Księżna Sofia z wizytą w Sophiahemmet

2019/09/02


Dzisiaj księżna Sofia złożyła niezapowiedzianą w oficjalnej agendzie wizytę na uniwersytecie Sophiahemmet. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacje księżna jako honorowa przewodnicząca Uniwersytetu Sophiahemmet była dziś obecna i uczestniczyła w czwartym kursie edukacji wprowadzającej do szwedzkiej opieki zdrowotnej dla zagranicznych lekarzy, pielęgniarek i położnych

Na miejscu księżna została powitana przez Johannę Adami, dyrektor Uniwersytetu Sohpahmmet i Omara Al-Hawajr sekretarza Uniwersytetu. Sofia rozpoczęła wizytę od uczestnictwa w intensywnym szkoleniu skierowanym do lekarzy, pielęgniarek i położnych z krajów spoza Unii Europejskiej. Celem intensywnej edukacji jest skrócenie czasu oczekiwania na uzyskanie odpowiednich uprawnień i identyfikacji, a tym samym umożliwienie szybszego wejścia na rynek pracy. 

Dzisiejsza wizyta zakończyła się w Sophiahemmets äldremottagning, czyli tak zwanym starym budynku, gdzie księżna zebrała informacje o ostatnich przedsięwzięciach wszystkich sekcji Sophahemmet i bieżącej działalności organizacji.

Sofia wybrała dzisiaj sukienkę z Zary, sandały od Rebecci Björnsdotter oraz torebkę AVAVAV. 

Wizyta w Sophahemmet księżnej jest dla księżnej powrotem do obowiązków po letnich wakacjach. Już pojutrze książęca para weźmie udział w spotkaniu zarządu Fundacji Pary Książęcej. Zapowiedziano już także obecność małżonków w uroczystościach związanych z otwarciem Parlamentu, 10 września. Ze sporym wyprzedzeniem zapowiedziano także obecność Sofii i Carla Philipa na konferencji "Learning and Dyslexia". Odpędzie się ona 2 października na sztokholmskim uniwersytecie.


Sierpień to dla księżnej wizyta podopiecznych Project Playground w Szwecji, chociaż nie bierze już udziału w codziennej pracy roboczej jest honorowym dyrektorem organizacji. 26 sierpnia razem z synkiem dołączyła do podopiecznych fundacji w wycieczce pływającym busem. Ocean buss zamienia się w łódź wjeżdżając do wody na Djurgårdsbrunnsviken. Cała wycieczka trwa około 75 minut, a w jej trakcie uczestnicy dowiadywali się ciekawych informacji o mijanych budynkach i słuchali szwedzkiej muzyki - ABBA, Roxette czy Dj Avicii. Sofii i Alexandrowi towarzyszyła Cajsa Larrson, wraz z córką, a zarazem chrześnicą księżnej.

10 komentarzy

 1. Sofia przepięknie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia ma mało patronatów, ale w ich pracę angażuje się bardzo mocno.
  Ślicznie wyglądała w czerwieni. Bardzo dobrze jej w jaśniejszych włosach.

  OdpowiedzUsuń
 3. I every time spent my half an hour to read this weblog's posts everyday along with a
  cup of coffee.

  OdpowiedzUsuń
 4. Księżna bardzo ładnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto towarzyszył Sofii i Alexowi? Chrześnica Cajsa? Chrześnica nazywa się Tiara. Cajsa jest matką Tiary i matką chrzestną Alexandra. To w końcu która towarzyszyła? Cajsa czy Tiara?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nie wiesz... spoko. Nie każdy kto ma bloga musi mieć wiedzę. Jak widać można pisać co się chce i jest OK.

   Usuń
  2. Po co od razu taka uszczypliwość? Komentarz mi umknął. Na zdjęciu jest oczywiście Tiara, aczkolwiek Cajsa też tam była. Źle zredagowałam zdanie :) dziękuję za zwrócenie uwagi.

   Usuń
  3. Na zdjęciu widać Sofię i Alexa. Tiary ani Cajsy nie ma..

   Usuń
  4. Chrześnica siedzi przy oknie za Sofią. To ona na screenie z lewej trzyma Alexa na kolanach. Według doniesień prasy razem z nimi była też Cajsa.

   Usuń
 6. Czy wiadomo w jakim zawodzie pracuje Cajsa Larsson przyjaciółka Sofii i matka chrzestna księcia Alexandra?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.