Aktualizacja: Książęca rodzina dekoruje dom z okazji Święta Narodowego + pozdrowienia od członków rodziny królewskiej

2021/06/06

Foto: Linda Broström Kungl. Hovstaterna 


Dzisiaj w Szwecji przypada Święto Narodowe, z tej okazji dwór królewski udostępnił nie tylko oficjalne fotografie księżniczki Victorii oraz księcia Daniela z dziećmi, ale także filmik ukazujący ich przygotowania i dekorowanie domu w szwedzkich barwach narodowych. 

Foto: Linda Broström Kungl. Hovstaterna 


Tegoroczną sesję ponownie wykonała Linda Broström. Tradycję publikacji takich zdjęć wprowadzili księżniczka Victoria i książę Daniel w 2013 roku publikując uroczą fotografię księżniczki Estelle w stroju narodowym. Trzy lata później, w 2016 roku, dołączył do niej młodszy brat książę Oscar. Pomysł ten bardzo spodobał się na tylko Szwedom ale i fanom rodziny królewskiej na całym świecie.

Księżniczka Victoria i księżniczka Estelle wystąpiły oczywiście w strojach narodowych. W ramach dzisiejszych uroczystości Victoria i Daniel pojawią się dzisiaj wieczorem w Skansen, gdzie będą reprezentować parę królewską na tatejszyxh uroczystościach i koncercie. 


Księżniczka Madeleine również przesłała pozdrowienia z okazji Święta Narodowego. Przy okazji dwór oficjalnie potwierdził, że rodzina spędziła tegoroczne lato w Szwecjim będzie to ich pierwsza wizyta w kraju od zimy 2019 roku.Pozdrowienia płyną także z Villa Solbacken od księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Rodzina również podzieliła się zdjęciem z dekorowania domu, a dokładnie układania bukietu kwiatów w narodowych barwach Szwecji.


9 komentarzy

 1. Czy Szwedzi mają wolny dzień urlopu, dlatego, że święto trafiło w niedzielę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko działa tak jak w Polsce :) nie mają jakiegoś dodatkowego dnia wolnego w sobotę czy w poniedziałek, bo dzisiaj wypadło święto, chyba, że wezmą urlop.

   Usuń
  2. No przecież za Święto w sobotę jest wolne w pl. Skoro oni nie mają dodatkowego dnia to znaczy, że nie działa jak w pl.

   Usuń
 2. Prześliczne zdjęcia mam nadzieję że w przyszłym roku doczekamy się prawdziwych uroczystości z okazji Święta Narodowego

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej podoba mi się to zdjęcie, gdy dzieci są wysunięte na przód, a rodzice patrzą na nie z dumą.

  OdpowiedzUsuń
 4. To juz nie to co lata swietnosci bloga. Wejscia, komenty itp
  No ale jak sie nazywa ludzi wieloletnimi hejterami to sie zostaje samemu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia przepięknie wygląda. Macierzyństwo jej służy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, księżna Sofia wygląda bardzo ładnie :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.