Aktualizacja: Victoria oraz Estelle i Oscar z niezapowiedzianą wizytą na Vivat Regina w Storkyrkan + więcej

2018/02/22

kungahuset

Dzisiaj księżniczka Victoria zgotowała nam niemałą niespodziankę - zabrała ze sobą dzieci do Katedry w Sztokholmie, aby wspólnie obejrzeć nową wystawę Vivat Regina. Wystawa związana jest z panowaniem królowej Christiny i jej koronacją w Katedrze, która miała miejsce 20 października 1650 roku.
kungahuset
kungahuset


Wizyta nie była zapowiedziana w kalendarzu. Dzisiaj wydano również oświadczenie co do podróży Victorii po kraju. Księżniczka rozpocznie swoje podróże wiosną i będzie je kontynuować wczesnym latem. Na tą chwilę wiadomo, że odwiedzi takie prowincje jak Blekinge, Närke, Laponia, Gotlandia i Olandia, Bohusln, Smalandii i Skania. Pierwszą wędrówkę Victoria rozpocznie w Blekinge 13 kwietnia. Następnie odwiedzi Orebro 20 kwietnia, Laponię 25 kwietnia, Gotlandię 04 maja, Olandię w dniu 9 maja, Bohuslän 24 maja , Smalandię w dniu 25 maja i 12 czerwca Skanię.

Chociaż kalendarz księżniczki świeci pustkami nie próżnuje. Wczoraj złożyła niezapowiedzianą wizytę w Stockholm Resilience Centre. Podczas wizyta Następczyni Tronu dowiedziała się więcej na temat badań lokalnych, regionalnych i międzynarodowych problemów wodnych.

kungahuset

Spotkanie zainicjował Juha Saalonsaari menadżer projektu oraz Linda Smith limnolog z Solnej, którzy opowiedzieli o problemach wodnych, komunalnych oraz statusie środowiskowym Malaren. Z kolei podczas popołudniowej serii spotkań Victoria dowiedziała się więcej na temat zarządzania oceanami. Dzień zakończył się przedstawieniem raportu dotyczącego inicjatyw Keystone Dialogues i SeaBOS. Wczorajsza wizyta miała związek z członkostwem Victorii w ONZ i jej pracą jako ambasadorki ONZ ds. Globalnych celów.

Wczorajsza wizyta nie została zapowiedziana w agendzie ze względu na fakt, iż Victoria spędziła tam cały dzień i nie chciała nadmiernie zakłócać pracy centrum przez obecność prasy i wzmożonej ochrony. Prasa została jednak poinformowana o takiej wizycie i mogła zrobić zdjęcia przed wejściem.

7 komentarzy

 1. Coś w Szwecji martwy sezon,nic się nie dzieje ,napisz co Carla i Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny sposób na uczenie dzieci historii. Zawsze zazdroszczę royalsom,że mogą dosłownie dotknąć tej historii,choćby mieszkając w zamkach. Mam nadzieję na więcej zdjęć.
  Zapowiada się pracowity tour dla Victorii po kraju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że dwór nie aktualizuje kalendarza wyjść przez to niektórzy mogą myśleć że Victorua nic nie robi a tymczasem to chyba najbardziej pracowita księżniczka
  Świetnie że zabrała ze sobą Estelle i Oscara

  OdpowiedzUsuń
 4. Już jutro urodziny Estelle!!! :) nie mogę się doczekać nowych zdjęć małej księżniczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fatalna stylizacja brwi u Victorii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszym zdjęciu wygląda na młodszą siostrę królowej Sylwii.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.