Tego mogłeś nie wiedzieć o... Sofii i Chrisie - ich pierwsze spotkanie

2019/08/20Wielu może uważać, że Sofia i Christopher poznali się w 2012 roku przy okazji chrztu księżniczki Estelle. Tak też tamtej wiosny spekulowały szwedzkie media. Zastanawiające było jednak, że oboje zdawali się czuć bardzo komfortowo w swoim towarzystwie i wyglądali już wtedy na dobrych przyjaciół, a nie na osoby, które dopiero co się poznały. Media nie omieszkały tego sprawdzić i po niespełna roku dotarły do informacji o pierwszym spotkaniu Sofii i Christophera sześć lat wcześniej. 

Okazuje się, że Sofia Hellqvist i Christopher O'Neill poznali się w 2006 roku na przyjęciu na Long Island. W tamtym czasie Sofia mieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała i pracowała jako instruktorka jogi. Z kolei Christopher pracował w sferze finansów na Wall Street i spotykał się modelką Maryam Abdullina. Sofia mieszkając w Stanach spędzała dużo czasu z Vicky Andren (obecnie Magnuson - żoną Gustafa Magnusona, bratanka króla). Jak wiadomo, Vicky jako modelka, przyjaźniła się z wieloma kobietami z tego światka, również Maryam Abdullina (a co za tym idzie musiała już wtedy dobrze znać Christophera).To właśnie Vicky miała zapoznać ze sobą Sofię i Maryam na jednym z przyjęć w 2006 roku. Wówczas Maryam towarzyszyć miał Chris O'Neill.

Od tego czasu Chris i Sofia podobno uczestniczyli w wielu tych samych wydarzeniach i imprezach, w tym meczach polo i przyjęciach. Na zdjęciu wykonanym w 2008 roku (które obecnie jest niedozielenienia) siedzieli nawet przy tym samym stole na lunchu.

Embed from Getty Images

Jak wiadomo w 2008 roku Sofia wróciła do Szwecji, w tym samym roku Christopher zakończył swój związek z Maryam. Spotkali się ponownie wiosną 2012 roku. Spekuluje się, że mogli spotkać się wcześniej, pod koniec lata 2011 roku, kiedy to Chris odwiedził Madeleine w Sztokholmie. Prawdopodobnie wtedy miał okazję poznać rodzinę królewską.

9 komentarzy

 1. Wow, tego chyba nikt się nie spodziewał. Zawsze myślałam, że poznali się przy okazji chrzcin Estelle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale niezwykła,nieznana historia, że przyszli szwagrowie znali się przed poznaniem swych małżonków!

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę niezły zbieg okoliczności, że Sophia i Christopher poznali się na drugim końcu świata, nie będąc jeszcze w związkach małżeńskich z królewskim rodzeństwem. Świat jest mały!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki ten świat mały w życiu bym nie pomyślała że Sofia i Chris znali się wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja muszę się pochwalić że wiedziałam o tym że znali się wcześniej, ale tutaj na blogu jest to jasno i klarownie wyjaśnione magazyny trochę to jak zawsze pogmatwały.
  A tak poza tym to że Estella chodzi do szkoły to każdy wie i do jakiej a Oscar, Alexander, Nicolas i Eleonora gdzie chodzą i czy w ogóle chodzą gdzieś bo Eleonora coś gdzieś pojawiło się ale nie mogę znaleźć. Bo oczywiście Gabriel i Adrianna to raczej jeszcze nie chodzą nigdzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, że w 2013 roku wywołało to niezłą burzę haha

   Leonore chodziła do przedszkola koło domu na Florydzie, teraz nie wiadomo, bo rodzina musiała się przeprowadzić i nikt nie komentuje tego gdzie uczęszcza. Tym bardziej nie wiadomo nic o Nicolasie i Adrienne. Co do Alexandra wiadomo, że Sofia woził to na kilka godzin w tygodniu do żłobka na początku ubiegłego roku, więc pewnie nadal tam uczęszcza. Co do Gabriela nie wiadomo.

   Usuń
  2. "Pamiętam, że w 2013 roku wywołało to niezłą burzę haha" - możemy prosić o rozwinięcie? :-)

   Usuń
  3. Po prostu wówczas ta informacja została ujawniona i wszyscy się tym interesowali. Poza tym wtedy Szwedzi dopiero poznawali zarówno Sofię jak i Chrisa więc dyskusja była szeroka zarówno pozytywna jak i negatywna.

   Usuń
 6. I am so happy to have discovered this blog! I love the Swedish Royal Family and their Princesses! This totally makes sense about Chris and Sofia. I had just not thought about the fact that they had probably met in New York. Thanks for the details!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.