Cztery dni z księżną Sofią - królewska rodzina


Królewskie Rodziny w Europie są w swoich krajach, i coraz częściej poza ich granicami, najpilniej obserwowanymi familiami. Plotkarskie magazyny i portale prześcigają się w publikowaniu coraz to nowych rewelacji dotyczących rodzin panujących, które z nich pochodzą ze sprawdzonych źródeł i są prawdziwe, które to tylko domysły czy plotki? To trudno jednoznacznie stwierdzić.


 2009 i 2010 roku był szczególnie trudny na Szwedzkiej rodziny Królewskiej, przeciwnicy monarchii zacierali ręce, bowiem poparcie dla monarchii w tamtym okresie drastycznie zmalało. Król stracił zaufanie Szwedów przez publikację nieautoryzowanej biografii króla ukazującej to o czym monarcha z pewnością chciałby zapomnieć i zataić. 

"Przyjaciel" króla ze szczegółami opisał nocne życie monarchy we szwedzkich podziemiach. Ujawnił, jak zabawiał się król, kiedy jego rodzina spędzała czas w domu. Podano także nazwiska kochanek Karola, a nawet przedstawiono rozmowę z jedna z nich, król podobnież był zakochany w artystce po uszy i często mówił, że chciałby z nią uciec na bezludną wyspę. Szwedzi byli wstrząśnięci, przecież królowa Silvia wspaniała, piękna kobieta, idealna żona i matka, dlaczego król postanowił ją zdradzić? 

Nikt nigdy nie potwierdził, że to prawda. Jednak wiele wskazuje na prawdziwość tych doniesień. Podczas wywiadu król powiedział "to przeszłość, rozmawialiśmy o tym i wszystko sobie wytłumaczyliśmy". W tym samym czasie króla przestała nosić podobiznę swojego męża nad sercem (obok medali panie z rodziny królewskiej noszą tą podobiznę na wszystkich oficjalnych bankietach). Nigdy nie zabrała głosu na ten temat i nie powiedziała co czuje. Za to Szwedzi obdarzyli ją jeszcze większym szacunkiem. 

To nie był koniec problemów, nasilały się doniesienia o pracy Waltera Sommerlat (ojca królowej) dla nazistów. Miał on współpracować z nimi w Brazylii a późnej w Niemczech. Królowa z tej sytuacji również wyszła z twarzą, nagrała specjalny filmik, który został transmitowany przez szwedzką telewizję i opublikowany na oficjalnej stronie rodziny królewskiej. Królowa wyraża żal za to czym zajmował się ojciec i otwarcie mówi, że uważa, że dzieci nie odpowiadają za to co robili ich rodzice. Nie ukrywa, że jest zdecydowaną przeciwniczką nazizmu i mówi o tym, dlaczego tak długo nie zabierała głosu w tej sprawie. "To wymagało ogromnej pracy i badań, musieliśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat pracy mojego ojca". 

Ślub Victorii i Daniela oraz Madeleine i Jonasa miał przerwać złą passę. Ostatecznie doszło tylko do jednego ślubu, a narzeczony młodszej księżniczki stał się wrogiem numer jeden niemal całej Szwecji. Wszyscy wspierali Madeleine i zaczynali się cieszyć zbliżającym ślubem Następczyni Tronu. Po ślubie poparcie dla monarchii wzrosło, także król pokazał się z nieco innej strony. Nikt nie spodziewał się, że w powietrzu wisi kolejny skandal. Nie dość, że książę Carl Philip na początku roku zerwał ze swoją partnerką Emmą Pernald to związał się z modelką Sofią Hellqvist. Większość kojarzyła ją z Paradise Hotel, szybko jednak Szwedzi mogli oglądać zdjęcia z sesji Sofii, które z przyjemnością publikowały szmatławce. 

Szybko pojawiły się doniesienia o stosunkach Sofii z rodziną Carla Philipa. Król, a szczególnie królowa nie chcieli w ogóle słyszeć o pannie Hellqvist, Silvia od lat znała i lubiła poprzednią partnerkę syna i to ją widział jako jego żonę. Para królewska miała być wstrząśnięta wyborem księcia i próbować przemówić mu do rozumu. Także księżniczki Madeleine, która od lat przyjaźni się z Emmą i poznała z nią swojego brata, miała szczerze nie lubić jego nowej dziewczyny i otwarcie to okazywać (tylko gdzie?). Jak było naprawdę?


