Aktualizacja: Victoria i Daniel z wizytą w Cambridge + rodzinne wakacje na Malediwach

2016/11/17

kungahuset instagram

Dzisiaj z samego rana dwór królewski ujawnił informację o niezapowiedzianej wizycie książęcej pary w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Miała ona miejsce "wcześniej tej jesieni", a podczas wizyty małżonkowie spotkali się z profesorem Stephenem Hawkingiem. Rozmowy dotyczyły braku aktywności fizycznej, która stała się jednym z największych światowych problemów zdrowotnych. Jak podał dwór spotkanie zainspirowało Profesora do zaangażowania w ten temat. Na ogłoszenie informacji o wizycie wybrano nieprzypadkową datę. Wczoraj o 20.00 organizacja Gen-Pep, w której pracę bardzo zaangażowani są Victoria  i Daniel, ogłosiła nawiązanie współpracy z profesorem.

Stephen William Hawking – brytyjski astrofizyk, kosmolog, fizyk teoretyk. Hawking cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.
Wikipedia 

Niespełna miesiąc temu dwór ogłosił, że książę Daniel zasiądzie w jury ustanowionym przez organizację w związku z nagrodami jakie od stycznia przyszłego roku będzie wręczać Gen-Pep.
Co ciekawe dwór podał, że spotkanie miało miejsce na początku jesieni, jednak wszystko wskazuje, że odbyło się 30 sierpnia! Victoria i Daniel wraz z synkiem byli wtedy w Londynie i odwiedzili restaurację Jamiego Oliviera. Również stylizacje się zgadzają.


Dzisiaj rano szwedzkie media podały, że księżniczka Victoria i książę Daniel zabrali swoje dzieci na rajskie wakacje. Czwórka zatrzymała sie w luksusowym ośrodku Soneva Fushi, założonym 20 lat temu przez Evę Shivdasani, urodzoną jako Malmström (pochodzi ze Szwecji). Wcześniej w tym roku wakacje spędzili tam księżniczka Madeleine z mężem i dziećmi, w ośrodku zatrzymywał się również książę Albert z Monako wraz z rodziną czy Madonna.

Rodzina miała zostać zauważona w zeszłym tygodniu na lotnisku w Sztokholmie i nie dawno wrócić do kraju, ponieważ dzisiaj książę Daniel wraca do swoich obowiązków. Ponadto czwórka miała zatrzymać się w tej samej willi, co Madeleine i Chris w styczniu.

6 komentarzy

 1. ale w Szwecji 30 sierpnia to już w sumie początek jesieni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym, że w tamtym czasie Victoria i Daniel byli jeszcze na oficjalnych letnich wakacjach :)

   Usuń
 2. Ośrodek jak z bajki, wspaniale wygląda

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko ale nim zazdroszczę tych wakacji szkoda że nie pojawiły się żadne zdjęcia. Ale przynajmniej mogli od mediów

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  fantastycznie, że księżniczka Victoria i książę Daniel zabrali swoje dzieci na wakacje. Myślę, że to dzięki rekomendacji siostry księżniczka Victoria z mężem zdecydowali się na wybór miejsca i ośrodka.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że nie zrobiono im zdjęć na wakacjach. Jak widać tylko Madeleine ma w tym względzie "pecha" ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.