Księżniczka Estelle na odsłonięciu rzeźby

2021/06/08

Foto: Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna


W ramach Fundacji Kultury Księżniczki Estelle, dzisiaj para książęca z córką odsłoniła nową rzeźbę Life Rings, autorstwa duetu artystów Michaela Elmgreena i Ingara Dragseta. Jest to druga stała praca, którą Fundacja Kultury Księżniczki Estelle prezentuje przyszłemu parkowi rzeźby w Rosendal. W uroczystości wzięli również udział ambasador Danii Vibeke Rovsing Lauritzen oraz ambasador Norwegii Christiana Syse. 


Foto: Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna


Jak czytamy na stronie dworu: Elmgreen i Dragsecie to znany na całym świecie duńsko-norweski duet artystów działający w Berlinie. Panowie pracują razem od 1995 roku. Ich sztuka opiera się na przedmiotach codziennego użytku i badaniu, co się dzieje, gdy przedmioty wyjęte z kontekstu umieszczane są w nowym położeniu.

Jako, że książę Daniel odpowiada za działalność Fundacji imienia córki wygłosił krótkie przemówienie:


Sztuka wiele znaczy dla mnie, jak dla wielu innych. Nie tylko ze względu na doświadczenie tu i teraz, ale za wszystko, co reprezentuje. Sztuka opowiada o naszej przeszłości, opisuje naszą teraźniejszość. Może też pomoże nam w zmierzeniu się z naszą przyszłością .

Jesteśmy dumni, że Pierścienie Życia Elmgreena i Dragseta będą drugim stałym dziełem w kolekcji w Rosendal. Fakt, że artyści Michael Elmgreen i Ingar Dragset pochodzą z naszych sąsiednich krajów, Danii i Norwegii, oczywiście sprawia, że ​​czujemy się wyjątkowo szczęśliwi.

4 komentarze

  1. Ale estelle jest już duża.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękna rodzinka, Estelle jest bardzo bardzo podobna do Victorii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna rodzina, ale Estelle urosła :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.