Aktualizacja2: Książę Carl Philip i księżna Sofia na przedstawieniu + dzisiejsze spotkania + lunch

2018/05/17

 
 prinsparet instagram

Wczoraj wieczorem książęca para obejrzała przedstawienie oparte na faktach pod tytułem "Klipp han". Opowiada ona o przemocy wśród młodych ludzi.

"Klipp han" daje wgląd w dzisiejszą rzeczywistość, w zabójstwa, które dotykają młodych ludzi w narażonych obszarach kraju. Posłuchaj opowieści osób zaangażowanych w strzelaniny. Jak można dostać pistolet i zastrzelić dziecko? Jak radzić
sobie z ofiarami przestępstw, wiedząc, kto zabił twojego syna, rodzeństwo lub najlepszego przyjaciela, nie będąc w stanie powiedzieć czegoś policji ze względu na lęk przed zemstą?Podkreślając u dokumentowane historie ofiar i sprawców, próbujemy zrozumieć, jakie siły są wprawiane w wir w obliczu przemocy, jak wpływają one na nas - i jak je zatrzymać.Po każdym występie następuje rozmowa, a publiczność może zadawać pytania i dzielić się własnymi myślami.


 Skånska Dagbladet

Kolejna okazja do zobaczenia książęcej pary oficjalnie nadarzy się we wtorek. 28 maja księżna wręczy dyplomy Sophiahemmet. Z kolei za równo dwa tygodnie - 31 maja na zamku królewskim odbędzie się uroczysty bankiet z tiarami na którym zobaczymy parę królewską, księżniczkę Victorię, księcia Daniela, księcia Carla Philipa i księżną Sofię. 


Post udostępniony przez @ merhjarta
 
Z kolei dzisiaj  księżna spędza dzień z zespołem Fundacji Książęcej Pary. Na zdjęciu z księżną możemy zobaczyć Elcim, która od 15 lat pracuje nad zmianami i ulepszaniem marek, strategii, firm i organizacji poprzez własną działalność, ale także poprzez współpracę z partnerami. Dziś Elcim koncentruje się na PR i komunikacji, a także rozwija się w roli agenta. (superturken.se) 
Oprócz Elcin można rozpoznać przedstawicieli Ingager. Ingager pomaga firmom i organizacjom osiągnąć cele i otrzymywać konkretne wyniki z aktywności na Facebook'u i Instagramie. Jak podają na swojej stronie: "Od początku 2011 roku świadomie pracowaliśmy nad strategią i koncentracją na interesach naszych klientów. Oznacza to, że dzięki solidnemu doświadczeniu i doskonałości każdego dnia dostarczamy naszym klientom wymierne rezultaty."


Dzisiaj najprawdopodobniej pracują nad nowym projektem oraz przygotowują do niego nagrania wraz z Sofią.


Photo: Izabella Löwengrip

Po południu księżna zjadła lunch z Isabellą Löwengrip jedną z najpopularniejszych nordyckich blogerek, a jej stronę każdego tygodnia odwiedza niemal półtora miliona osób. Jest też działaczką charytatywną i mamą dwójki dzieci (jej syn Sally urodził się tego samego dnia co książę Alexander). Panie spotkały się osobiście po raz trzeci. Izabella opisała w listopadzie ubiegłego roku ich drugie spotkanie, o czym pisałam tutaj - KLIK.


