Książę Alexander i książę Gabriel z rodzicami życzą wspaniałego lata

2020/06/26

© Kungl. Hovstaterna /prinsparet instagram

Książę Carl Philip i księżna Sofia podzielili się nowym zdjęciem swoich synów, książąt Alexandra i Gabriela. Fotografia została wykonana w Södermanland, gdzie rodzina zaczyna wakacyjną przerwę. Przy tej okazji czwórka chce życzyć wszystkich wspaniałego lata. 

Książęca para zwróciła również uwagę na fakt, iż większość Szwedów tegoroczne wakacje spędzić w kraju, odkrywając uroki Szwecji. Z tego względu Sofia i Carl Philip postanowili, że będą dzielić się zdjęciami ze swoich wakacyjnych wojaży w celu promocji pięknych miejsc w kraju. Tak więc możemy liczyć na piękne zdjęcia od książęcej rodziny!

27 komentarzy

 1. Oczom nie wierzę, to naprawdę Alex? Gdyby nie Gabriel, to pewnie bym go nie poznała, ależ wyrósł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcie :) Ale chłopcy urośli

  OdpowiedzUsuń
 3. Marleno, planujesz wstawiać wszystkie zdjęcia z wakacji publikowane przez CP i Sophię czy jednak ze względu na brak czasu nie będzie to dla Ciebie możliwe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko będę miała stały dostęp do Internetu, chociażby na urlopie, to będą :)

   Usuń
  2. Do kiedy trwają te ich wakacje?

   Usuń
  3. Byłoby fajnie :)

   Usuń
  4. Pierwsze spotkania odbywają już na początku sierpnia, jednak na 100% wracają do pracy w połowie miesiąca. W tym roku dwór zapowiedział,ze w zwiazku z faktem, iż rodzina królewskąa pracuje zdalnie ich praca w większości będzie kontynuowana w normalnym wymiarze godzin i rodzina królewska w tym roku nie wyłączy się całkowicie tak jak to zawsze miało miejsce.

   Usuń
  5. Zapomniałam dodać, że możliwe, iż ta praca nie będzie skrzętnie udokumentowana tak jak ma to miejsce w innych miesiącach. Z prostego powodu jakim jest ograniczenie liczby pracowników dworu i biur na czas wakacji i ich urlopy. Szwecja prezentuje inne podejście do przerwy wakacyjnej, dla większości Szwedów wakacje to wakacje i czas na odpoczynek, bądź przynajmniej pracę zdalną zdala od miasta. Także nikogo nie bulwersuje, że rodzina królewską niemal "znika" na miesiąc, bo robi to większość obywateli.

   Usuń
 4. Te zdjęcia są związane z Midsommar? O co chodzi w Szwecji z tym całym Midsommar?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, midsommar i rozpoczęcie wakacji :) pisałam o midsommar między innymi tutaj.

   http://www.swedish-princesses.pl/2017/06/wspaniaego-midsommar-pozdrowienia-z.html?m=1

   Usuń
  2. Midsommar było 20 czerwca. A od czego zależy kiedy SRK wybiera się na wakacje?

   Usuń
 5. Pamiętam chrzest Gabriela jakby to było wczoraj. Nie mogę uwierzyć, że za 2 miesiące będziemy świętować jego 3 urodziny!!!.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe czemu Alexowi zostawiają długie włosy a Gabrielowi ścinają.

  OdpowiedzUsuń
 7. To się Sofia napracowała w tym wolontariacie. Już wakacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post Marleny o rozpoczęciu przez Sophie wolontariatu pochodzi z 16 kwietnia, co oznacza, że przepracowała dwa miesiące z hakiem. Uważasz, że to nic? Jak dla mnie to już coś, zresztą już nawet jeden dzień świadczyłby o dobrych chęciach. Uważam, że warto docenić każde zaangażowanie. A z Twojego tonu odnoszę wrażenie, nie lubisz Sophie i cokolwiek by nie zrobiła, i tak pojawiłby się krytyczny komentarz: jeśli nie robi, to źle, a jeśli robi, to też źle, bo robi za mało.

   Usuń
  2. Nikt nie powiedział, że już nie będzie w ogóle pracować w szpitalu. Po za tym jest to wolontariat i Sofia nie jest zobligowana do pracy w szpitalu codziennie. To, ze wyjechali na weekend nie znaczy, ze na przykład w przyszłym tygodniu nie pojawi się w szpitalu. Nie wiadomo też nic o tym jak to jest zorganizowane i jak wygląda sytuacja w szpitalu. Ktoś będzie krytykował Sofię a jutro może się okazać, ze po prostu w szpitalu nie potrzebują teraz wolontariuszy bądź ograniczyli ich liczbę.

   Usuń
  3. Pisze się Sofii a nie SOPHIE. Najważniejsze, że zdążyła się pochwalić, że idzie na wolontariat. Sława niczym w Paradise Hotel.

   Usuń
  4. Do 18:48: dobrze, Sofia. Ja się pomyliłam i poprawiłam, natomiast Ty byłaś i wciąż jesteś (i pewnie niestety pozostaniesz) niemiła. Wrzuć na luz, bo jak to mówią złość piękności szkodzi ;) Tak silny emocjonalnie stosunek do obcego człowieka, jakim dla Ciebie jest żona szwedzkiego księcia, to naprawdę nic zdrowego dla ciała i umysłu. Takimi komentarzami szkodzisz tylko sobie (a ona i jej bliscy i tak nigdy się o tym nie dowiedzą; żyją szczęśliwie daleko stąd :D).

   Usuń
 8. Ależ chłopcy są uroczy! Miłych wakacji dla Ciebie Marleno, ja skończyłam ósmą klasę z wyróżnieniem, życzę ci jak najlepszej obrony licencjatu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już duże chłopaki :)

  Nie chcę się czepiać (chociaż pewnie na to wyjdzie), ale nie mogę zrozumieć, po co zostawiać chłopcom długie włosy. Przecież muszą się w upale strasznie pocić. Ale tak to jest czasami. Kiedy idę z córką na plac zabaw, to widzę dzieci, które w 30 stopniowym upale pocą się w długich spodniach, skarpetkach i niezwiązanych włosach. Takie dzieci są aż czerwone i leje się z nich pot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te długie włosy to pomysł Sofii

   Usuń
  2. Mozna prosic o zrodlo tej informacji? Sofia gdzies o tym mowila? Z gory dzieki

   Usuń
  3. To zły pomysł w takim razie :)

   Usuń
  4. Sofia nigdy nie wypowiadała się w kwestiach fryzur, ani swoich dzieci, ani swojej własnej.

   Usuń
  5. Magdaleno Surowiec, mam wrażenie, że te negatywne komentarze (wszystkie albo większość) pod adresem Sofii pisała jedna i ta sama osoba. Gdy zauważyła, że nie przypadły Ci do gustu długie włosy chłopców, automatycznie napisała, że to Sofia (mimo że jak pisze Marlena nigdzie nie ma takich informacji), żeby jeszcze bardziej do Sofii "zniechęcić". Ech, skąd się biorą tacy ludzie...

   Usuń
  6. Być może, ale w sumie nie ma znaczenia, czy to Sofia, czy nie

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.