Volvo - samochody po królewsku

2017/08/30


Samochody Volvo to obok mebli z Ikea jedne z rzeczy, które najbardziej kojarzą się ze Szwecją. W końcu każdy prawdziwy Szwed powinien mieć w swoim domu meble z Ikei, a w garażu Volvo. Nie zapomina o tym nawet Szwedzka Rodzina Królewska, która w garażach Royal Mews ma kilka samochodów szwedzkiej marki.

W 2008 roku monarcha po dłuższym okresie poszukiwać znalazł samochód, który odpowiadał jego wymaganiom. Był to ekologiczny samochód Volvo z silnikiem napędzanym etanolem. Jak wiadomo król Carl Gustaf ma na szczególnej uwadze ochronę środowiska, dlatego też zdecydował się właśnie na ten samochód. Sam  monarcha codziennie siada za kierownicą swojego Volvo, a w 2014 roku jako pierwszy dostał kluczyki do nowej wersji Volvo XC90 First Edition, zaraz po jej wyjściu z linii montażowej.  Jak zdradził Mertil Melin, który jest odpowiedzialny za wszystkie samochody na dworze królewskim "[król] używa go cały czas". Za kierownicą Volvo widywana była również księżniczka Madeleine, czy jej mąż Christopher O'Neill.

Volvo XC90 volvocars.com


Przy okazji ślubu księcia Carla Philipa i księżnej Sofii w 2015 roku dwór królewski wybrał 30 nowych Volvo XC90s do dowożenia weselnych gości pomiędzy lotniskiem, Grand Hotelem i Zamkiem Królewskim. Dwór królewski od lat współpracuje z Volvo. Przy okazji ślubu Następczyni Tronu wystawiło 85 specjalnie zaprojektowanych na tę okazję samochodów - Volvo S80 i Volvo V70. Było to ogromne, pod względem logistycznym, przedsięwzięcie. Wówczas 85 samochodów dowoziło gości z całego świata na różne uroczystości weselne przez całe trzy dni, miedzy 17 a 19 czerwca. W maju 2012 roku, z okazji chrztu księżniczki Estelle Volvo wystawiło 50 białych modeli Volvo S80 i XC60. Dwa modele zostały zaprojektowane specjalnie na wesele przyszłej królowej, która osobiście zatwierdziła projekt i wygląd modeli. Samochody te nie zostają jednak własnością dworu królewskiego, zostają wypożyczone jednorazowo, a następnie wystawione do zakupu w salonach Volvo.


Rodzina królewska czynnie wspiera Volvo w różnych przedsięwzięciach. Następczyni Tronu pojawia się na Volvo Ocean Race. Regaty Volvo Ocean Race to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich na świecie. Co trzy lata załogi toczą morderczy bój z morskim żywiołem, zawijając do portów na kilku kontynentach. Przy okazji każdy regat pojawiają się członkowie rodziny królewskiej. Przy okazji ostatnich z nich księżniczka Victoria podróżowała do Portugalii. 

Od czterech sezonów książę Carl Philip jest członkiem Volvo Polestar Racing Team, a w tym roku książę ściga się w trakcie pięć weekendów między majem a wrześniem w Volvo S60 Polestar. "Jestem zachwycony kontynuacją wyścigów w Szwecji z Polestar Cyan Racing, ostatnie cztery sezony były bardzo interesujące i bardzo satysfakcjonujące. Ścigałem się w szwedzkim GT wcześniej i jest to format, który bardzo mnie cieszy", mówił książę Carl Philip.

post sponsorowany

3 komentarze

 1. To dobrze że rodzina królewska promuje szwedzkie marki ale o ile wyobrażam sobie to volvo w garażu o tyle nie mogę sobie wyobrazić mebli ikea w królewskim pałacu ;)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w prywatnych apartamentach w Pałacu Haga, do których kamery nie miały nigdy wstępu, znajdzie się kilka mebli, czy akcesoriów z IKEA.


   P.S. Tak z innej beczki: czy Victoria w Pałacu Haga gotuje sama, czy może mają kucharza na 24h?

   Usuń
 2. Dobrze, że promują szwedzkie produkty

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.