Książeca rodzina podczas wizyty w Stadsmissionen życzy Wesołych Świąt

2020/12/22

Foto: Raphael Stecksén, Kungl. Hovstaterna


Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia księżniczka Victoria i książę Daniel z dziećmi złożyli wizytę w Stadsmissionen, aby przynieść przygotowane przez siebie prezenty i pomóc w pakowaniu świątecznych paczek dla dzieci i młodzieży w potrzebie. Stadsmissionen rozpoczęła swoją działalność w 1853 roku i zajmuje się między innymi opieką społeczną, edukacją i integracją zawodową. Księżniczka Victoria jest jej patronem od 2010 roku.


 

Książęca rodzina nie była jedyną, która zostawiła w tym roku prezenty świąteczne. Na te święta przekazano ponad 9 000 prezentów. Od tego czasu 850 rodzin mogło odwiedzić "sklep" z upominkami bożonarodzeniowymi, aby w bezpieczny sposób wybrać prezenty świąteczne dla swoich dzieci.


W tym roku Victoria była szczególnie zaangażowana w działalność Stadsmissionen pomagając w przygotowywaniu paczek i posiłków dla osób starszych i potrzebujących w najgorszym etapie rozprzestrzeniania pandemii. Przyznała, że dzieci bardzo cieszyły się na wizytę oraz pakowanie prezentów i zawijanie wstążek, do czego sprawnie się zabrały.


Księżniczka Estelle przyznała w filmiku, że  nie tylko lubi otrzymywać prezenty, ale również je dawać i bardzo cieszy się, że będzie mogła przygotować prezenty dla potrzebujących. Zdradziła także, że pakowanie prezentów sprawiło, że czuje się bardzo świątecznie, a jeden z prezentów od niej zawierał koraliki do robienia bransoletek oraz jedną bransoletkę, która sama wcześniej zrobiła. Jak się okazuje Estelle bardzo lubi sama robić biżuterię i obecnie jest to jej ulubione hobby.


Za pośrednictwem nagrania książęca rodzina pragnie życzy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku, tym samym wskazując na łatwy i przyjemny sposób niesienia pomocy innym.

14 komentarzy

 1. Marlenko wiesz kiedy i gdzie zostało zrobione te zdjęcie?

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/131890976_818809575630513_1915599026171925596_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=zYgrfa-BEnQAX_0doXK&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=14&oh=2802ce77cf72e1077238dfab04bbea17&oe=60085B44

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdjęcie z grudnia 2018 roku. Było zrobione w restauracji Jebena z kuchnią erytrejską.

   Usuń
  2. Chłopiec na zdjęciu to Gabriel?

   Usuń
  3. Co myślisz o imionach Ingrid Alice Marie? Chyba niestety nie nazwą Ingrid, bo w NRK już jest. Uwielbiam to imię no i babcia Sofii tak się nazywała i jakoś mi tak pasuje.

   Usuń
  4. Z tego co widzę na zdj do którego ktoś wrzucił link to chyba naturalny kolor włosów Sofii?

   Usuń
  5. Imię Ingrid jest silnie powiązane ze skandynawskim rodzinami królewskimi. To również drugie imię Victorii. Taki wybór jest jak najbardziej możliwy, ale myślę, że (tak jak w przypadku synków) pierwsze imię będzie zaskoczeniem i nie będzie tak "oczywiste", a kolejne imiona będą tradycyjne.

   Usuń
  6. Co do włosów, to albo był to jej naturalny kolor albo farba najbardziej zbliżona do jej naturalnego koloru.

   Usuń
  7. Anonimie z 22 GRUDNIA 2020 17:44 - to, że dane imię pojawiło się w innej rodzinie królewskiej, go nie wyklucza. Wystarczy spojrzeć na dziewczynki Leonore/Leonor - nie bardzo klasyczne imię królewskie, które pojawiło się w kilku rodzinach królewskich i to z zupełnie różnych kultur.

   Usuń
 2. Wzruszający i rodzinny filmik ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny filmik i świetna inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Estelle bardzo wydoroślała. Świetna inicjatywa rodziny z charytatywnym wykorzystaniem corocznego filmiku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna rodzina i wspaniały filmik :) Wesołych i zdrowych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, na zdjęciu jest Oskar, Gabriel to młodszy syn księcia Carla Filipa i Sophii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.