Kto weźmie udział w wizycie państwowej? + więcej

2017/02/17


Foto Jonas Ekströmer, Kungahuset.se

Dzisiaj dwór królewski przerwał milczenie i poinformował jacy członkowie rodziny królewskiej wezmą udział w rozpoczynającej się w poniedziałek wizycie państwowej oraz dlaczego Victoria od ponad 60 dni nie pojawiła się publicznie.


Wizyta państwowa z Kanady to pierwsze duże wydarzenie na szwedzkim dworze królewskim, już teraz wiemy, że nie zobaczymy podczas niej księżniczki Victorii i księcia Daniela. Rzeczniczka dworu podała dzisiaj, że książęca rodzina przebywa za granicą i wróci do obowiązków na początku marca. Jak wiadomo na początku stycznia czwórka udała się na Florydę, gdzie mogła cieszyć się prywatnością, prawdopodobnie rodzina nadal podróżuje. Możemy się spodziewać, że wrócą do Szwecji akurat na urodziny Estelle, 23 lutego. Bowiem na ten królowa Silvia odwołała swoją obecność podczas wizyty z Kanady z powodu prywatnych zobowiązań. Pomimo nieobecności Victorii i Daniela mamy ogromne powody do radości, pierwszego dnia wizyty zobaczymy również księżniczkę Madeleine i Christophera O'Neill! W jednym z poprzednich postów podzieliłam się z wami moimi przypuszczeniami co do miejsca w którym Leonore będzie świętować swoje urodziny i tak jak myślałam rodzina przyleci do Szwecji. Urodziny małej księżniczki przypadają na pierwszy dzień wizyty państwowej jednak książęca para zdecydowała się wraz z parą królewską oraz księciem Carlem Philipem i księżną Sofią powitać delegacje z Kanady oraz wziąć udział w wieczornym bankiecie. Następnego dnia prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć jeszcze Madeleine, rzeczniczka dworu zapowiedziała jednak, że Christopher będzie uczestniczył w pierwszym dniu wizyty.

Tak więc w poniedziałek z samego rana będzie na nas czekać nowa seria zdjęć księżniczki Leonore z okazji urodzin. Koło południa powinno rozpocząć się powitanie kanadyjskiej delegacji, a wieczorem czeka na nas oficjalny bankiet z tiarami. We wtorek ponownie zobaczymy księżną Sofię w towarzystwie teściów i męża podczas lunchu w sztokholmskim ratuszu oraz wieczorem na przyjęciu zwrotnym w muzeum Wazów, możliwa, aczkolwiek niepotwierdzona jest obecność Madeleine. W czwartek rano dwór udostępni serie kolejnych oficjalnych zdjęć, tym razem księżniczki Estelle z okazji piątych urodzin.

12 komentarzy

 1. To wspaniale,że zobaczymy Madeleine.Zadziwiające,ale to najmłodsza z rodzeństwa rozpoczęła najszybciej rok królewskich obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę z obecności Madeleine. Tym bardziej, że będą moje dwie ulubione pary książęce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co najmniej dziwne, że rodzina aż tak długo podróżuje... coś mi mówi, że to nie tylko o to chodzi. Zagraniczni blogery podejrzewają, że kryje się za tym coś jeszcze.
  Co do zdjęć urodzinowych to skąd pewność, że dwój je na 100% udsostępni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to tradycja i zawsze je udostępnia. Szwedzka Rodzina Królewska nigdy od tego nie odstąpiła, więc i nie zrobi tego teraz. Gdyby były jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że takie zdjęcia się pojawią nie napisała bym o nich.

   Usuń
 4. Ja również nie mogę się doczekać zdjęć uroczej Leonore oraz stylizacji Madeleine:)DW

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moge sie juz doczekac sukni sofi i maddie. Jestem pewna ze beda oszalamiajace, szczegolnie maddie!
  Marleno myslisz ze jakbym teraz napisala list do Sofi to dostalabym odpowiedz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Ja zawsze otrzymywałam odpowiedzi na listy bez okazji :)

   Usuń
  2. Super. Dziekuje za odpowiedź!
   A ile zwykle sie czeka na taki list od sofi?

   Usuń
  3. To różnie. Ja,raz czekałam ponad dwa miesiące, innym razem niecałe 3 tygodnie.

   Usuń
 6. Ja już cieszę się na zdjęcia z okazji urodzin małych księżniczek

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale że Leonore spędzi urodziny w Szwecji oby pojawiły się jej nowe zdjęcia z Estelle :)

  OdpowiedzUsuń
 8. gdyby kogoś interesowało :) a nie zaglądał na zagraniczne blogi
  Prince Carl Philip and Princess Sofia were seen at a dinner

  http://www.newmyroyals.com/2017/02/prince-carl-philip-and-princess-sofia.html
  http://www.therealmyroyals.com/prince-carl-philip-and-princess-sofia-were-spotted-having-dinner-with-friends-at-teatergrillen-restaurant-in-stockholm/
  http://princessesblog76.blogspot.co.ke/2017/02/soiree-stockholm.html

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.