Cztery dni z księżną Sofią - Project Playground

2015/07/24Dzisiaj kilka słów o projekcie playground i programie kręconym na jego temat, znajdziecie tutaj kilka ciekawych wypowiedzi księżnej, jeszcze zanim została narzeczoną Carla.

Jest twardą dziewczyną - książę Carl Philip.

"Podopieczni i pracownicy Projektu Playground są moją rodziną, moimi dziećmi, wypełniają całe moje życie, jestem z tego dumna" - mówi Sofia w programie ”Projekt Playground: En galen dröm”. - "Projekt Playground jest największą częścią mojego życia, pomijając oczywiście mój związek. Ale wszystko, co jest napisane i co spekuluje prasa, uważam, za kontekst trudny do identyfikacji." Wielu ludzi poza bliskim otoczeniem Sofii, nie ma pojęcia, że dziewczyna księcia pracuje na rzecz zagrożonych dzieci: "Tak niestety wygląda nasze społeczeństwo. Każdy kategoryzuje to kim jestem."

Foto: Project Playground

Życie książęcej przyjaciółki (a teraz żony) jest: "jak reality show, w którym żyję, zdarzają się walki tu i tam, mamy problemy i nie mamy żadnych problemów. Wszystkie te historie, które nie mają miejsca w moim życiu. Widzę moje imię, widzę moje zdjęcie, ale nie mogę identyfikować się z nim. To w RPA jest moja rzeczywistość. Teraz żałuje, zdjęć i udziału w "Paradise Hotel" Nie dokonałabym takiego wyboru dzisiaj, to jedna rzecz, której jestem pewna. Trudno mi powiedzieć, że nie żałuję niczego w swoim życiu. Nie sądziłam, że będę musiała kiedyś siedzieć tutaj i bronić moich wyborów w życiu", mówi Sofia. "Te zdjęcia to jest taka mała część mojego życia. Istnieją dwie części mojego życia. A ja  mogę zrobić o wiele więcej. "

Przez kilka miesięcy w roku Sofia Hellqvist mieszka w miasteczku Langa w  RPA. Potem wraca z powrotem do domu, w Szwecji, następnego dnia pojawiając się na czerwonym dywanie i wielkich królewskich uroczystościach: <Po pierwsze, sądzę, że kontrast jest tak wielki, że ​​ludzie nie chcą w to wierzyć. Żyjemy całkiem normalne i prowadzimy zwyczajne życie. Carl Philip jest moim największym wsparciem w tym. I zobowiązujemy się nawzajem. Ale jeśli mówimy o czerwonym dywanie, to trochę trudniej mi się zidentyfikować z nim i sukniami niż z tym co jest tutaj. Dużo lepiej czuję się w domu, to tylko i własnie ja, Sofia.Założycielki projektu były dumne mogąc pokazać czego nauczyły dzieci, w tym szwedzkiego hymnu narodowego. Sofia jest wyraźnie dumna z tego, co robią, w wywiadzie wspomniała, że istnieje wiele trudnych przypadków wśród dzieci, które są ofiarami przemocy seksualnej. W mieście rodzą się dzieci z każdego rodzaju niepełnosprawnościami, jest prawie pewne, że twój mąż cię wtedy opuszcza. Uważają, że to przekleństwo, które spoczywa na matce i dziecku. Dziecko staje się wówczas wyrzutkiem społeczeństwa.

"Projekt Playground" niedawno rozpoczął także pracę z dziećmi niepełnosprawnymi w ramach projektu "Zagraj na kółkach". W Langa Sofię spotyka wiele miłości, "dzieci są jednym z najpiękniejszych rzeczy na świecie i stanowią radość, którą można ledwo opisać."  

Książę Carl Philip, który również pojawił się w programie, powiedział: "staram się tam być, wpierać i dawać mądre rady". W domu w Djurgarden często mówią o "Project Playground". Sofia powiedziała, że ich życie nie opiera się jednak tylko na pracy. Carl Philip mówi z dumą: "Jest twardą dziewczyną, to co osiągnęliśmy w ciągu trzech lat, można osiągnąć tylko z pomysłem".

