Książę Carl Philip i księżna Sofia odbierają drzewka bożonarodzeniowe

2020/12/16


Dzisiaj książę Carl Philip i księżna Sofia odebrali drzewka świąteczne od Jägmästarprogrammet na Szwedzkim Uniwersytecie Nauk Rolniczych (SLU). Od końca 1960 roku, co roku SLU zapewnia Zamkowi Królewskiemu bożonarodzeniowe drzewka. Kungsgranen, bo tak na cześć szwedzkiego monarchy nazwano świerki, pierwotnie nazywano nordmannsgran.



W tym roku, ze względu na pandemię, spotkanie wyglądało nieco inaczej i odbyło się na wewnętrznym dziedzińcu zamkowym. Księżna miała na sobie nowy płaszczyk w kratę od Tommy'ego Hilfigera oraz kozaki z Zary.

W ubiegłym roku drzewka bożonarodzeniowe odbierał książę Oscar z rodzicami (klik). Z kolei przed dwoma laty byli to książę Carl Philip i książę Alexander (klik). W "normalnych" okolicznościach odebranie drzewek jest jedną z ostatnich aktywności rodziny królewskiej przed świętami. Jeszcze w tym tygodniu rodzina królewska odbędzie osiem spotkań cyfrowych obejmujące spotkania robocze, audiencje dla ambasador oraz uczestnictwo w Gali Bohaterów.

Wielkimi krokami zbliżają się emisje dwóch programów poświęconych pracy rodziny królewskiej w mijającym roku. Rok z rodziną królewską zostanie wyemitowany 21 grudnia o godzinie 20.00 na SVT. Z kolei Kungahuset 9-5 pokaże TV4 w pierwszy dzień świąt, 25 grudnia o 20.00. Niestety tylko program emitowany przez SVT będzie dostępny poza Szwecją. 

świąteczne pozdrowienia sprzed roku / prinsparet instagram

9 komentarzy

 1. Wow, Marlenko, rozpieszczasz nas artykułami w grudniu! Super! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia świetnie wygląda, ciąża jej służy

  OdpowiedzUsuń
 3. Super że w końcu wróciłaś aż miło poczytać .

  OdpowiedzUsuń
 4. Księżna Sofia pięknie wygląda :) Super płaszczyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia promienieje w trzeciej ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 6. O co chodzi z tą Hjaltar Galan? Wydaje mi się, że Sofia bywała na niej jeszcze przed ślubem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, była zapraszana w związku z działalnością Project Playground. Obecnie zasiada jury, pierwszy raz nagrodę wręczała w 2016 roku. Nas gali nagradzania są "bohaterowie dnia codzinnego". Będzie o tym więcej w najbliższym poście.

   Usuń
  2. Czy Carl Philip i Sofia publikują co roku kartki świąteczne? Kojarzy mi się tylko jedna.

   Usuń
  3. Różnie, jednego roku sami opublikowali, innym razem ktoś wstawiał po otrzymaniu. Musimy jeszcze poczekać żeby dowiedzieć się jak będzie w tym roku :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.