Victoria, Daniel i Oscar z wizytą w Båstad

2019/06/18Wczoraj książęca para z synkiem złożyła niezapowiedzianą wizytę w Skanii - prowincji, której tytuł nosi książę Oscar! Chociaż wizyta nie została przekazana opinii publicznej przez dwór była planowana w porozumieniu z władzami prowincji, a rodzinie towarzyszyła gubernator Anneli Hulthen.Głównym punktem wizyty było zwiedzenie ogrodów Norrviken, gdzie znajduje się od teraz plac zabaw imienia małego księcia! Wśród osób w otoczeniu rodziny znaleźli się również piosenkarz Hasse Andersson i jego żona, którzy w ubiegłym roku wygrali tzw. Nagrodę dla gości na zawodach w Pałacu Solliden. Dla księcia Oscara była to pierwsza, bardziej oficjalna, wizyta w Skanii (jak wiadomo rodzina odwiedziła prowincję kilka lat temu wraz z rodzicami i siostrą księcia Daniela). Z kolei Następczyni Tronu była w Skanii w czerwcu ubiegłego roku, w ramach serii wędrówek po szwedzkich prowincjach. Dwór królewski zapowiedział również, że książęca rodzina planuje złożyć w prowincji oficjalną wizytę w bliższej przyszłości, tak, aby lokalna społeczność również miała okazję wziąć udział w wizycie i poznać księcia Oscara.


Malownicze ogrody Norrviken to wspaniałe miejsce dla całych rodzin, co osobiście potwierdził książę Oscar świetnie bawiąc się na placu zabaw swojego imienia. Na miejscu znajduje się kompleks ogrodów w różnych stylach m.in. japońskim oraz tzw. Ogród Wodny z pięknymi fontannami. W Villa Abelin znajdują się sale konferencyjne, z których na przestrzeni lat kilka razy korzystała również królewska rodzina, a także restauracja i sala weselna. Willa zawdzięcza swą nazwę założycielowi całego ośrodka Rudolfowi Abelin który przybył do Båstad w 1905 r., szukając miejsca, w którym mógłby stworzyć „żywe muzeum ogrodnicze”.


Książęca rodzina odwiedziła również miejscową czekoladziarnię, gdzie skosztowała lokalnych specjałów. Rodzina oczywiście dostała również paczkę pięknie zapakowanych pralin w prezencie, a Następczyni Tronu piękny bukiet letnich kwiatów z ogrodów Norrviken. Jak wiadomo królewska rodzina powoli rozpoczyna wakacje. Księżniczkę Victorię i Daniela czekają jeszcze obowiązki w przyszłym tygodniu - podróż do Szwajcarii na posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 

6 komentarzy

 1. Mmm tę czekoladziarnie też bym chętnie zwiedziła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też.:D Oscar wygląda jakby się super bawił. Jego rodzice też.:)

   Usuń
 2. Może w końcu się doczekamy w pełni oficjalnej wizyty.

  OdpowiedzUsuń
 3. I got this website from my buddy who told me about this web
  site and now this time I am visiting this web site and reading
  very informative articles here.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oskar przesłodki. Szkoda, że Nicolas nie zaliczył jeszcze swojej wizyty w żadnym parku jak jego siostra i kuzynostwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały chłopczyk, Victoria i Daniel mają wspaniałe dzieci

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.