Księżniczka Leonore uczęszcza do przedszkola w Szwecji+ więcej

2017/08/17

Brigitte Grenfeldt / kungahuset.se

3-letnia księżniczka Leonore rozpoczęła dzisiaj swoją edukację przedszkolną w Szwecji. Księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill wybrali dla swojej córki przedszkole znajdujące się w najbliższej okolicy ich sztokholmskiego apartamentu w Royal Mews.

Rzeczniczka dworu potwierdziła, że księżniczka od dziś będzie uczęszczać do przedszkola w Szwecji i stwierdziła, że pierwszy dzień "był wspaniały". Rozpoczęcie przez księżniczkę edukacji w Sztokholmie nie oznacza jednak przeprowadzki do Szwecji. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać: "Rodzina będzie regularnie odwiedzać Szwecję w ciągu roku, co jest dobrym doświadczeniem dla Leonore". Z całą pewnością edukacja przedszkolna nie oznacza dla Leonore uczęszczania do placówki we wszystkie dni powszednie. W Londynie księżniczka uczęszczała do przedszkola w Chelsea kilka razy w tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że Leonore będzie chciał do przedszkola do końca września. Po tym czasie rodzina miałaby wrócić do Anglii. 


Na tą chwilę nie wiadomo jak długo rodzina będzie w Szwecji. Oczekuje się, że cały wrzesień spędzą w kraju. Księżniczka Madeleine pragnie być w Szwecji, kiedy na świat przyjdzie drugie dziecko jej brata. Kiedy na świat przychodził książę Alexander księżniczka nie była w stanie być na miejscu z powodu oficjalnej wizyty w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek księżniczka Madeleine będzie w Goteborgu na wyścigach konnych, może zdecyduje się ze sobą zabrać dzieci? Jak wiadomo zarówno Leonore jak i Nicolas uwielbiają konie. W drugiej połowie roku będzie miała również miejsce oficjalna wizyta państwowa, możliwe, że księżniczka Madeleine będzie w niej czynnie uczestniczyć. Szczególnie, że księżna Sofia będzie w tym czasie niedługo po porodzie.

Nadal nurtuje nas pytanie, kiedy książę Nicolas odbędzie swoje pierwsze oficjalne wyjście? Plac zabaw w księstwie, któremu patronuje został otwarty w ubiegłym miesiącu. Rzeczniczka dworu stwierdziła, że "obecność księcia podczas otwarcia nie była planowana, jednak księżniczka Madeleine z mężem i synkiem zamierzają w najbliższym czasie rozpocząć planowanie wizyty w księstwie".


Miniony weekend był dla książęcej rodziny pełen wrażeń. Jak się okazuje nie tylko księżniczka Victoria i książę Daniel świętowali 40 urodziny Christiny Stinbek. Wśród gości znalazła się też księżniczka Madeleine z mężem i synkiem. Na tą chwilę rodzina przebywa w Sztokholmie.

5 komentarzy

 1. Trochę dziwne to życie na pół gwizdka w Szwecji

  OdpowiedzUsuń
 2. Nicolas ma za długie włoski i już powinni mu je skrócić. Małe dziecko nie powinno mieć włosów "wchodzących" do oczu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe rozwiązanie z tym przedszkolem może to pierwsze przymiarki do przeprowadzki do Szwecji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Maddie pewnie chciała,żeby Leonore nie traciła czasu i gdy podróżują między krajami w każdym miała szansę na edukację.Pozwoli jej to też na pozyskanie nowych przyjaciół i naukę szwedzkiego języka,kultury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nicolas coraz bardziej podobny do taty.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.