Nowe informacje na temat stanu zdrowia księżniczki Victorii i księcia Daniela

2021/03/24

Foto: Kungl. Hovstaterna


W oficjalnym komunikacie poinformowano, że księżniczka Victoria i książę Daniel są zdrowi, ale nadal są odizolowani w domu, zgodnie z zaleceniami Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego, poinformowała wczoraj w telewizji SVT rzeczniczka dworu Margareta Thorgren. Powiedziała również, że oboje mają być w stanie opuścić izolację wkrótce po konsultacji z lekarzem. Oznacza to również, że po dwunastu dniach izolacji księżniczka Estelle i książę Oscar wrócą do szkoły i przedszkola. 

Dzisiaj księżniczka Victoria miała odbyć pierwsze od tygodni osobiste spotkanie biorąc udział w inauguracji Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym w Globe Arena w Sztokholmie. Z wiadomych względów księżniczka nie mogła pojawić się tam osobiście. W związku z tym w Pałacu Haga nagrane zostało przemówienie Następczyni Tronu pokazane podczas ceremonii. Po raz ostatni Szwedzki Związek Łyżwiarstwa Figurowego był gospodarzem Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym w 2008 roku w Göteborgu. W tegorocznych mistrzostwach bierze udział 195 łyżwiarzy figurowych, a zawody odbywają się w dniach 22-28 marca.

Jestem bardzo dumna, że w naszej pięknej stolicy odbywają się Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym. Naprawdę żałuję, że nie mogłam być dziś wieczorem w Ericsson Globe Arena na uroczystej ceremonii otwarcia. Ale cieszę się, że mogę przesłać Państwu najlepsze życzenia.

Podobnie jak miliony innych widzów na całym świecie, moja rodzina i ja nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak w Sztokholmie rywalizują najlepsi na świecie łyżwiarze figurowi.

Wszystkim uczestnikom i wolontariuszom życzę: powodzenia na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Figurowym ISU 2021! 

Pomimo choroby książęca para kontynuowała swoją pracę cyfrowo. Wczoraj księżniczka Victoria uczestniczyła w spotkaniu wideo ze sztokholmską administracją społeczną, aby uzyskać informacje na temat pracy władz miejskich z osobami i grupami w trudnej sytuacji. Rozmawiała także z Matsem Höggrenem, dyrektorem generalnym Nordens Ark. Z kolei w miniony poniedziałek odbyli cyfrowe spotkanie z Visit Sweden i przedstawicielami brany hotelarskiej. Visit Sweden to państwowa firma, której głównym celem działania jest przyciąganie turystów do Szwecji. Małżonkowie odbywali spotkania cyfrowe również w ubiegłym tygodniu jak na przykład spotkanie cyfrowe poświęcone szwedzkiej prezydencji w OBWE, w którym uczestniczyli z królewską parą. Czy książę Daniel, który 17 marca otworzył inaugurację badawczej bazy danych SCAPIS. Kontynuowane są cyfrowe spotkania z gminami przynajmniej trzy takie spotkania odbyły się wczoraj. Nie są one jednak odnotowywane w oficjalnej agendzie. Tylko wczoraj małżonkowie rozmawiali z radnym Martinem Johansenem z gminy Tjörn, Cariną Wutzler, Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego gminy Vellinge oraz Bengtem Germundssonem, przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Gminy Markaryd.

3 komentarze

 1. Super, że wszystko jest u nich dobrze! To chyba jeden z ulubionych kostiumów Victorii :) Fajnie usłyszeć Victorię po angielsku - można ją w końcu zrozumieć ;) a poza tym tym starannym sposobem mówienia przypomina mi troszeczkę Mary z Danii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę, że księżniczka Victoria i książę Daniel są zdrowi.
  Księżniczka pięknie wygląda na filmiku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszy mnie, że stosunkowo łagodnie przeszli chorobę.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.