Året med Kungafamiljen
Link do programy KLIK. Można go nadal oglądać! ;)

Dzisiaj nadszedł czas na emisję programu Året med Kungafamiljen, który podsumowuje pracę członków rodziny każdego roku. Tegoroczny program ukazuje królewski ślub, chrzciny ogłoszenie dwóch ciąż i podróże zagraniczne i państwowe, które odbyły się w tym roku.

Ciekawostki

- król decyduje jaki kolor mają konie w Royal Mews.
- również król osobiście próbuje sosów przed bankierami i decyduje czy są dobre czy trzeba je doprawić (bardzo często sam je doprawia!)
- rodzina królewska ma naprawdę ogromnych fanów. W urywku dot. Victoriadagen pojawia się kobieta w stroju ludowym, która pokazuje na ręce tatuaż z mottem króla "Dla Szwecji z czasem".

Jak to jest być księżniczką?

- Bardzo honorowo. Czekam na podkreślenie kwestii, których jestem pasjonatem. Jest to platforma, której chcesz użyć w robieniu czegoś pozytywnego.

Jak to jest być na oficjalnej misji razem?

- To wspaniałe uczucie, oczywiście, mówi książę. Widziałem moich rodziców i siostry, kiedy pracowali razem, więc nie mogłem sie już doczekać.

Książęca wizyta w Dalarna

Jesienią książę Carl Philip i księżna Sofia złożyli trwającą dwa dni wizytę w Dalarna (regionie z którego pochodzi księżna). W Älvdalen na małżonków czekały setki mieszkańców rodzinnej miejscowości księżnej.

Jak mówi Sofia, "myślałam, że nikt nie przyjdzie". Kiedy zobaczyła wszystkich nie mogła opanować wzruszenia.
" kiedy tam dotarliśmy zdałam sobie sprawe, jak wiele Ci ludzie znaczą dla mnie. Oczywiście byłam trochę zdenerwowana wracając do domu, do Älvdalen. Zobaczyli mnie w innej roli i powitali z wielką miłością i ciepłem.
"To było wyjątkowe dla Sofii, wrócić do domu i spotkać przyjaciół, których zna od dzieciństwa" - dodaje Carl Philip.

Odwiedzając Älvdalen księżna wygłosiła także szczególne przemówienie:


Drodzy mieszkańcy Älvdalen, dziękujemy za możliwość bycia tutaj z wami. Muszę przyznać, że to był dość nerwowy powrót do domu w zupełnie innej roli. Ale Wasze bardzo ciepłe przyjęcie sprawiło, że jest mi o wiele łatwiej. Naprawdę wzruszyłam widząc Was tutaj. Czuję się wyjątkowo [...]".


Pełna aktualizacja za jakiś czas, zapraszam na mojego tumblra tam znajdziecie więcej glifów z programu - KLIK.

33 komentarze

 1. Oglądałam od momentu przed chrztem Nicolasa aż do końca.

  OdpowiedzUsuń
 2. B.ciekawe, choć szkoda, że nic nie zrozumiałam co mówili :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądało bardzo fajnie, ale wiem tylko jak jest po szwedzku "proszę" i "dziękuję" ;P Nawet napisy nie pomogły ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie mało co zrozumiałam, ale program bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zeszłym roku film bardziej mi się podobał, było więcej scen gdzie są wszyscy razem. Ale tegoroczny też ok, mimo że nic nie zrozumiałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. https://www.instagram.com/p/BAGOUv1iW4Z/ czy wy też patrząc na te zdjęcia macie wrażenie, że księżniczka skróciła włosy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to stare zdjęcie.

   Usuń
 7. Wie ktoś może jaki tytuł ma piosenka, która leci w tym programie zaraz po fragmencie wywiadu Madeleine i Chrisa dla Skavlan (27:54 min.)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WALK THE MOON - Shut Up and Dance

   :)

   Usuń
  2. Dzięki :) Ogólnie program mi się podoba, choć zgadzam się, że powinno być więcej scen, na których wszyscy są razem

   Usuń
 8. Obejrzałam połowę, nic nie zrozumiałam, ale i tak mi się podoba :) Jak znajdę trochę czasu, to obejrzę drugą połowę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównując ten program z ubiegłorocznym, w tym roku jest więcej fragmentów, w których wypowiadają się poszczególni członkowie SRK i inni ludzie, szkoda tylko, że mówią po szwedzku :( Chociaż napisy mogłyby być po angielsku, to więcej bym zrozumiała

   Usuń
 9. Czy jest gdzieś dostępny link online do programu? :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś obejrzałam z 6 letnia córka. Choć szwedzkiego nie znamy miło spędziliśmy czas."O jest ten przystojny ksiaze" wzdychala na widok Carla Philipa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma 6 lat i już takie rzeczy w głowie???

   Usuń
  2. No racja... Co innego 16, ale 6?

   Usuń
  3. Córeczka mojej kuzynki jest taka sama a ma 5 lat. Kiedy widzi Carla Philipa albo Haakona od razu się cieszy o to ten przystojny książę,nie może oderwać wzroku od komputera i się uśmiecha do monitora.

   Usuń
  4. Szybkie są... Aż za szybkie

   Usuń
  5. Haha dokładnie! Ale w przedszkolu nie ugania się za chłopcami, wręcz przeciwnie unika ich, bo jak twierdzi nie podobają jej się, są nudni i smarkają. Trzeba przyznać ma dziewczynka gust od dzieciństwa ;) jako, że moja kuzynka tez interesuje się monarchia mała zna już wszystkie księżniczki (czytaj księżne,królowe i księżniczki) jak widzi zdjęcie to wie kto to jest i w przedszkolu opowiada o nich koleżankom, tak więc mają ciekawsze tematy niż koledzy z przedszkola ;)

   Usuń
 11. Ale Sofia jest wygadana. Buzia jej się nie zamyka. Jak ona to robi?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli mam być szczera to w tym roku nispecjalne zdjęcie (z Nobli) i niezbyt ciekawy program...
  W tamtym roku dużo, dużo lepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też uważam, że zeszłoroczny program był zdecydowanie ciekawszy.

   Usuń
  2. Program sam z siebie ciekawy, ale rzeczywiście zeszło roczny był może nie tyle lepszy, co bardziej rodzinny i "inny" po raz pierwszy rodzina królewska została tak przedstawiona i okazała tą cząstkę prywatności i dużo naturalności. W moim przypadku ten zeszło roczny jest nadal moim ulubionym:)

   Usuń
 13. O co chodzi z tym filmem "Hej Torsten" z Sofią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia zagrała małą rolę w filmie.

   Usuń
  2. O jakiej tematyce był ten film?

   Usuń
  3. To był film krótkometrażowy, Sofia zagrała w nim ratowniczkę,głównym bohaterem był niedorozwinięty Torsten.

   Usuń
 14. Świetny ask! ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten koncert w Borngholm w ruinach jest co roku czy jak? Kto tam grał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koncerty w ruinach zamku Bornholm odbywają się każdego roku (kilka razy), występują tam różne zespoły i czasami prywatnie wybierają się tam członkowie rodziny królewskiej. W obrębie Bornholm każdego roku 14 lipca odbywa się koncert z okazji urodzin Victorii.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.