Rodzina królewska podczas lunchu z fińską parą prezydencką

2017/08/24


Dzisiaj para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip przyjęli na obiedzie fińską parę prezydencką. Sauli Niinistö i Jenni Haukio przybyli do Szwecji, aby świętować 100-lecie niezależności Finlandii.


Rodzina królewska zaprosiła z tej okazji parę prezydencką na posiłek na Zamku Królewskim. Po nim król i królowa towarzyszyli Prezydentowi i jego żonie podczas przyjęcia i uroczystości w parku w Sztokholmie. Na spotkaniu zabrakło księżnej Sofii, jak podała rzeczniczka dworu: "księżna jest w ostatnim trymestrze ciąży i potrzebuje odpoczynku". Nie zapominajmy nowy członek rodziny królewskiej może się pojawić na świecie już na dniach! Jak przypuszczacie, kiedy może to nastąpić?


20 komentarzy

 1. Sofia zasłużyła na odpoczynek. Trudno mi w to uwierzyć,że już za chwilę szósty wnuk pary królewskiej będzie na świecie. A pamiętam jak martwiłam się,że jest tylko sama Estelle :)
  Victoria wygląda przepięknie- eleganckie szpilki,misterne uczesanie,choć upięcie,to nareszcie coś innego niż codzienny,nieśmiertelny koczek. A co najważniejsze sukienka, kolorowa,radująca oczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow sukienka Victorii jest niezwykle oryginalna wygląda jak... obraz :D
  Nie obstawiam daty narodzin ale po cichu liczę że to będzie niedziela wieczorem lub poniedziałek żeby nie trzeba było czekać przez weekend na ogłoszenie imion i Te Deum
  Mam nadzieję że będzie to mała dziewczynka bo to zawsze na przyszłość jedna główka więcej do noszenia tiary ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. co vic miała na sobie? jaka marka?

  OdpowiedzUsuń
 4. W ogóle nie podoba mi się sukienka Victorii, dziwnie w niej wygląda

  OdpowiedzUsuń
 5. Vic pięknie wygląda ☺ Ja bym chciała by Sofia już urodziła. Nie mogę się już doczekać ☺ no i odwieczne pytanie: Chłopczyk czy dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy księżna Sofia urodzi. Obstawiam, że urodzi chłopca, nie wiem dlaczego, jakoś tak mi pasuje 😂
  Victoria wygląda moim zdaniem ślicznie, jest bardzo szczęśliwa, rozpromieniona i wesoła.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja obstawiam dziewczynkę 5 września
  A Vic wygląda przepięknie

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podobają mi się fryzury Victorii i królowej Silvii. Sama Victoria promienieje szczęściem

  OdpowiedzUsuń
 9. Sofia i Carl Philip doczekają się drugiego synka między 10-15 września :)
  Oliver Edmund Philip Folke, książę Uppland :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja jestem za córeczką - Alice, Marie, Silvia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe czy w przyszłości dzieci Carla Filipa i Sofii będą razem z Estelle witać głowy państwa z tego powodu, że ich ojciec nie jest już pierwszy w kolejce do tronu. Rozumiem, że tymi jego spotkaniami chcą mu to jakoś wynagrodzić, bo jakoś nie widzę, żeby w innych rodzinach tak tłumnie się zbierali (a przynajmniej nie za każdym razem). I ciekawe dlaczego nie piszesz jakichś propozycji imion i tytułów dla malucha jak w pozostałych przypadkach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że będą żyli z dala od dworu królewskiego, co będzie moim zdaniem słuszne. Dlatego tym bardziej nie rozumiem, po co im tytuły.

   Usuń
  2. Carl Philip nie jest zapraszany na takie spotkania w ramach wynagrodzenia tego, że nie jest przyszłym królem. Na dzień dzisiejszy to jego obowiązek jako członka rodziny królewskiej. Na razie Carl Gustafa jest królem i to jego dzieci pełnią oficjalne obowiązki, a w szczególności Victoria i Carl Philip. Wiadomo, że kiedy Victoria zostanie głową państwa to się zmieni i uwaga zejdzie na nią i jej dzieci. Jednak na dzień dzisiejszy Carl Philip jest nadal jednym z najważniejszych członków rodziny królewskiej i pełni oficjalne obowiązki. Jego obecność jest wręcz wymagana podczas takich spotkań. Co do tego po co tytuły, dobre pytanie, możliwe, że Victoria uporządkuje wszystko kiedy zostanie królowa tak jak król Filip z Belgii?


