O Autorce


Marlena
Założycielka Swedish Princesses Blog 

Blogerka, królewska obserwatorka od ponad siedmiu lat. Założycielka bloga o Szwedzkiej Następczyni Tronu, Victorii. Monarchią zainteresowała się już we wczesnym dzieciństwie. Swoje zainteresowanie rozwinęła za sprawą zaręczyn i późniejszego ślubu księżniczki Victorii i Jej wieloletniego partnera, Daniela Westling'a. Jej fascynacja monarchią rozwijała się na przestrzeni kolejnych lat. W styczniu 2014 roku założyła swojego pierwszego bloga o szwedzkiej księżniczce, który rok późnej przekształciła w Swedish Princesses Blog.

Pytania i odpowiedzi~~~{°}~~~

Swedish Princesses Blog na stronach internetowych:Zdjęcie mojego autorstwa i link do bloga na znanym szwedzkim portalu Svensk Damtidning.
Link do artykułu:
KLIKWzmianka o mnie i link do bloga na portalu Expressen. W artykule zdjęcia mojego autorstwa oraz kartka, którą otrzymał Premier Szwecji.
KLIKZdjęcia i wzmianka o mnie na stronie Vanitatis.
KLIK
Krótka notka o mnie i Patrycji na portalu Szwecja.net
KLIK


Artykuł mojego autorstwa na polskim portalu monarchistycznym monarchia.info.pl
KLIK


Artykuł mojego autorstwa na portalu Wirtualna Kopenhaga - KLIKArtykuł mojego autorstwa na stronie Wirtualny Sztokholm - KLIKWzmianka o mnie na greckim portalu CNN przy okazji artykułu o duchach w Pałacu Drottningholm.


Mój filmik w artykule na portalu Enstarz - KLIK.


Szwedzki książę Oskar świętuje swoje pierwsze urodziny


Jane z "From Berkshire to Buckingham" opowiada o Swedish Pincesses Blog.

Mała informacja o albumie dla księcia i księżnej Cambridge.

24 komentarze

 1. To super, że pytania i odpowiedzi są w jednym, adekwatnym do nich miejscu :)

  Z wielką przyjemnością czyta się Twoje blogi, widać ile wkłądasz w nie serca i zaangażowania. Mimo Twojego braku czasu praktycznie są bez błędów i prowadzone bardzo na poziomie. Dziękuję Ci za te blogi i za możliwość bliższego poznania SRK :) Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej czytelników i przyjemności z blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marleno czy mogę widzieć co studiujesz lub czy już pracujesz? ;) i czy jesteś zadowolona ze studiów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Studiuję i pracuję w rodzinnym biznesie. Jak na razie jestem zadowolona ze swoich studiów :) zobaczymy co będzie dalej.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź:)
   A czy mogłabym wiedzieć dokładnie na jakim kierunku studiujesz? Bo sama się zastanawiam właśnie nad wyborem kierunku i chciałbym poznać więcej "opcji" że tak powiem

   Usuń
  3. Studiuję zarządzanie projektami. Właściwie właśnie zaczynam, bo dopiero na drugim roku wybiera się specjalizację, pierwszy rok grupa kierunków zarządzanie.

   Usuń
 3. Marleno czy używasz aplikacji AdSense ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak się na tym zarabia jeśli mogę zapytać? Przepraszam jesli jestem zbyt bezpośrednia ale sama mam bloga i się zastanawiam, czy opłaca się skorzystać z tego, czy dostaje się tylko gorsze ;)

   Usuń
  2. Praktycznie tylko grosze, nic szczególnego, ale skoro dodanie nie jest wcale trudne, to zawsze coś, po założeniu tam konta nic Cię nie obchodzi, po przekroczeniu minimum automatycznie dostaje się przelew z "zrobionymi" pieniędzmi. Jeśli chcesz więcej szczegółów napisz do mnie na maila.

   Usuń
 4. Marleno który królewski ślub jest twoim ulubionym ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Marleno jak ty to robisz ze masz miesięcznie 100 tys wyswietlen? Inne blogerki 100 tys wyswietlen to mają w pomieszczeniach roku czy 8 msc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu pisze :) wzrost liczby wejść zależy od stażu, im dłużej pisze tym wejść z miesiąca na miesiąc jest więcej ;) od jakiegoś roku blog odwiedza około 3 tysięcy osób dziennie, jak to się dzieje nie mam pojęcia? Mój blog to raczej jedyne źródło informacji o SRK w Polsce pewnie stąd też ilość wejść. Nigdzie nie pisze się o SRK.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź
   Nie mialam pojęcia że srk jest tak popularna w Polsce!

   Usuń
 6. Marleno mam pytanko. Jak zaadresowac list z okazji 2 urodzin bliźniaków w Monako na kopercie. Napisać ich imiona czy ich rodziców w adresie?
  A jak ty robiłaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ubiegłym roku zaadresowałam do księżnej Charlene i życzenia urodzinowe dla bliźniaków połączyłam od razu ze świątecznymi, późnej otrzymałam dwa listy najpierw z okazji urodzin a późnej kartkę świąteczną ze zdjęciem :) w tym roli raczej zrobię tak samo.

   Usuń
 7. Witaj. Marleno ile masz średnio wejść dziennie na bloga? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Marleno gratuluję obrony pracy licencjackiej! Mogę wiedziec co studiowałaś i w jakiej dziedzinie planujesz teraz podjąć pracę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Studiowała zarządzanie projektem. Na razie planuje zostać w obecnej pracy i kontynuować studia na jesieni :)

   Usuń
 9. Marleno odprowadzasz może podatki od Ad Sense? Bo zastanawiam się czy jest to konieczne na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.