Księżniczka Victoria i książę Daniel na koncercie w Parku Haga

2019/06/06


W tym roku książęca para nie udała się w daleką podróż. Wręcz przeciwnie wystarczyło im przejść zaledwie kilka kroków od ich domu, Pałacu Haga, aby dotrzeć na obchody Święta Narodowego w pobliskim parku. Na miejsce przybyły tysiące osób, aby obejrzeć i wysłuchać koncertu. Po raz pierwszy małżonkowie wzięli udział w uroczystościach w Solnej w Sztokholmie.


Dzisiaj na scenie pojawili się soliści Opery Królewskiej, Chór Opery Królewskiej, Królewska Orkiestra, tancerze z baletowi, a także Szkolny Chór z Solnej (dzielnica w której znajduje się Pałac Haga), który wystąpił ze Szwedzką Orkiestrą Królewską. Oprócz wszystkich występów na scenie, Park Haga oferuje dzisiaj kilka zajęć dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia. W specjalnie wystawionych namiotach można wypróbować kostiumy sceniczne, makijaże oraz obuwie, a także tworzyć własne maski teatralne. Ponadto na terenie parku odbywają się wycieczki z przewodnikiem, podczas których można dowiedzieć się więcej o życiu Gustawa III i o tym, jak dzięki niemu powstał Park Haga i Pałac.

4 komentarze

 1. Jaka piękna, letnia stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżniczka Victoria pięknie wygląda w tej sukience.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zachwycona kreacją Victorii

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi niezbyt się podoba, takie fasony średnio pasują Victorii

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.