Książę Carl Philip i księżna Sofia nie wezmą udziału w uroczystościach z okazji Święta Narodowego + więcej

2021/05/29

Już w przyszłą niedzielę, 6 czerwca, w Szwecji obchodzone będzie Święto Narodowe. Zawsze były to uroczystości rozłożone na cały dzień i różne zakątki kraju, niestety pandemia drugi rok z rzędu pokrzyżowała plany i tradycję. Ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem na tą chwilę zdecydowano o ograniczeniu liczby członków królewskiej rodziny, którzy wezmą udział w uroczystościach do pary królewskiej i księżniczki Victorii oraz księcia Daniela. Pod tym względem nie będzie się to wiele różniło od obchodów w ubiegłym roku w których Sofia i Carl Philip również nie wzięli udziału.

W tym roku prawdopodobnie (wynika to z oficjalnego komunikatu) nie będzie symbolicznego otwarcia bram przez członka rodziny, gdyż zawsze przyciąga to ludzi bądź fotoreporterów. Możliwe, że zrobi to ktoś z dworu, bądź członek rodziny królewskiej, jednak do samego końca będzie to utrzymane w tajemnicy i dwór opublikuje nagranie po fakcie. W zeszłym roku bramę otworzyła Victoria jednak dwór oficjalnie o tym nie informował i dopiero później udostępnił nagranie co było częścią wirtualnej wycieczki po Zamku Królewskim. Jak wiadomo co roku, 6 czerwca, Zamek jest otwierany dla publiczności nieodpłatnie, niestety w związku z pandemią już drugi rok z rzędu będzie to niemożliwe.


Z samego rana możemy spodziewać się sesji zdjęciowej Victorii i Daniela z dziećmi. Możliwe też, że tak jak w ubiegłym roku rodzeństwo Victorii podzieli się zdjęciami i życzeniami ze okazji święta na swoich social mediach. W tym roku para królewska o godzinie 10.00 otworzy wystawę poświęconą babci króla, księżniczce Margarethcie. Inauguracja będzie miała charakter cyfrowy, a na miejscu będzie tylko para królewska. Możliwe jednak, że za pośrednictwem Internetu połączą się z nimi inni członkowie królewskiej rodziny. Wystawę będzie można odwiedzać od 6 czerwca do 30 września. Zgodnie z rozporządzeniem w te wakacje będzie można wreszcie odwiedzać królewskie rezydencje, w tym Zamek Królewski w Sztokholmie. Tak jak w ubiegłym roku, przed południem, para królewska nagra specjalne orędzie, które zostanie wyemitowane o 20.00 na kanale szwedzkiej telewizji. Wieczorem to Victoria i Daniel będą reprezentować królewską parę w Skansen, gdzie będzie miał miejsce koncert i wręczenie flag dla zasłużonych. Po raz pierwszy flag tych nie wręczy króla, a właśnie księżniczka Victoria w jego imieniu.


Około 21:00 król i królowa oraz księżniczka Victoria i książę Daniel pojawią się na Logården na Zamku Królewskim na tradycyjnym koncercie orkiestry wojskowej. W normalnych okolicznościach przy jego okazji odbyłoby się przyjęcie na Zamku przy obecności całej rodziny królewskiej.


@prinsparet instagram / © Kungl. Hovstaterna


Dzisiaj w Szwecji obchodzony jest Dzień Weterana z tej okazji Sofia i Carl Philip złożyli życzenia i podzielili się zdjęciem oraz nagraniem z wciągnięcia flagi na maszt przy ich domu, Villi Solbacken.  Książę dołączy do króla w uroczystościach z tej okazji dzisiaj po południu. Z kolei jutro w Szwecji obchodzony będzie Dzień Matki. Dwór poinformował również, że Sofia i Carl Philip wezmą udział w cyfrowym spotkaniu zarządu ich fundacji. 11 czerwca księżna weźmie udział w cyfrowym wręczeniu dyplomów Sofiahemmet. 

11 komentarzy

 1. Niby Sofia i Maddie się przyjaźnią, ale jakoś Sofia nie śledzi prywatnego konta Maddie... nawet Svensk Damtidning o tym pisze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maddie tak naprawdę przecież nie przepada za Sofią. Zresztą cóż się dziwić.

   Usuń
  2. No tak, bo nie każdy zakłada klapki na oczy i zapomina o tym co było.

   Usuń
  3. Relacje Sofii i Madeleine to sprawa samych zainteresowanych, a nie obcych ludzi. Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. Sofia nie miała wychowania w domu. 14 lat i już nagie sesje.

   Usuń
  5. Anonimku 21.10
   Nie pytałam Cię o opinię.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  6. Jesli mówisz o koncie prinsparet to nie, nie śledzi, bo prinsparet to ich oficjalne konto, tak jak i Maddie ma swoje oficjalne. Z oficjalnych kont śledzą oficjalne konta. Z prywatnych, prywatne. Sofia na również prywatne konto na instragramie, tak jak Madeleine. Ujawniono to jakieś dwa lata temu, nazwa prywatnego konta Sofii nie jest znaną, dokładnie mówiąc nie została ujawniona przez media.

   Usuń
 2. Oo w pierwszej chwili myślałam, że to nowy weekendowy post tematyczny. Ale ważne, że jest i taki z aktualnościami :)

  "Zamek jest otwierany dla publiczności nieodpłatnie" - nie wiedziałam, to ładnie z ich strony :-D inni każą sobie nieźle płacić (cennik Buckingham ekhem).

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że znowu święto narodowe będzie obchodzone tak skromnie, bez udziału całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że w Święcie Narodowym nie będzie uczestniczyła cała rodzina, ale jest to zrozumiałe.
  Piękne nowe zdjęcie Księcia Carla Philipa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marle biorąc pod uwagę pobyt Madde z rodziną, wakacje i inne sprawy na kiedy i w jakiej formie podejrzewasz chrzest?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.