Książę Carl Philip i księżna Sofia z wizytą w Novare Peritos

2018/05/15Dzisiaj książę Carl Philip i księżna Sofia odwiedzili siedzibę Novare Peritos. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z założycielem  i dyrektorem generalnym Novar, Fredrikaiem Hillelson oraz drugim dyrektorem Novare, Perito Delal Apak. Fredrik Hillelson opowiedział książęcej parze o pochodzeniu i pomyśle na Novare, które zostało założone w 2001 roku wspólnie z inwestorem. Obecnie Novare składa się z jedenastu różnych firm, w których wszystkie poszczególne przedsiębiorstwa są specjalistami w swojej dziedzinie. Następnie Delal Apak opowiedział o modelu działania Novare Perito, w którym pracuje się, aby pozyskać młodych z NPF do stałego zatrudnienia a nie stażu. Bezrobocie w tej grupie wynosi ponad 90% - w porównaniu do stopy otwartego bezrobocia, która wynosi około 6,5%. Model ten nazywa się rekrutacją wprowadzającą i  jest metodą bardzo skuteczna, a 75% wszystkich młodych ludzi zarejestrowanych w Novare otrzymuje stałą pracę.

Podczas dyskusji poruszono wiele różnych kwestii. Isak Henriksson pracuje obecnie nad firmą IT Health Solutions i opowiadał o swoim pochodzeniu oraz o częstej współpracy ze swoim trenerem z Novare Peritos. Susanna Enung i David Ulwhan z Novare opisali swoje wyzwania w życiu zawodowym oraz sposób działania Novare Peritos ułatwiający dzień pracy. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem biura Novary, w którym małżonkowie mieli okazję spotkać się z pracownikami różnych firm Novare.Po południu księżna Sofia wzięła udział w spotkaniu zarządu Sophiahemmet.  W swoim oświadczeniu ze stycznia 2016 roku księżna powiedziała "Chce kontynuować pracę księżniczki Christiny" od tego czasu czynnie zaangażowana jest w pracę stowarzyszenia. Siostra króla była honorowym prezesem organizacji od 1972 roku. Współpraca Sophiahemmet z rodziną królewską sięga 1884 roku i królowej Sofii, która sfinansowała rozpoczęcie edukacji pielęgniarskiej kobiet. Od tego czasu honorowy prezes szpitala uczestniczy w uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia szkoły pielęgniarskiej oraz osobiście wręcza stypendia.

Post udostępniony przez Prinsparet (@prinsparet)

W ramach patronatu nad Sophiahemet księżna odbywa cały szereg niezapowiadanych spotkań. Tak jak trwające dwa dni dyskusje w których uczestniczyła pod koniec marca. (zdjęcie poniżej)


Dwór królewski podał również, że na wręczeniu Polar Music Prize 14 czerwca pojawią się para królewska, księżniczka Victoria, książę Daniel, książę Carl Philip, księżna Sofia oraz księżniczka Madeleine.

6 komentarzy

 1. Miło,że para książęca powraca obowiązków,a przynajmniej do oficjalnych wyjść.
  Nie podoba mi się stylizacja Sofii,ale i tak wygląda uroczo.

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy Sophia nie ma dzisiaj jeszcze jednego wyjścia, właśnie związanego z patronatem Sophiahemmet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam o tym w poście :) nie ma z tego spotkania zdjęć.

   Usuń
  2. są na instagramie

   Usuń
 3. Miło znów widzieć parę książęca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie że będziemy widzieć tyle razy Maddie. Uwielbiam każdą jej stylizacje i jeszcze mam nadzieję na to że zabierze Leonore lub Nicolasa na jedno ze spotkań przed chrztem

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.