Kupno łodzi, największa lodziarnia w Europie - czyli jak rodzina królewska spędziła resztę lipca?

2019/08/02

Po urodzinach księżniczki Victorii rodzina królewska została w Solliden, aby spędzić razem czas. Zaledwie kilka dni po urodzinach (18 lipca) księżniczka Victoria wraz z mężem odwiedziła pizzerię Pappa Blå w Borgholm. Książęca rodzina wybrała stolik na zewnątrz i zmieszała się z turystami w modnej restauracji na Storgatan, naprzeciwko Societetsparken, którą znają wszyscy miejscowi. Jak twierdzą osoby, które widziały rodzinę Estelle i Oscar byli grzeczni i jedzenie bardzo im smakowało.

Allt om kungligt ujawnia również, że ​​rodzina kupiła ekskluzywną łódź, która jest idealna dla rodzin z dziećmi. Pewnego dnia cała rodzina pojechała do Göteborga, aby kupić łódź. Według informacji Victoria i Daniel wybrali praktyczną i stylową motorówkę Nimbus 365 Coupe o długości 10 metrów, która jest idealna dla rodzin z dziećmi.Chwalona za funkcjonalną konstrukcję łódź kosztuje około 4 milionów szwedzkich koron. Łódź jest idealna dla rodzin i osób lubiących podróżować daleko i czuć się komfortowo. Łódź ma dwie kabiny pod pokładem, podzielone na „kabinę właścicieli” i „kabinę dla gości” ze wspólną toaletą. Nimbus 365 Coupé ma szerokość 3,50 metra i waży 6,3 tony. Łódź jest przystosowana do przyjęcia maksymalnie ośmiu osób, a na pokładzie znajdują się miejsca do cumowania dla 6 osób. Po tym, jak rodzina odebrała łódź w Göteborgu, zjedli lunch w Långedrag Värdshus.

W tym tygodniu rodzina udała do Marstrand, gdzie zostali zauważeniu w restauracji Societetshuset. Marstrand to urocza wyspa położona wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji. Z kolei 27 lipca byli widziani cumują swoją łódź w Kyrkesund (niedaleko Marstrand).Z kolei książę Carl Philip i księżna Sofia zostali zauważeni w ubiegłym roku w Gotlandii ciesząc się porannym joggingiem. Małżonkowie biegli Visborgsslätt na południe od Visby i na północ od Kneippbyn, które jest popularnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Jest tu zarówno miejsce campingowe, park wodny, a zwłaszcza Villa Villerkulla Pippi. Naprawdę można było zobaczyć, że podobała im się piękna przyroda i otoczenie, a jednocześnie utrzymywali dobre tempo. Zauważyłem, że nie mieli przy sobie ochroniarzy, mówi naoczny świadek  w rozmowie z Allt om Kungligt.
Obecność Carla Philipa i Sofii na Gotlandii zbiega się ze słynnym „Tygodniem Sztokholmskim” w Visby, kiedy to tysiące młodych ludzi przyjeżdżają na wyspę, aby się zabawić.

vk.com / facebook

Sofia i Carl Philip z synami zostali również zauważeni z synami w słynnym barze lodowym Glassmagasinet w porcie Visby. To raj dla miłośników lodów, jako, że mają 331 różnych smaków do wyboru. Obecnie lodziarnia jest uznawana za największy bar lodowy w Europie. Książęca para zabrała synków również na wyspę Foryo. Tam Aleksander i Gabriel zobaczyli słynne klify Raukara na wybrzeżu. Na wyspie znajduje się również słynna na całym świecie pustelnia Ingmara Bergmana (słynnego szwedzkiego reżysera filmowego i teatralnego, dramaturga i scenarzysty), więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że również je odwiedzili. Ponadto prasa donosi, że dołączyła do nich przyjaciółka księżnej, Stina Andersson wraz z rodziną.


W połowie lipca rodzina odwiedziła Goteborg, gdzie w dniach 14- 20 lipca odbył się turniej piłki nożnej w którym każdego roku bierze udział drużyna Project Playground. Na fotografii udostępnionej z tego wydarzenia można zobaczyć księżną ze starszym synkiem.

Księżniczka Madeleine ze swoją rodziną cały czas jest w Solliden. Jak donoszą media w ubiegłym tygodniu dołączyła do nich Eva O'Neill. Mama Christophera postanowiła spędzić z rodziną tydzień na Olandii. Para królewska, Madeleine i Chris oraz Eva O'Neill byli widziani na lunchu w  Mormors hamnkrog, gdzie siedzieli przy jednym ze stolików na zewnątrz. Niedługo potem na Olandię przyleciała również starsza siostra Christophera - Natascha.  Madeleine i Christopher zabrali mamę i siostrę Chrisa to jednej z najmodniejszych restauracji - Lundgren's Garage. Grupa przybyła do restauracji około 20.00 w jednym z samochodów  należących do dworu królewskiego - Volvo XC90. Jak wiadomo księżniczka jeździ nim zawsze kiedy jest w kraju.


Przed kilkoma dniami królowa wraz z Christopherem i Adrienne zostali również zauważeni w ogrodach Pałacu Solliden. W ubiegłym tygodniu królowa Silvia i księżniczka Madeleine spędziły dzień z Rogerem Lundgrenem - redaktorem Kungliga Magasineet. W związku z tym spekuluje się o wywiadzie do nowego numeru magazynu.


Z innych informacji, rzeczniczka dworu podała, że w tym roku ponownie nie wykonano fotografii całej rodziny królewskiej. Powody nie są znane jednak jak podaje Margaretha Thorgren w mediach społecznościowych sporadycznie pojawiają się zdjęcia z wakacji. Zapowiedziała, ze jest dużo zdjęć, które zostaną opublikowane jednak nie ma wspólnego zdjęcia całej rodziny. 

5 komentarzy

 1. Rodzina spędza wakacje tak, jak lubi, a prasa ma informację o ich kolejnych krokach: )
  Szkoda, że nie wydane wspólnego zdjęcia przede wszystkim na możliwość zobaczenia wszystkich wnuków pary królewskiej razem. Chyba się nie mylę, że Adrienne nigdy się na takim nie pojawiła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie oficjalne zdkecie całej rodziny wykonano w 2017 roku. Więc ani Adrienne ani Gabriel nigdy nie byli sfotografowani z całą rodziną.

   Usuń
 2. Chętnie bym popływała taką łodzią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kim są osoby? To zdjecie prawdopodobnie z chrztu księcia Gabriela.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSHNuR69xArJqRZOtg1eWH6cTUTdt_9utvfen6IFiY-3_GdtGKg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na żadnej ze szwedzkich stron te osoby nie zostały podpisane.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.