Aktualizacja: Spotkanie zarządu Global Child Forum + więcej

2017/11/15

 Global Child Forum

Dzisiaj na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie zarządu Global Child Forum w Bibliotece Bernadotte na Zamku Królewskim w którym wzięła udział para królewska, księżniczka Victoria i księżna Sofia. Jest to doroczne spotkanie z partnerami korporacyjnymi i merytorycznymi organizacji.

Król, honorowy przewodniczący Global Child Forum, otworzył spotkanie. Global Child Forum działa poprzez prowadzenie badań, przedstawianie case studies, gromadzenie liderów z firm, rządu, środowiska akademickiego i społeczeństwa w celu wymiany informacji i najlepszych doświadczeń na temat dzieci z całego świata. Poranne spotkanie, w którym uczestniczyli między innymi partnerzy biznesowi i merytoryczni organizacji, skupiło się na tym, co poszczególne sektory mogą uczyć się od siebie nawzajem.


W ciągu dnia księżniczka spotkała się z czterema wolontariuszami Stockholm Pride. Mille Berg, Jimmy Landegren, Johan Landegren i Ulrika Gustavsson pracują dla organizacji od ponad 20 lat i za pomoc w organizacji festiwalu zostali niezwykle nagrodzeni - możliwością spotkania z przyszłą królową. Na spotkaniu byli także menadżer Andreas Franzon oraz Kierownik Festiwalu, Christian Gerdes


Wczoraj koło południa król Carl Gustaf, księżniczka Victoria i książę Carl Philip spotkali się z Micaelem Bydén, naczelnym dowódcą szwedzkich sił zbrojnych i generałem Bengtem Andersson, dyrektorem ćwiczeń Aurora 17. Podczas spotkania na Zamku Królewskim, Bydén i Andersson zrelacjonowali wyniki i wnioski z ćwiczenia Aurora 17, które zostały przeprowadzone w dniach 11-29 września i była największym ćwiczeniem wojskowym w Szwecji od ponad 20 lat. Wzięły w nich udział wszystkie siły bojowe i ponad 19 000 mężczyzn i kobiet, z których jedna czwarta pochodzi z Hemvärnet, a także 2000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Francji, Estonii, Łotwy, Litwy, Danii i Norwegii.

Z kolei wieczorem, para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel pojawili się na uroczystości 100-lecia Fundacji Knuta i Alice Wallenberga w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii. Królewscy goście zostali ciepło powitani przez członków rodziny Wallenberg. Na uroczystości pojawił się również premier Szwecji, Stefan Löfven wraz z małżonką.

Embed from Getty Images

10 komentarzy

 1. Dobrze zobaczyć znów Sofię. Wygląda świetnie.
  Vic ma oczywiście upięte włosy,ale przynajmniej na gali naprawdę twarzowo,trochę inaczej niż zwykle, z boku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bordowa sukienka Victori wygląda jak worek, i chyba Victoria przytyła , może mi się tylko wydaje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżna Sofia wygląda pięknie.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofia wyglądała wspaniale! Super ja znowu zobaczyć. Victoria niestety słabo zarówno sukienka i buty, jednak ten bordowy kolor jej pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Macie racje Sofia ślicznie wyglada nie mogę sie doczekac chrzcin

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak myślisz ile chrzestnych będzie miał Gabriel?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy w tym roku będzie koncert świąteczny w Vasastan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, koncert jest co roku :) myślę, że Sofia i Carl Philip się na nim pojawią.

   Usuń
 8. Sofia ślicznie wygląda, ma fajną bluzkę w której w ogóle nie widać, że trzy miesiące temu urodziła, szczupło wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.