Foto: Project Playground

Kiedy dwór ogłosił zaręczyny pary książęcej pewne stały się zmiany w dotychczasowym życiu Sofii. Niedługo późnej poinformowano, że księżna po ślubie będzie honorowym członkiem zarządu. Zaraz po powrocie z miesiąca miodowego Sofii nie mogło zabraknąć na meczu Project Playground. Możemy się spodziewać, że już niedługo Sofia ponownie odwiedzi RPA, może tym razem zostanie to nazwane jej pierwszą podróżą humanitarną?

Księżna przyznała, że chce nadal pracować z dziećmi i pomagać w krajach trzeciego świata. Dzięki staniu się członkiem rodziny królewskiej może otworzyć swoją działalność na większą skalę. Obecnie kończą się przygotowania biura Sofii na Zamku Królewskim, księżna już pod koniec sierpnia rozpocznie w nim pracę. Wtedy także powinniśmy poznać organizacje nad którymi patronować będzie Sofia. Za kilka lat może stać się księżną działającą na arenie międzynarodowej na rzecz dzieci i krajów trzeciego świata. Już teraz mówi się, że to ona wypełni tę "lukę" na Szwedzkim Dworze Królewskim i zajmie się działalnością humanitarną. 

expressen.se

36 komentarzy

 1. Wspaniała osoba, im więcej o niej czytam, tym bardziej ją podziwiam. Chciałabym móc robić to co ona

  OdpowiedzUsuń
 2. Łączy z ją z Królową i Maddie właśnie ta działalność. To ważne co robi i że w tym spełnia. Nie ma nic gorszego niż robienie czegoś bez przekonania i bez pasji. Letizia i "podróże humanitarne" - jakieś czas temu pierwsza, bo nigdy w życiu się tym nie zajmowała a wyszła to jak podróż oficjalna i moim zdaniem na próżno było szukać tak dzieciaków czy ludzie chorych a była raptem jedna wizyta w szpitalu, jawi mi się właśnie jako taka osoba, która robi to na pokaz. Oczywiście to moja prywatna opinia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy sofii nawet kate blednie. Nic przez ten czas nie robila, takie jest moje zdanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z toba. Moze jest dobra osoba,ale ksiezna beznadziejnA.

   Usuń
  2. Również podzielam Wasze zdanie.
   Piszą i mówią o niej tylko w kontekście tego jak się ubiera i w co ubiera dzieci, nic więcej.

   Usuń
 4. Fajnie byłoby też tak pojechać do Afryki i pomagać biednym. Ale to nie Afryka jest moim marzeniem. Chcę wyjechać gdzieś indziej,bliżej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie jesli mozna zapytac?☺

   Usuń
  2. Holandia :D Z Holandią wiążę też studia :)

   Usuń
 5. Zaczynam Ją coraz bardziej lubić, a Jej projekt jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz więcej o niej wiem i coraz bardziej ją lubię 💜 mam jeszcze pytanie. Dlaczego na ślubie Carla i Sofii, Victoria siedziała koło Christophera a Madde koło Daniela? Zresztą król i królowa też siedzieli z rodzicami Sofii.😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci o wesele, takie usadzenie gości wynika z protokołu dworskiego. Małżonkowie nigdy nie siedząc obok siebie na bankoetach przyjęciach na dworze królewskim, są ze sobą "wymieszani " tak jest u wszystkich rodziny panujących na wszystkich podobnych bankietach. Wszyscy goście byli wymieszani, Mary i Frederik z Danii siedzieli przy,innych stołach, tak jak zresztą i reszta królewskich gości :)

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź, teraz już wszystko mi się rozjaśniło :)

   Usuń
 7. Też podziwiam Sofię :) Sama planuję coś w przyszłości takiego robić :)

  Wszystkiego najlepszego Marleno! :))

  OdpowiedzUsuń
 8. To fantastyczne,że Sofia pomaga biednym dzieciom.Również chcialabym zostac wolontariuszką.
  Spełnienia marzeń,jeszcze więcej wyświetleń na blogu,żeby blog nigdy Ci się nie znudził.Sto lat Marleno !! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi sie, ze Sofia tak angazowala sie dla dzieci zanim zostala ksiezna.
  Wszystkiego naj naj! :)

  PS: Jesli wyslalas mi maila to nic nie dostalam nadal:(

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w prowadzeniu bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepszego :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego co Najlepsze Marleno !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Spełnienia marzeń, Marleno!

