Księżniczka Madeleine na otwarciu "Room for Children"

2017/02/14

Dzisiaj księżniczka Madeleine odbyła swoje pierwsze oficjalne wyjście w tym roku odwiedzając Southbank Center w Londynie. 

Embed from Getty Images 

Około godziny 11.00 Księżniczka przybyła na otwarcie "Room for Children" - biblioteki dla dzieci inspirowanej sztokholmskim ”Rum för barn” w Konserhuset, której regularnym gościem jest księżniczka Estelle. Room for Children jest częścią festiwalu skandynawskiego, który będzie odbywał się w Sountbank Center przez cały rok. Wśród książek znalazły się dzieła Elsy Beskow czy Astrid Lindgren w języku angielskim oraz kolekcja pozycji w językach skandynawskich.

Unikalną cechą biblioteki jest sposób jej zaprojektowania. Wszystko przedstawiono z punktu widzenia dziecka. Książki nie skategoryzowane według nazwiska autora, ale na tematy takie jak zwierzęta czy Muminki. "W ten sposób dzieci mogą łatwo znaleźć książki, które chcą. Oferuje to zupełnie inny sposób przebywania w bibliotece, tak myślę. Wspaniale było to zobaczyć, zrobili to bardzo dobrze." - stwierdziła Księżniczka Madeleine.

Embed from Getty Images

Zaraz po przybyciu na miejsce księżniczka miała okazję poznać Tamsin Ave, odpowiedzialną za pracę nad festiwalem, a następnie poznać grupę dzieci do 10 lat i spędzić z nimi czas. Podczas spotkania Madeleine rozmawiała o książkach i czytaniu siedząc z najmłodszymi na podłodze. Na swoim Facebook'u księżniczka stwierdziła, że świetnie spędziła czas z dziećmi.

Embed from Getty Images

Madeleine zdecydowała się założyć bluzkę od Vilshenko, spódnicę Valentino oraz znane już botki Miu Miu. Po spotkaniu Księżniczka za pozowała również fotografom na tle Big Bena.

8 komentarzy

 1. Jejku jaka ona jest piękna :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bluzka jest na tyle ozdobna, że lepsza byłaby gładka spódnica, ale i tak Madeleine wygląda bardzo ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bluzeczka nie jest zła ale spódnica jak dla mnie za długa.Ta stylizacja nie podoba mi się mimo,że jestem wielką fanką stylu księżniczki Madeleine:)DW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Bluzka mi się podoba, ale spódnica i buty skracają sylwetkę.

   Usuń
 4. Mi się podoba, tylko buty moim zdaniem nie pasują

  OdpowiedzUsuń
 5. Maddie jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.