Nie żyje mąż księżniczki Desiree

2017/04/11

Embed from Getty Images

Dzisiaj po południu dwór królewski potwierdził śmierć barona Niclasa Silfverschiöld, męża księżniczki Desiree. W chwili śmierci szwagier króla Carla XVI Gustafa miał 82 lata.


Po doniesieniach, które pojawiły się w ciągu dnia dwór królewski oficjalnie potwierdził informacje o śmierci barona oraz wydal oświadczenie króla. 

Ja i moja rodzina z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,  o śmierci barona Niclasa Silfverschiöld, męża księżniczki Desiree. Nasze myśli biegną do rodziny Księżniczka Désirée.

Jak podała rzeczniczka dworu mąż księżniczki Deisree zmarł, po krótkiej chorobie, w nocy z poniedziałku na wtorek. Była przy nim rodzina. Zaraz po wydaniu oświadczenia nazwisko barona zniknęło z listy członków rodziny królewskiej na oficjalnej stronie dworu.


Baron Niclas-August Otto Carl Niclas Silfverschiöld urodził się na zamku Koberg 31 maja 1934 roku jako syn barona Carla Silfverschiöld and i jego żony Madeleine Bennich. Desiree i Niclas znali się od wielu lat, zanim dwór królewski ogłosił ich zaręczyny 19 grudnia 1963 roku. Para pobrała się w Katedrze w Sztokholmie niespełna rok późnej, 5 czerwca 1964 roku. Po ślubie Deisree utraciła tytuł JKW i od tego czasu znana jest baronowa Silfverschiöld i nosi honorowy tytuł księżniczki (nie poprzedzony jednak tytułem Jej Królewskiej Wysokości, jako, że Niclas nie był księciem). Po ślubie małłżonkowie zamieszkali w rodowym zamku barona w księstwie Västergötland. Rezydencja składa się z 40 pokoju i 20 tysięcy akrów ziemi. Król i Niclas szybko znaleźli wspólny język i utworzyli tradycję rodzinnego spędzania weekendów na zamku Koberg Po ślubie księżniczka stała się niemal anonimową osobą i zajmowała się domem, kiedy Niclas poświęcał się swojej pracy jako bankier. Małżonkowie swój czas w dużej mierze dzielili w Koberg i swojej drugiej rezydencji zamku Gåsevadholm, nieopodal którego znajdują się tereny łowieckie króla.


Para doczekała się trójki dzieci:
 • Edmunda Carla Otto Silfverschiöld (ur. 1965), Od 2005 roku żonaty z Marią Fredriksson (ur 1965). Para ma jedno dziecko:Annę Margaretę Sybillę Désirée Silfverschiöld (ur 2006).
 • Christiny Louise Ewy Madeleine Silfverschiöld (urodzonej w 1966), MBA; Od 1999 roku, żona barona Hansa Louis Gerard De Geer Finspång  (ur 1963), dyrektora wykonawczego. Para ma troje dzieci: Estelle Louise Désirée de Geer af Finspång (ur 2000). Ian Carl Gerard de Geer af Finspång (ur 2002). Fred (Frederick) Louis Gerard de Geer af Finspång (ur 2004).
 • Helene Ingeborg Sybilla Silfverschiöld (ur 1968). 
Nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb barona. Ostatni raz pojawił się oficjalnie na obchodach 70 urodzin króla w kwietniu ubiegłego roku. 

6 komentarzy

 1. Smutne to. Najpierw mąż Birgitty, teraz mąż Desiree. Aż strach pomyśleć, kto będzie następny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest, w tym wieku wszystkiego mozna sie spodziewac, taka kolej rzeczy

   Usuń
 2. Bardzo smutna wiadomość.Przed świętami dużo spadło na szwedzką rodzinę królewską...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie pojawiłby się teraz na obchodach urodzin Księżniczki Victorii. Zdaje się, że byli z Desiree dobrym małżeństwem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutna wiadomoć, czeka ich kolejny pogrzeb :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo smutna wiadomość, widać, że Desiree i Niclas byli ze sobą szczęśliwi

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.