Victoria z wizytą w Bohuslän i Småland

2018/05/26W czwartek i piątek Victoria odwiedziła dwie kolejne prowincje - Bohuslän i Småland. Czwartkową wizytę w Bohuslän księżniczka rozpoczęła od uczestnictwa w seminarium "Morze plastik"  zorganizowanym przez Formas, SEI i WWF wraz z morską stacją badań biologicznych Tjärnö na Uniwersytecie w Gothenburgu. 

Z Tjärnö księżniczka popłynęła łodzią do Nordkoster. Podczas rejsu, szef parku narodowego, Anders Tysklind, opowiedział o Parku Narodowym Nordkoster, który w 2009 roku stał się pierwszym morskim parkiem narodowym Szwecji. Wyprawa na Nordkoster rozpoczęła się od czyszczenia plaży w Basteviken wraz ze uczniami z Bojarskolan w Strömstad. Na zakończenie wizyty wraz z miejscowymi dziećmi Victoria odwiedziła Naturrum Kosterhavet.
Piątkowa wizyta w Småland rozpoczęła się w Ulvö nad jeziorem Åsnen, a następnie ruszyła wzdłuż toru do Trollberget. W Trollberget, księżniczka spotkała się z Trollmorem i trolami, po czym udała się do portu w Hulevik.

Z portu w Hulevik grupa przepłynęła łodzią z Åsnen do rezerwatu przyrody Hunshult. 75% Parku Narodowego Åsnen stanowią wody, a podczas rejsu statkiem księżniczka otrzymała informacje o wizji Åsnes, a ornitolog z Towarzystwa Ornitologicznego w Kronoberg opowiedział o wyjątkowym ptasim życiu wokół jeziora. Poprzez rezerwat przyrody Hunshult Victoria udała się do Sunnabron.


Następnie Następczyni Tronu dokonała otwarcia Parku Narodowego Åsnen w Bjurkärr. W swoim przemówieniu oświadczyła, że "ponosimy wielką odpowiedzialność za ochronę naszego wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego. Chodzi o ochronę i zachowanie natury. Ale także o otwarcie i udostępnienie jej ludziom. Aby więcej osób miało okazję poznać to wyjątkowe środowisko. I tak, aby więcej osób nawiązało z nim relację i chciało się nim zająć w przyszłości. "

2 komentarze

  1. Pierwsze zdjęcie jest bajeczne.Zatęskniłam za Bałtykiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać po zdjęciach że podróże po ojczyźnie sprawiają ksiezniczce ogromną radość

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.