Victoria i Daniel z dziećmi na nartach

2018/02/11

Raphael Stecksén / kungahuset.se

Książęca rodzina skorzystała z kilku dni wolnego i udała się na narty do Åre. W czwartek Victoria i Daniel z dziećmi zostali zauważeni w Östersund. Okazuje się, że czwórka była w drodze na krótki wypad na narty, najprawdopodobniej z Andreą Brodin i Cedricem Notz. Para jest co prawda najbliższymi przyjaciółmi Madeleine i Christophera, jednak jest również często widywana z Victorią i Danielem.
Niedługo późnej rodzina została zauważona w Västra Björnen. Sarah Andersson, która zrobiła im zdjęcie powiedziała Expressen: Byliśmy w tym samym miejscu na lunchu, a potem wylądowaliśmy za nimi na wzgórzu. Mały książę miał na sobie narty i stał pomiędzy nogami Daniela również Estelle była na nartach bez patyków. Fajnie było zobaczyć, że uczą dzieci jeździć na nartach. Później czwórka przeniosł się do przyjaznego dzieciom obszaru Björnen. Sarah Andersson mówi, że rodzina była sama podczas jazdy na artach i na lunchu. Teraz mogę mówić przeciwko samej sobie, ponieważ zrobiłam zdjęcie, ale oni byli w stanie być sami. Nikt nie podchodził do nich i nie przeszkadzał im.
 kungahuset

Victoria i Daniel mają kilka ulubionych miejsc w których spędzają czas w trakcie krótkich, zimowych wypadów. Najczęściej wybierają jeden z ośrodków narciarskich w Norwegii i przy okazji spędzają kilka wspólnych dni z księciem Haakonem i księżną Mette-Marit oraz ich dziećmi. Victoria i Daniel witali Nowy Rok w norweskim Trisil w 2013 i 2015 roku. Z kolei 2014 rok cała rodzina królewska powitała w Cervini we Włoszech. Wówczas Estelle po raz pierwszy założyła narty i z pomocą taty uczyła się na nich jeździć. Niestety tamten urlop skończył się dość niefortunnie dla Victorii, która złamała nogę. Ponadto regularnie, każdego roku Victoria i Daniel wybierają się na krótkie, najczęściej weekendowe wypady do szwedzkich ośrodków narciarskich, właśnie takich jak Åre.

Cała rodzina królewska uwielbia spędzać czas na stoku. Książę Sverre-Magnus z Norwegii zażartował w ubiegłym roku pytając swoją ciocię, księżniczkę Victorię: dlaczego Szwedzi są tacy słabi w jeździe na nartach? Jednak, czy na pewno Szwedzi i rodzina królewska nie jeżdżą dobrze? Zarówno król jak i trójka jego dzieci i synowa, księżna Sofia, kilka razy brali udział w tradycyjnym wyścigu Wazów na nartach. Poza tym, nie zapominajmy, że Victoria jest licencjonowanym instruktorem jazdy na nartach i uczyła wszystkie dzieci swoich przyjaciół, a teraz także Estelle i Oscara. Książę Daniel spędzał kilka razy czas na stoku razem z dziećmi mającymi ferie w ramach projektu Prins Daniel Fellowship, jednak w rozmowie z prasą przyznał, że w rodzinie najlepiej na nartach jeżdżą król i Victoria.


Już jutro książęca rodzina musi być z powrotem w Sztokholmie. Victoria ma bowiem towarzyszyć królowi w spotkaniu informacyjnym z rządem.

7 komentarzy

 1. Nie miałam pojęcia,że Victoria ma uprawnienia instruktora jazdy na nartach -kobieta wielu talentów: ). Zastanawiam się,czego ona nie potrafi albo przynajmniej nie próbowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiem, że to straszne, że nie mogą czuć się swobodnie podczas czasu z dziećmi na mini wakacjach, ale ja uwielbiam oglądać takie zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. CZY SZWEDZKA RODZINA KRÓLEWSKA ODPOWIADA NA LISTY BĄDZ ŻYCZENIA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nie na wszystkie ale tak. Zajrzyj do jednego z poprzednich postów, gdzie wstawiłam swoją kartkę z podziękowaniami od Sofii i CP z okazji chrztu ich synka.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź!
   Miłego wieczoru !

   Usuń
 4. Uwielbiam twoje posty, zawsze są ciekawe i dokładne. Świetnie się je czyta

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że Victoria ma licencję instruktora jazdy

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.