Aktualizacja: Książę Carl Philip i księżna Sofia na Capri

2019/09/20

prinsparet instagram

Książę Carl Philip i księżna Sofia spędzili miniony weekend we Włoszech, gdzie w sobotę dzisiaj na ślubnym kobiercu stanie Carolina Phil jedna z najlepszych przyjaciółek księżnej. Wyjaśnia to nieobecność małżonków na dzisiejszym bankiecie na Zamku Królewskim. Bowiem Sofia i Carl Philip postanowili polecieć wcześniej na Capri i spędzić czas z przyjaciółmi.


Wczoraj małżonkowie spędzili nieco czasu we dwoje zwiedzając piękną Villa San Michele. Budynek został zbudowany na przełomie XIX wieku na wyspie Capri przez szwedzkiego lekarza i autora Axela Munthe. Ogrody willi mają panoramiczne widoki na miasto Capri i jego port, Półwysep Sorrentyński i Wezuwiusz. Willa stoi przy szczycie Schodów Fenickich na wysokości 327 metrów nad poziomem morza. Willa był również miejscem zdjęć do filmów takich jak Zaczęło się w Neapolu z Sophią Loren w roli głównej. Książęca para została zaproszona do zwiedzenia willi przez szwedzką dziennikarkę i autorkę Kristinę Kappelin. Od stycznia 2018 r. jest ona dyrektorem generalnym i kuratorem centrum kultury znajdującego się w Villa San Michele.


Kilkoma zdjęciami z wizyty książęcej pary podzielił się także Luca Grossi pracujący na Capri, przytoczył także krótką historię ze spotkania: Kieliszek prosecco spada z rąk gościa i nieuchronnie pęka. Biorę większe kawałki i chowam małe pod obrusem, aby nie nadepnąć na nie. Po kilku minutach widzę, jak książę klęczy, by podnieść ostatnie fragmenty, pozostawiając mi wystarczająco dużo czasu, aby podać mu chusteczkę. Nieśmiało mówię „grazie”, a nie „dziękuję” lub „tack” i mam nadzieję, że zrozumiał, że był to dla mnie najbardziej spontaniczny i szczery sposób okazania mu mojego szacunku.



Z całą pewnością na Sofię i Carla Philipa czeka jeszcze więcej wrażeń w nadchodzących dniach. Carolina Phil to przyjaciółka Sofii jeszcze z czasów Nowego Jorku i matka chrzestna księcia Gabriela. Chociaż Carolina i jej przyszły mąż Gunnar Eliassen wraz z córeczką Stellą Inez na co dzień mieszkają w Londynie przyjaciółki nigdy nie straciły kontaktu. Przed laty rozkręciły nawet wspólny biznes - Drop of Mindfulness - markę ubrań sportowych (więcej o przedsiębiorstwie pisałam tutaj - KLIK).

instagram

Księżna Sofia została wybrana na jedną z druhen Panny Młodej, a książęta Alexander i Gabriel znaleźli się w orszaku Panny Młodej!

8 komentarzy

 1. W miniony weekend? To kiedy w końcu był ten ślub?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślub będzie w tą sobotę, jednak (zgodnie z doniesieniami mediów) Sofia i CP polecieli tam pod koniec ubiegłego tygodnia.

   Usuń
  2. Sobota jest dziś, ślub był wczoraj. Już dawno zdjęcia są.

   Usuń
  3. Co oznacza, że szwedzkie media nie miały aż tak precyzyjnych informacji. W końcu ani ja ani szwedzkie media nie jesteśmy na miejscu żeby śledzić każdy krok na prywatnej uroczystości. Jeszcze w czwartek media podawały informację, że ślub będzie w sobotę.

   Usuń
 2. Przepiękne zdjęcia z Capri. Zapowiada się piękne wesele.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sofia i CP to moja ulubiona para królewska uwielbiam ich miłość aż od nich bije

  OdpowiedzUsuń
 4. Kim są dziewczyny na ostatnim zdjęciu? Sofia była druhną?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, panna młoda wymyśliła sobie druchny na czarno?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.