Sesja zdjęciowa książęcej rodziny z okazji Święta Narodowego + więcej

2020/06/05

Foto: Linda Broström / Kungl. Hovstaterna 

Z okazji przypadającego jutro Święta Narodowego w Szwecji dwór królewski wydał serię zdjęć wykonaną przez Lindę Broström. Dzisiejsza sesja jest jedną z bardziej szczególnych, bowiem Następczyni Tronu i jej dzieci, księżniczka Estelle i książę Oscar, noszą regionalne stroje ludowe księstw, których tytuły noszą.

Foto: Linda Broström / Kungl. Hovstaterna 

Księżniczka Victoria jako księżna Västergötland ma na sobie strój Vadsbro. Księżniczka Estelle - księżna Östergötland nosi swój nowy letni kostium z parafii Skedevi. Z kolei książę Skanii, Oscar - ma na sobie garnitur Ingelstad z uroczym nakryciem głowy.

Foto: Linda Broström / Kungl. Hovstaterna 

Jutrzejsze obchody Święta Narodowego będą inne niż kiedykolwiek, a uroczystości odbędą się cyfrowo i będą miały charakter globalny. Szwedzki Instytut będzie transmitował na żywo 24-godzinną transmisję ze Szwecji: National Day @ home. Transmisja na żywo oferuje mieszankę występów muzycznych, wydarzeń kulturalnych i domowych powitań dla międzynarodowej publiczności w trzech różnych strefach czasowych. Będzie zobaczyć m.in. koncert nagrany przy obecności księżniczki Victorii i jej rodziny oraz Premiera Szwecji.

Ponadto Następczyni Tronu wcieli się w rolę przewodnika i osobiście będzie widać na Zamku Królewskim. Wycieczki z przewodnikiem po Zamku będą transmitowane co godzinę między 10.00 a 14.00, a nagrania zostaną opublikowane również na oficjalnych social mediach i stronie królewskiego dworu.

Co ciekawe królewska para specjalnie, po niespełna trzech miesiącach, przyjadą do Sztokholmu, aby król wygłosił orędzie prosto z Zamku Królewskiego. Zostanie ono wyemitowane w szwedzkiej telewizji o 20.00. Królewska para w towarzystwie premiera i marszałka obejrzy również występ Szwedzkiej Armii Królewskiej na Logården, co zakończy cyfrowe obchody Święta Narodowego. Oczekuje się, że po uroczystościach królewska para powróci do zamku Stenhammar w Sörmland i będzie kontynuować izolacje i pracę zdalną z wiejskiej rezydencji. 

Spekuluje się jednak, że królewska para uda się prosto ze Sztokholmu na Olandię i tam pozostanie, aż do września. Dałoby to królewskiej parze możliwość izolacji z najbliższą rodziną przez kolejne dwa miesiące. Prawdopodobnie jutrzejszy dzień będzie pierwszą możliwością dla spotkania rodziny królewskiej od trzech miesięcy. Jak wiadomo już pod koniec czerwca rodzina królewska rozpoczyna wakacje i udaje się do Solliden. Możliwe więc, że w tym roku udadzą się tam wcześniej i stamtąd będą kontynuować pracę zdalną. Wskazywać na to mają skrócone godziny otwarcia ogrodów Pałacu Solliden, dla miejscowych i turystów, 19 czerwca, kiedy to zarówno księżniczka Victoria i książę Daniel oraz para królewska będą obchodzili rocznice ślubów. Możliwe, że tego dnia królewska rodzina planuje skromne uroczystości w okrojonym gronie właśnie w Solliden. Okazja jest tym bardziej szczególna, jako, że księżniczka Victoria i książę Daniel w tym roku obchodzą 10 rocznicę ślubu.

6 komentarzy

 1. Oscar jest strasznie uroczy i podobny do Vic

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcia! Nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie fotografii, ale mam wrażenie, że sesje ze Szwecji są o wiele lepszej jakości niż np. te brytyjskie. Nie wiem czy to kwestia światła czy innych zabiegów - po prostu efekt finalny prezentuje nam cudowne zdjęcia, które prócz formalnej i rodzinnej funkcji są również bardzo artystyczne. Niczym z bajki. Może ktoś lepiej zorientowany będzie wiedział, na czym polega tajemnica magicznych zdjęć SRK. :)

  Przy okazji - Marleno, czy będzie można liczyć na jakiś post, gdy pojawi się to nagranie z wycieczki po Zamku Królewskim z Viktorią jako przewodnikiem? Nie chodzi mi tu o żadne szczegółowe opisy czy dokładne tłumaczenie. Po prostu inicjatywa brzmi fantastycznie i myślę, że byłoby fajnie, gdyby po takiej perełce pozostał na blogu jakiś ślad. Oczywiście o ile będziesz miała czas i możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście po południu będzie taki post. W tym roku uroczystości są skromne ale bardzo symboliczne i piękne.

   Usuń
  2. A co do zdjęć, myślę, że to zależy w dużej mierze od "wizji" dworu królewskiego i oczywiście od fotografa i stylu zdjęć jakie robi. SRK bardzo lubi jasne zdjęcia i trzeba przyznać, że dwór nawiązał na przestrzeni lat (szczególnie od 2014 roku) współprace ze świetnymi fotografami. W moim odczuciu z każdym rokiem jest coraz lepiej pod tym względem. Dla przykładu Kate Gabor robiła raczej "zwyczajne zdjęcia" książęcej rodziny (pracowała z Vic i Danielem od narodzin Estelle przez wiele lat). Zdecydowanie "zmiany" na dworze w Szwecji zaczęły się wraz z zaręczynami Sofii i CP, kiedy to poprosili o zrobienie im sesji Erikę Gerdmark. Później też biuro Victorii i Daniela zwróciło się do Anny-Leny Ahlström, a finalnie do Lindy Broström, która od ponad roku wykonuje większość sesji.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź i fantastyczny post o wycieczce po pałacu z Victorią! :D Po cichu liczyłam na coś takiego, ale nie śmiałam prosić wprost - uznałam, że wymaganie rozległego postu w tak krótkim czasie nie byłoby w porządku.

   Co do zdjęć - faktycznie masz rację, wczesne zdjęcia były stosunkowo "minimalistyczne", te prawdziwie "bajeczne" fotografie zaczęły się od Carla i Sophii. I dobrze - przynajmniej mamy czym cieszyć oko :D

   Usuń
 3. Śliczne zdjęcia, śliczne dzieci

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.