Księżniczka Victoria i książę Daniel z wizytą w Danii - część 2

2019/09/18Dzisiaj księżniczka Victoria i książę Daniel rozpoczęli ostatni dzień oficjalnej wizyty w Danii. Poranne spotkanie networkingowe dla książęcych par stanowiło rozpoczęcie dnia pełnego spotkań. Z samego rana pary dotarły do Rådhuspladsen, gdzie odbywa się szwedzko-duńskie forum biznesowe. W tym samym budynku mieści się również House of Green, które także odwiedziła królewska czwórka. Na miejscu dowiedzieli się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie ekologicznej konwersji i zrównoważonego rozwoju wprowadzanych w Danii. House of Green to nie tylko centrum dla odwiedzających, ale również przestrzeń wystawiennicza dla nowych rozwiązań adaptacji środowiskowych, energetycznych i klimatycznych, zarówno w formie fizycznej, jak i wirtualnej. Z całą pewnością także książę Frederik mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą jako, że jest patronem House of Green. Następnie złożyli wizytę w Øksnehallen w Kødbyen. To właśnie tam organizowana jest obecnie Tech BBQ - jedna z największych konferencji innowacyjnych w Skandynawii, której celem jest wzmocnienie i wsparcie nordyckiego ekosystemu innowacji. W tym roku bierze w niej udział 7 000 tysięcy starupów technologicznych.Po południu książę Frederik i księżniczka Victoria udali się do elektrowni Amage Bakke. Z całą pewnością Następczyni Tronu cieszyła się z możliwości zobaczenia Kopenhagi z wysokości 85 merów oraz była pod wrażenie innowacyjnego wykorzystania budynku. Na dachu elektrowni zbudowano sztuczny stok narciarski, który z całą pewnością odwraca uwagę od głównego zastosowania budynku. W ośrodku budynku znalazło się także miejsce do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki. To również tam odpady, których nie można poddać recyklingowi w sposób przyjazny dla środowiska, zamieniają się w energię elektryczną i ciepłownictwo. 


W tym samym czasie księżna Mary zabrała księcia Daniela do Rigshospitalet - nowego, zaawansowanego szpitala dziecięcego, który zostanie otwarty w 2020 roku. Na miejscu odbyła się prezentacja i wycieczka po „Królestwie dzieci”. Szpital będzie oferował nowe innowacyjne metody leczenia dzieci, kobiet w ciąży i ich rodzin. Podczas wizyty Mary i Daniel zostali oprowadzeni po nowym budynku, w którym znajdą się 203 miejsca pacjentów oraz sekcja intensywnej terapii, w której można będzie przyjąć prawie 30 pacjentów. Ponadto dwójka przeszła obok jednej z 33 sal operacyjnych w której wykorzystywana będzie między innymi szwedzka technologia szpitalna.


Wizyta w elektrowni i szpitalu stanowiła ostatni punt wizyty książęcej pary w Danii. Victorię i Daniela zobaczymy ponownie już pojutrze na uroczystej kolacji na Zamku Królewskim.

4 komentarze

  1. Szkoda że wizyta dobiegła końca teraz marzy mi się jakaś wizyta państwowa żeby była okazja zobaczyć Mary i Victorię w tiarach

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie było zobaczyć dwie moje ulubione pary razem Vickan i Mary pięknie wyglądały

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostatni kolaż zdjęć najlepszym podsumowaniem przyjaznego charakteru wizyty.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.