Księżniczka Victoria i księżna Sofia w Dalarna

2019/06/12


Dzisiaj księżniczka Victoria odwiedza Dalarnę w ramach swoich wędrówek po Szwecji. Niespodziewanie dzisiaj rano zapowiedziano, że dołączy do niej szwagierka, księżna Sofia. O szóstej rano szwagierki zostały sfotografowane na stacji centralnej w Sztokholmie, stamtąd pociągiem udały się do Dalarny. Bankiet z okazji Polar Music Prize zakończył się wczoraj późnym wieczorem, więc Panie z całą pewnością nie zażyły wiele snu.Dalarna to nie tylko rodzinne strony księżnej Sofii, ale również prowincja, której tytuł nosi książę Gabriel, młodszy z synów księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Niestety dla księżniczki Victorii jest to już ostatnia wędrówka. Podczas poprzedniej z nich (w Gästrikland) zdradziła, że jest jej trochę przykro z tego powodu. To był fantastyczny sposób na poznanie bogatej i różnorodnej natury Szwecji w tym samym czasie.Świetnie się bawiłam. To było bardzo satysfakcjonujące i pouczające doświadczenie. Wówczas oczekiwano, że do Victorii dołączy księżniczka Madeleine, która była w tym czasie w Szwecji i jest księżną tej prowincji. Niestety nie mogła tego dnia dołączyć do siostry. Za to tamtego dnia z Następczynią Tronu była szwagierka, Anna Westling Söderström.


Trasa rozpoczyna się w południe w Naturum Fulufjället - parku narodowym - i biegnie przez cztery godziny w dość pagórkowatym terenie. Między innymi Victoria i Sofia zajrzą do słynnego wodospadu Njupeskär, który jest najwyższy w Szwecji. W trakcie wędrówki Victoria i Sofia zobaczyły również  Old Tjikko, czyli genet świerka pospolitego liczący 5 metrów wysokości.

Pamiątkowe zdjęcie szwagierek - KLIK.

8 komentarzy

 1. To pierwsze zdjęcie na którym się obejmują jest wspaniałe!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, super się patrzy ba takie bliskie relacje w rodzinie

   Usuń
 2. Fajnie widzieć Sofie i Vic razem
  Podobał mi się pomysł wycieczek po różnych regionach kraju mam nadzieję że gdy Estelle zostanie następczynią tronu powtórzy wyprawę matki

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie zobaczyć szwagierki w tak dobrej komitywie.Ładnie zwieńczyło to cały cykl wypraw.

  OdpowiedzUsuń
 4. to przykre ze vickan woli sofie od wlasnej siostry......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd taki wniosek? Takie wyjście to malutki procent ich życia. Poza tym Victoria zaprosiła Madeleine na poprzednia wędrówkę (w ubiegłym tygodniu), a to, że Madeleine odmówiła bo nie miała możliwości bądź nie chciała wziąć w niej udziału to inna historia.

   Usuń
 5. Widać, że Sofia i Victoria się przyjaźnią, miło się na to patrzy

  OdpowiedzUsuń
 6. It's hard to find experienced people in this particular topic,
  however, you sound like you know what you're talking about!
  Thanks

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.