Księżniczka Estelle poszła do szkoły! + wakacje książęcej rodziny

2019/08/19

Kronprinsessan Victoria / kungahuset.se

Dzisiaj w Szwecji dzieci wracają do szkoły po wakacjach. Dla książęcej rodziny jest to niezwykle ważny dzień, jako, że księżniczka Estelle rozpoczyna dziś naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na instagramie dworu królewskiego udostępniono fotografię małej księżniczki wykonaną przez jej mamę, księżniczkę Victorię.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dworu królewskiego udostępniono również kilka fotografii książęcej rodziny z wakacji. W tym roku księżniczka Victoria i książę Daniel zdecydowali się na zakup własnej łodzi i część wakacji spędzili pływając po szwedzkim wybrzeżu. Książęca para podzieliła się z nami zdjęciami Estelle i Oscara wykonanymi na Västkusten (Zachodnim Wybrzeżu) i Blå Jungfrun w Kalmarsund.Część lipca rodzina spędziła w Bohuslän. W Tjörn odwiedzili park rzeźb Skulptur i Pilane, mogli tam zobaczyć chociażby posąg Anny Jaume Plensy na grobie Pilane'a. Prace artysty były wcześniej wystawiane również na wystawach rzeźb zainicjowanych przez księcia Daniela w Royal. Djurgården w Sztokholmie.

Z kolei już jutro księżniczka Victoria powraca do oficjalnych obowiązków po wakacjach. Pojutrze książęca para odbędzie pierwsze wspólne wyjście po urlopie.

6 komentarzy

 1. To super, że Victoria wraca! :D Marlenko, publikuj tyle postów o wyjściach pray książęcej, ile dasz radę, na pewno wszyscy się ucieszą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Estelle wygląda tak ślicznie i dojrzale. To wykapana Vickan.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcie Estelle :)
  A mam takie pytanie jeśli Karol Gustaw nadal będzie królem gdy Estelle będzie obchodzić 18 urodziny to czy nie będąc następczynią tronu będzie musiała wygłosić przemówienie tak jak Victoria?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, sama się nad tym zastanawiałam ostatnio :) tak naprawdę nie wiadomo w ostatnich pokoleniach w Szwecji książęta i księżniczka Victoria wkraczali w dorosłość już jako Następcy Tronu więc zwyczajnie nie jest to uregulowana kwestia. Prawdopodobnie specjalne procedury byłyby dopiero określone bliżej 18 urodzin. Ż cala pewnością byłoby to oficjalnie obchodzone. Zarówno Madeleine jak i Carl Philip mieli oficjalne ceremonie z okazji 18 urodzin. Wydaje mi się, że w przypadku Estelle odbyłaby się uroczystość takiego pokroju, a odczytanie konstytucji mogłoby mieć miejsce dopiero kiedy zostałaby bezpośrednią Następczynią Tronu. Wystąpienie przed królem i parlamentem oraz rządem - czytanie konstytucji - jest swego rodzaju zaprzysiężeniem bezpośredniego Następcy Tronu. Jako, że po ukończeniu 18 roku życia otrzymuje pełne prawa do tronu i może objąć koronę (stąd ma miejsce w dniu 18 urodzin jeśli jest na pierwszym miejscu w kolejce do tronu). Wydaje mi się więcej, że w przypadku o którym mówimy taka ceremonia zostałaby przeniesiona do momentu w którym Estelle była pierwsza w kolejce do tronu, dopiero wówczas miałaby do niego bezpośrednie prawa i mogła zostać zaprzysiężona jako Następczyni swojej mamy.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 4. Na pierwszym zdjęciu widać jak księżniczka jest bardzo podobna do mamy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.