Dwór podał listę rodziców chrzestnych księcia Juliana

2021/08/13

H.K.H. Prins Carl PhilipDzisiaj rano dwór podał listę rodziców chrzestnych księcia Juliana. Tak jak w przypadku dwójki jego braci, książę będzie miał pięciu rodziców chrzestnych.


Johan Andersson - przyjaciel pary książęcej 

Stina Andersson- najbliższa przyjaciółka księżnej Sofii

Jacob Högfeldt - przyjaciel księcia Carla Philipa z czasów szkoły 

Patrick Sommerlath - kuzyn że strony królowej Silvii. Patrick jest również ojcem chrzestnym księżniczki Leonore.

Frida Vesterberg - przyjaciółka księżnej. Wspólnie założyły organizację Project Playground.


Chrzest księcia odbędzie się jutro w południe w Kaplicy Pałacu Drottningholm.

15 komentarzy

 1. Szkoda, że nie ma księcia Daniela. Najwyraźniej nie mają w rodzinie takich dobrych relacji, jak wygląda to pozornie. Brakuje też kuzynki Sofii, no ale nigdy nie było jej na żadnym chrzcie więc czemu mielibyśmy spodziewać się jej teraz. Pierwszy raz mamy małżeństwo wśród chrzestnych w SRK. Po prostu przyjaciele Sofii i kuzyn Carla Philipa, który chrzestnym już zresztą był.Liczyłam na kogoś innego z Sommerlathów. Kogoś kogo jeszcze nie było. To takie trochę powielanie schematów. Widać przyjaciółki bliższe niż szwagier czy kuzynka.

  Julka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodziny bywają różne :/ ja też mam zdecydowanie lepszy kontakt z przyjaciółkami które znam już prawie 20 lat niż z kuzynami których 10 lat na oczy nie widziałam więc jak najbardziej rozumiem decyzję Carla i Sofii

   Usuń
  2. A może pytali księcia Daniela, a on ze względów zdrowotnych odmówił? Od razu wysnuwanie teorii spiskowych o jakiś problemach w relacjach. A może książę Daniel jest i tak blisko przy ich dzieciach, więc chcieli wybrać kogoś ze swoich przyjaciół. Nie wiem dlaczego w Polsce przyjmuje się, że to bracia/siostry/szwagrowie czy kuzyni mają być chrzestnymi. Jakby nie można było wybrać przyjaciela / przyjaciółki. Beata

   Usuń
  3. No tak a dlaczego w Polsce w opinii innej niż nasza widzi się hejt?? Po prostu napisałam co myślę. Wcześniej wszyscy obstawiali Daniela a teraz odbicie piłeczki.

   Usuń
  4. Przy trzecim dziecku mogli sobie pozwolić na taką swobodę w doborze chrzestnych. Madeleine też nie wzięła Daniela i w tym wypadku byłaby to niezręczna sytuacja w stosunku do niej i jej decyzji.

   Usuń
  5. Z własnego doświadczenia powiem, że czasami wybranie na chrzestnego szwagierki/szwagra/bratowej może rodzić w przyszłości nieciekawe sytuacje podczas ważnych uroczystości w życiu ochrzczonego, gdy dojdzie do niezbyt przyjaznego rozwodu pomiędzy np. szwagrem i jego żoną. Czasem lepiej jest uniknąć potencjalnego wystąpienia takiej sytuacji i ograniczyć krąg chrzestnych jedynie do krewnych i przyjaciół.

   Usuń
  6. A z przyjaciolmi drogi nie moga sie rozejsc? Caroliny chrzestnej Gabriela juz teraz nie bylo na chrzcie.

   Usuń
 2. Myślałam o Stinie Andersson i Fridzie. Szkoda, że Daniel czy Chris nie zostali wybrani.

  OdpowiedzUsuń
 3. To Frida nie jest mężatką? Zauważyłam, że pisze zawsze Fröken lub Miss czyli panna. Myślałam, że ma męża. A dzieci jakieś ma? Bo mieszka w Afryce z tego co kojarzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frida nie jest mężatką i obecnie w większości mieszka w Afryce.

   Usuń
 4. Najwyraźniej nie mają tradycji wybierania na chrzestnych szwagra czy szwagierki. I jeśli tak jest, to ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że byłaby to tez niezręczna sytuacja, gdyż Madeleine nie wzięła Daniela na ojca chrzestnego.

   Usuń
  2. A kto ustala zasady? Oni. Jeśli Maddie go niewybrała to tymbardziej oni mogli. I zdrowie nie ma tu nic do tego drogie panie.

   Usuń
 5. Stina i Sofia to chyba jedyne brunetki w Szwecji.

  Lora

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że nie wybrali Daniela ��

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.