Aktualizacja: Księżniczka Victoria i książę Daniel na miejscu wczorajszego ataku + książę Carl Philip i księżna Sofia na briefingu w sprawie zamachu

2017/04/08


Na krótko przed godziną 11.00 księżniczka Victoria i książę Daniel przybyli na miejsce wczorajszego ataku terrorystycznego w centrum Sztokholmu. Książęca para złożyła kwiaty, małżonkowie byli bardzo poruszeni, a księżniczka Victoria nie mogła powstrzymać łez.W tym czasie Księżniczka Victoria nadal była regentką i pozostała nią do powrotu pary królewskiej z Brazylii (co nastąpiło po południu). Jest to ogromny sprawdzian dla Następczyni Tronu jako przyszłej królowej, który zdała celująco pełniąc obowiązki monarchy w ostatnich dniach. Po złożeniu kwiatów księżniczka udzieliła krótkiego wywiadu, który wyemitowała również polska telewizja. "Ludzie wykazali ogromną siłę. Szwedzkie społeczeństwo opiera się na ogromnym zaufaniu, poczuciu wspólnoty, spójności. Wyjdziemy z tego silniejsi, mówiła księżniczka Victoria."
Na pytanie jak Szwedzki podniosą się po tragedii bez wahania odpowiedziała: "Razem". 


W ciągu dnia książę Carl Philip i księżna Sofia przybyli na Zamek Królewski, aby wziąć udział w briefingu na temat ataku. Przed południem para królewska wróciła do Szwecji, a król spotkał się z prasą.

W poniedziałek para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia wezmą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary ataku.

7 komentarzy

 1. strasznie przykro na to patrzec i zaluje ofiar i rodzin. Ale szwecja sama sobie to sciagnela na glowe , wrecz sie o to prosila, wiec ponosi za to wine. ma na rekach krew tych ludzi. tak dlugo poblazali mulzumanom, na wszystko pozwalali to teraz maja. dzielnice szariatu, gwalty, napady, molestowania i zamachy. To bylo do przewidzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. sa tez zdjecia jak wiktoria ociera lzy

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic dziwnego. Okropne, co się stało :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Pokazywali w Wiadomościach fragment wypowiedz Vicorii przed kamerami.Widać,że była wyraźnie wzruszona i z trudem powstrzymywała łzy.Nie ma się co dziwić,podziwiam ją,że w ogóle dała rady coś powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest cos strasznego.byłam w tym roku w Sztokcholmie to cudowne miasto bardzo otwarte na iine kultury przyjazne jak można niszczyc cos takiego

  OdpowiedzUsuń
 6. Marleno,
  wiem że to inny temat, ale tak się zastanawiam czy te korony, które są przy zdjęciach profilowych na stronie kungahus coś oznaczają?
  wiem że jest 8 koron i Aleksander jest ostatnim, który ma swoją koronę, ale np. korona Sofii jest inna niż ta CP, a czy nie powinna mieć właśnie jego korony? a tymczasem ma koronę Aleksanadra? (tak mi się wydaje)
  Daniel ma chyba inną koronę niż Estelle (a może to kwestia nasycenia kolorów), ale na pewno ma inną niż Vic. natomiast Oscar powinien mieć chyba koronę matki? a przy zdjęciu jest ta sama co ma Daniel i Estelle, i Aleksander

  chodzi mi o to czy te rysunki koron odzwierciedlają te co mieli podczas swoich chrztów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, przy okazji chrztów niemal każdy miał inną koronę. W tym przypadku korony przy monogramach nie odzwierciedlają tych z chrztu tylko status danego członka rodziny. Król i królowa jako monarchowie mają takie same korony, najbardziej okazałe. Victoria, Carl Philip i Madeleine mają takie same jako dzieci monarchy. Reszta członków rodziny - Daniel, Sofia i wszystkie dzieci mają identyczne. Zawsze w rodzinie królewskiej pojawiają się trzy wzory koron przy monogramach, dlatego dzieci mają takie same jak ich rodzice, którzy weszli do rodziny.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.