Nie dla plastiku na łonie natury - przesłanie od księcia Oscara

2019/10/15


Dwór królewski udostępnił krótki filmik nagrany przez księżniczkę Victorię. Możemy na nim zobaczyć książęca rodzinę na popołudniowym spacerze w Parku Haga, a przede wszystkim księcia Oscara na uroczym różowym rowerku (który kiedyś należał do jego starszej siostry). Z jednej strony zwyczajny obraz rodziny z drugiej strony nagranie ma swoje przesłanie. Mały książę na rowerku wykrzykuje plast i naturen! (tłumacząc dosłownie {przyp. zabrać} plastik z łona natury!

Håll Sverige Rent Facebook

Książęca rodzina jest bardzo zaangażowana w ochronę środowiska i stara się przekazywać dzieciom dobre wzorce. W ubiegłorocznym programie świątecznym czwórka sprzątała wspólnie jedną z plaż na Olandii. Następczyni Tronu jest Ambasadorką ONZ na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.


Ponadto księżniczka wraz z dziećmi angażuje się w akcję Håll Sverige Rent - Utrzymuj Szwecję w czystości. W ramach dnia Håll Sverige Rent Victoria i Estelle zbierały śmieci przez cały dzień między innymi na Kungl. Djurgården w Sztokholmie i Hagaparken w Solnej.

2 komentarze

  1. Cieszę się, że rodzina angażuję się w tak bardzo ważną sprawę. Vickan będzie świetną królową.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oscar to mój ulubiony mały ksiażę

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.