Król i królowa z pewnością nie byli zachwyceni wyborem syna, ale zaufali mu, zaprosili Sofię do Solliden, miejsca, gdzie nie zaprasza się "byle kogo" i przyjęli ją z otwartymi ramionami. Nie było mowy o oficjalnym zwracaniu się do pary królewskiej, czy spięciu, czwórka zjadła razem obiad i spędziła kilka godzin na rozmowie. Króla zauważyła jednak zdenerwowanie Sofii, a wieczorem przyniosła jej osobiście rzeczy do spania i mocno uścisnęła. Jak wspomina Sofia, od razu poczuła się dobrze w rodzinie i została ciepło przyjęta. Doniesienia dotyczące stosunków z księżniczką Madeleine nigdy nie były podawane z wiarygodnych źródeł, nigdy nie pojawiły się zdjęcia mogące świadczyć o złych stosunkach pań. Choć niektórzy doszukują się niechęci Madeleine do Sofii w zdjęciach z lunchu na który wybrała się z nią i Carlem w 2012 roku. Księżniczka przejawiała wtedy raczej zdenerwowanie i niechęć wobec dziennikarzy, paparazzi i kamer, które otoczył królewską trójkę idącą ulicami miasta. 

14 lipca na koncercie z okazji urodzin Victorii

Nie długo późnej (na początku 2013 roku) na swoim oficjalnym facebook'u gratulowała bratu i Sofii dobrych wyników na biegu Wazów. W czerwcu 2014 roku napisała szczere gratulacje dla brata i szwagierki w których zadowolenie i powitała Sofię w rodzinie. Na ślubie pary nie ukrywała wzruszenia i wylewnie gratulowała bratu i szwagierce na tarasie Zamku Królewskiego. Sam fakt, że pojawiła się na bankiecie poprzedzającym ślub, ceremonii i kolacji weselne, na dosłownie chwilę przed porodem wiele świadczy. 


Także urocze zdjęcia Sofii wraz z małą księżniczką Leonore zachwyciły wszystkich, gołym okiem widać, że malutka córeczka Madeleine przepada za swoją ciocią.


Księżniczka Victoria i jej mąż polubili Sofię i po narodzinach Estelle regularnie zapraszali brata i jego dziewczynę do siebie. Dla wielu zaskoczeniem było wylewne powitanie z księciem Danielem na przyjęciu UNICEF. W lecie 2012 roku zaskoczeniem były zdjęcia trójki rodzeństwa ze swoimi partnerami na koncercie w Borgholm. 
Sama Victoria głos w sprawie Sofii zabrała dopiero po ślubie, przyznała wtedy, że pomagała w przygotowaniach do ślubu i towarzyszyły temu sile emocje. W dniu ślubu z kolei płakała całą drogę z domu do kościoła. Estelle, która ma zaledwie try latka, odgrywała ważną rolę na ślubie i na tarasie Zamku Królewskiego dała swojej cioci mocny uścisk.


Kilka dni wcześniej Estelle jechała podczas parady w ramionach Sofii i z przyjemnością gawędziła z ciocią w czasie drogi. Carl i jego żona byli jednymi z pierwszych członków rodziny, którzy poznali nowo-narodzoną księżniczkę i spędzają z nią masę czasu. Jak powszechnie wiadomo Carl Philip uwielbia swoją siostrzenicę. 


Sofia została ciepło przyjęta przez całą rodzinę królewską i od kilku lat spędza wakacje w Solliden, w tym roku po raz pierwszy jako oficjalny członek rodziny.

googleimages, princessesblog76, expressen, tumblr

10 komentarzy

 1. Nie zwróciłam uwagi na brak tej broszy z podobizną króla podczas oficjalnych uroczystości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście rozpętała się burza, ale najwyraźniej złe lata minęły i RK znów cieszy się szacunkiem i dobrą opinią wśród podanych.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. niemalże się popłakałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej niechęci Madeleine do Sofii to raczej brednie 👍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne tak. Dużo się pisze, żeby tylko napisać

   Usuń
 5. Oni naprawdę są fantastyczni, tacy ciepli. Oby Im się wszystko dobrze dalej układało :) Wspaniały pomysł z tymi cyklami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam Cię do Liebster Blog Awards :): http://royaltyismylife.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-awards.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak można zdradzać Królową Silvie? Jest to po prostu dla mnie niepojęte...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twoją opinię, Królowa Silvia to wspaniała kobieta!

   Usuń