Aktualizacja: Odsłonięcie popiersia Folke Bernadotte + wręczenie ALMA Priset

2018/05/29Zgodnie z planem Następczyni Tronu przybyła dzisiaj do siedziby rządu, aby oficjalnie odsłonić popiersie Folke Bernadotte. Niespodziewanie do księżniczki dołączyła królowa Silvia. Na miejscu byli również Bertil i Jill Bernadotte. Hrabia Folke Bernadotte był wnukiem króla Oscara II. Był dyplomatą, a w trakcie I wojny izraelsko-arabskiej w 1948 roku wystąpił jako mediator ONZ. Został zamordowany przez żydowskich zamachowców z organizacji paramilitarnej Lechi.

Embed from Getty Images

Ponadto księżniczka Victoria spotkała się z zarządem fundacji księżnej Margarethy. A wieczorem wzięła udział w spotkaniu przyjaciół Muzeum Nordyckiego.  Na miejscu była również księżniczka Christina.
Z kolei wczoraj wieczorem księżniczka Victoria wręczyła ALMA Priset - nagrody pamięci Astrid Lindgren. Następczyni Tronu każdego roku uczestniczy w ceremonii i wręcza nagrodę główną. W tym roku otrzymała ją autorka Jacqueline Woodson. Jej dorobek artystyczny obejmuje ponad trzydzieści tytułów - od powieści po książki liryczne i obrazkowe. Jacqueline Woodson często pisze o młodych ludziach na pograniczu dzieciństwa i dorosłości. Jedną z jej najbardziej uznawanych książek jest wielokrotnie nagradzana autorska biografia Brown Girl Dreaming (2014).

3 komentarze

 1. Pierwsza stylizacja bardzo mi się podoba :) W drugiej zdecydowanie nie te buty!
  Fajnie było zobaczyć królową Silvię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne sukienki,ale rzeczywiście niskie pantofle do sukienki midi nie pasują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególnie ładnie Victoria wygląda w czerwonym

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.