Od ponad dziesięciu lat Isabella Löwengrip jest młodym, odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą  i zarządza najchętniej czytanym blogiem w regionie nordyckim, który obecnie odwiedza 1,3 miliona czytelników tygodniowo. W 2005 r., Kiedy Isabella Löwengrip miała zaledwie 14 lat, założyła swój blog i wkroczyła do życia Szwedów pod nazwą Blondinbella, co sprawiło, że ​​była jednym z pierwszych, naprawdę dużych użytkowników w społecznych mediach w Szwecji. Zanim skończyła 16 lat, założyła pierwszą firmę Blondinbella AB. Od tamtej pory szybko się rozwija i przez wiele lat Isabella brała udział w wielu programach telewizyjnych, zarówno jako prezenterka jak i jako gość. W Szwecji była dwa razy "najczęściej googlowaną osobą", czym przebiła nawet  Zlatana Ibrahimovica! Napisała cztery książki, była starszym redaktorem magazynu Egoboost i członkiem zarządu firmy notowanej na giełdzie.Dziś Isabella ma 26 lat i obchodzi 10-lecie jako udany przedsiębiorca. Założyła i zarządzała kilkunastoma firmami, z których cztery działają po dziś dzeń i mają wspólne obroty w wysokości kilku milionów SEK. Firma Löwengrip Care & Color została założona w 2012 roku z partnerem biznesowym Pingis Hadenius. Na dzień dzisiejszy jest to najszybciej rozwijająca się firma w szwedzkiej branży kosmetycznej, oferująca ponad 50 różnych artykułów i udostępnia je ponad 1000 sprzedawcom detalicznym, w 2016 roku firma osiągnęła obroty 35 milionów SEK.

Oprócz tego na lunchu byli Gunhild Stordalen oraz jej mąż Peter, którzy specjalnie na to spotkanie przylecieli z Norwegii.

Gunhild jest norweskim lekarzem, obrońcą środowiska i prowadzi publiczne debaty. Jest założycielką i prezesem Fundacji EAT, współzałożycielem i przewodniczącą filantropijnej Fundacji Stordalen, dyrektorem generalnym GreeNudge i zasiada w radzie kilku organizacji komercyjnych i non-profit. Angażowała się w debatę publiczną na takie tematy, jak zmiana klimatu i zdrowie publiczne i jest siłą napędową w przekształcaniu światowego systemu żywnościowego. Warto wspomnieć, że każdego roku ksiezniczka Victoria uczestniczy w EAT Forum organizowanym przez Gunhild i Panie znają się w związku z tym od wielu lat.

Z kolei jej mąż Peter jest  norweskim inwestorem, hotelowym potentatem, deweloperem i samozwańczym ekologiem. Szacunkowo osobista wartość netto jest i majątku wynosi 7-11 miliardów koron norweskich (1,2 mld USD według listy miliarderów Forbesa 2012), wynikających z inwestycji w hotele, centra handlowe i nieruchomości.

Na swoim blogu Isabella napisała, że spotkanie dało jej ogromny zastrzyk energii oraz stwierdziła: "To samo dotyczy (wsparcie jakie sobie dają) Sofii i Carla Philipa, ich związek jest także jednym z najbardziej silnych i kochających, jakie widziałam. Zwykle jest to rzadkie u par, które robią wszystko, by motywować drugiego i popychać się nawzajem, aby odnieść sukces, mając tym samym wszystko, o czym można marzyć".

8 komentarzy

 1. i nagle okazuje sie, że to co jest w kalendarzu i o czym informuje dwór to ok. 30% rzeczywistej pracy pary książęcej - super że otworzyli swój instagram!

  OdpowiedzUsuń
 2. Carl Philip i Sofia bardzo angażują się w pomoc młodym,choć często mało o tym wiemy.
  Widzę,że moda na tenisówki do sukienki dotarły już do royalsów (niestety) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam że niestety. Nie chce tu nikogo kategoryzować ze względu na wiek, ale tak stylizacja to przejdzie do 20-25 roku życia. Ale sukienka sama w sobie jest fajna ja bym ją zestawiła z jakimiś fajnym letnim obuwiem niekoniecznie na obcasie

   Usuń
  2. Sukienka w sportowym stylu, to i tenisówki się pojawiły.

   Usuń
  3. Zauważcie ze kazdy na zdjeciu ma sportowe obuwie wiec moze tego wymagalo wyjscie...

   Usuń
 3. Kiedy jest/było podawane jak jakieś dziecko wizytuje swoją wyspę. Ile wcześniej możemy spodziewać się takiego ogłoszenia

  OdpowiedzUsuń
 4. Bankiet z tiarami wspaniałe wieści ❤❤❤

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.