   Propozycje imion były już dawno, coś musiało Ci umknąć, miłej lektury :)

   http://www.swedish-princesses.pl/2017/04/jakie-imiona-i-tytu-otrzyma-przyszy.html?m=1

   Usuń
  3. jedna z sióstr była bardzo aktywna, zwłaszcza kiedy dzieci króla nie były dorosłe i nie wzięły na swoje barki części obowiązków.
   będzie też miało znaczenie jak swoim życiem pokieruje Oskar, czy będzie bardzo mocno wspierał siostrę czy może nie, bo wyjedzie do innego kraju. Ja uważam, że jak Vic zostanie królową +/-10-15 lat to jej dzici nadal będą młode, na studiach i CP nadal będzie pełnił ważną rolę, więc przy różnych okazjach będą też i jego dzieci.

   Poza tym wydaje mi się,że rodzina jest ze sobą bardzo zżyta

   Usuń
  4. Rozumiem, o czym mówicie, ale teraz nie widzę, żeby kuzyni Victorii angażowali się w cokolwiek. Miałam na myśli kuzynów, a nie rodzeństwo.

   Usuń
  5. Nie zapominajmy o fakcie, że siostry króla nie mają tytułów, a kuzyni Victorii tym bardziej. W związku z tym nigdy nie byli przygotowywani do pełnienia takich obowiązków i nie było to od nich wymagane. W tym momencie już widać różnicę nawet w przypadku dzieci Madeleine - Leonore poszła do przedszkola w Szwecju, Nicolas pójdzie za kilka tygodni. Widać więc, że mimo wszystko oglądają się na fakt, że dwójka ma tytuły i powinna otrzymać szwedzkie wykształcenie. Tak naprawdę nie możemy porównywać sytuacji między kuzynami a Victorią a młodszym pokoleniem kuzynów, bo tak jak napisałam jest diametralnie inaczej. Z całą pewnością kuzyni Estelle nie będą pełnili bardzo ważnych ról na dworze, jednak są to tylko dywagacje, w końcu sytuacji takiej na dworze jeszcze nie było. Rodzeństwo króla rozjechało się po Szwecji i świecie, jedynie Christina #chociaż nie ma tytułu) była zaangażowana w oficjalne obowiązki (dopóki Victoria i rodzeństwo nie skończyli szkoły i nie zaczęli pełnić oficjalnych obowiązków), jej dzieci tytułów nie mają więc nie były do czegoś takiego przygotowywane. W tym momencie musimy poczekać, czy Madeleine przeniesie się do Szwecji na stałe a jej dzieci późnej będą mieszkać w kraju. Osobiście przypuszczam, że dzieci Carla Philipa i Sofii mogą być zaangażowane w pracę dworu. Jednak czy tak będzie? Naprawdę ciężko stwierdzić. Przypuszczam też, że któreś może zrezygnować z tytułu biorąc ślub. Tak naprawdę to wszystko będzie zależało od podejścia Nicolasa, Leonore, Alexa i ich rodzeństwa kiedy dorosną i tego jak pokierują swoim życiem. Myślę, że przede wszystkim Oscar zostanie wychowany podobnie jak Carl Philip w przekonaniu, że jego rolą jest wspieranie siostry w pracy i pełnienie oficjalnych obowiązków.

   Carl Philip z całą pewnością będzie jeszcze przez wiele lat grał ważną rolę na dworze. Tak jak napisał anonimowy dzieci Victorii z pewnością będą się jeszcze kształcić, kiedy ich mama zasiądzie na tronie i dopóki nie skończą edukacji ich rolę będzie pełnił CP i Sofia. Osobiście przypuszczam, że to właśnie ich dzieci bardziej będą związani z dworem.

   Usuń
  6. i właśnie o to mi chodziło, że skoro CP i Sofia będą wspierac Vic i Daniela, to z automatu ich dzieci będą bliżej dworu i mogą bardziej angażować się w jego życie i pełnienie obowiązków książęcych. Myślę że Vic będzie robiła wszystko by Estelle mogła sobie układać życie, tak jak pozwolili jej rodzice i dopiero po skończeniu studiów na dobre się zaangażuje w życie dworu.

   Usuń
 12. Czytaliście już o tym, że Madeleine jest w ciąży?

  OdpowiedzUsuń
 13. Madeleine jest w ciąży!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Victoria znowu w sukience, która kompletnie masakruje jej figurę poszerzając ją.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.