Książę Carl Philip i księżna Sofia otwierają bramy Zamku Królewskiego

2019/06/06

Punktualnie o 10:00 książę Carl Philip i księżna Sofia wyszli przed główne wejście do Zamku Królewskiego, aby oficjalnie otworzyć bramy królewskiej rezydencji na najbliższe siedem godzin. Zgodnie z tradycją pomiędzy 10:00 a 17:00 Szwedzi mogą skorzystać z "Otwartych drzwi" i za darmo zwiedzić Zamek. Książęca para już po raz drugi wspólnie otworzyła bramy Zamku, pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Wówczas małżonkom towarzyszył malutki książę Alexander mający wtedy zaledwie dwa miesiące.
Embed from Getty Images

Na całe rodziny czeka dzisiaj masa atrakcji, a wszystkiemu przyglądał się będzie książę Carl Philip. Na dziedzińcu Zamku obędzie się konkurs plastyczny Den tänkande handen ("Myśląca ręka"), a książę wręczy stypendia jego zwycięzcom. Następnie weźmie udział w corocznym kursie bezpieczeństwa dla najmłodszych i ich rodziców. Swoje obowiązki na pierwszą połowę dnia zakończy uroczystą zmianą warty, którą poprowadzi na dziedzińcu zewnętrznym.

Embed from Getty Images

Książęcą parę zobaczymy ponownie wieczorem podczas parady, koncertu w Skansen i przyjęcia na Zamku Królewskim. 
O 10.00 para królewska przybyła do Borlänge w Dalarnie, aby wziąć udział w lokalnych uroczystościach.

6 komentarzy

 1. Sofii pięknie w stroju narodowym

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia ma wreszcie ładną fryzurę do twarzy jej w ciemniejszych włosach z grzywką po bokach

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona para!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda że nie zabrali ze sobą Alexa i Gabriela

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak oni na siebie pięknie patrzą!! Uwielbiam ich!!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.