  OdpowiedzUsuń
 14. Widać, że Sofia nie angażuje się w ten projekt na pokaz. Szanuję ją za to i jestem ciekawa, jak to wszystko będzie się dalej rozwijało.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie o Project Playground. Czy osoby, które tam pracują (Sofia, Frida, Lina, Hanna) dostają normalną wypłatę, czy tam pracują za darmo (charytatywnie), a pieniądze mają z innej pracy zawodowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest organizacja charytatywna a one działają charytatywnie, Sofia i FridA na 100% nie dostawały wynagrodzenia. Nie wiem jak z siostrą Sofii i Hanną, na pewno Lina została tam zatrudniona wiec możliwe, że dostaje wynagrodzenie.

   Usuń
  2. A więc z czego żyła Sofia? Z czego żyje Frida?

   Usuń
  3. Z tego co wiem, mąż Fridy jest bogaty, Sofia została (nie wiem czy nadal jest) partnerką kilku projektów, organizujących festiwale czy inne, możliwe, że za to dostawała wynagrodzenie (i to duże). Niestety media nie dysponują takimi informacjami. Oczywiście zawsze jest możliwe, że miały jakieś pieniądze z Playground, ale nawet jeśli to na 100% nie była regularna pensja.

   Usuń
 16. Sofia jest wspaniałą osobą, życzę Jej żeby stała się druga Lady Di- w kwestii działań humanitarnych oczywiście !!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Co to za kobaltowa sukienka na zdjęciu z CP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie ma więcej zdjęć (to tylko screen z programu) nie widać całej sukienki, ale całkiem możliwe, że to projekt Armaniego :)

   Usuń
  2. Śliczna sukienka... Piękny kolorek. Twarzowo do ciemnych włosów:)

   Usuń
 18. Są gdzieś zdjęcia ze ślubu Fridy& Waheeda? Sofia& CP byli? Podaj link...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością byli, aczkolwiek zdjęć nie ma, gdyby pojawili się na nim dodałbym je pierwszego dnia serii "cztery dni z księżną Sofią" :) lub o ich ślubie informowalabym na blogu w poście

   Usuń
 19. Czy współpracownica Sofii Hanna Malmberg Eriksson ma męża? Stąd dwuczłonowe nazwisko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe, niestety nie ma,na ten temat informacji, jest osobą prywatną. Możemy w internecie znaleźć tylko informacje na temat skończonej przez nią szkoły i studiów, oraz miejsc w których pracowała :)

   Usuń
  2. Wiem:) Widziałam, znam Project Playground, jestem w temacie nie od dziś. Po prostu myślałam, że wiesz coś więcej... A wiesz może, jak one się poznały? Po prostu zaczęła tam pracę, czy wcześniej???

   Usuń
  3. Kiedy chrzest Nicolasa? Kiedy ślub Liny? Kiedy ślub Sary?

   Usuń
  4. Jak zareagowali rodzice Sofii na jej sesje? Mieszkała wtedy z nimi?

   Usuń
  5. Na temat tego jak się poznały również nie ma w internecie informacji, po prostu szwedzka prasa się tym nie interesuje.

   Nie znane są żadne daty co do chrztu czy ślubów. Data chrztu powinna zostać podana nie długo, prawdopodobnie odbędzie się on we wrześniu,wrześniu. Po wakacjach starsza siostra Sofii powinna mieć swój "wielki dzień" we wrześniu albo październiku. Co do młodszej podobnież planuje ślub, ale jeszcze nie teraz. Poza tym szczerze wątpię, że będziemy znali dokładne daty
   datyich ślubów, prawdopodobnie dowiemy się o nich dopiero gdy pojawią się zdjęcia ze ślubów (tak było przy okazji ślubu Anny - siostry księcia Daniela) oczywiście jeśli takie zdjęcia w ogóle się pojawią :)

   Pytanie co do sesji. Takimi informacjami również nie dysponuje szwedzka prasa. Sofia nie mieszkała wtedy z rodzicami, mieszkała już w Sztokholmie i sama się utrzymywała.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.