Aktualizacja: Dwór podał datę chrztu księcia Alexandra! + Nowe zdjęcie

2016/06/16

Erika Gerdemark / Kungahuset


Doczekaliśmy się! Przed chwilą dwór podał datę chrztu księcia Alexandra. Odbędzie się on w piątek, 9 września, w Kaplicy Pałacu Drottningholm. Możemy się więc spodziewać nabożeństwa podobnego do chrztu księżniczki Leonore i księcia Nicolasa. Jednak, chrzest odbędzie się w dzień powszedni, w przypadku dzieci Victorii jednoznacznie oznaczało to obecność królewskich gości i/lub królewskich chrzestnych. Jak myślicie, mały Alexander będzie miał rodziców chrzestnych z innych rodzin panujących?


W sieci pojawiło się jeszcze kilka zdjęć z wizyty książęcej rodziny na Stenhammardagen! Wspaniała rodzinka, nie sądzicie?

22 komentarze

 1. Będzie to już kawał chłopa i chyba nie wystąpi w tradycyjnej szacie chrzcielnej. Chyba że specjalnie dla niego zostanie uszyta podobna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady :) zacznijmy od tego, że będzie mniej więcej w tym samym wieku co Nicolas! A szata jest ogromna i Alexander na pewno się w niej zmieści. W rękawach i przy szyji są gumeczki więc bez problemu główka i rączki się zmieszczą, szata jest długa, co najwyżej rękawki będą krótsze niż u reszty. Była tak szyta, żeby wszystkie dzieci (zarówno w wieku dwóch czy pięciu miesięcy) mogły ją nosić, nie jest ciasno zszywana. Była używana przez wszystkich w rodzinie od pokoleń, a dzieci podawane do chrztu były w bardzo różnym wieku od dwóch do sześciu miesięcy.

   Usuń
 2. Liczyłam, że jednak chrzest odbędzie się wcześniej :(
  Na pewno będziemy mogli zobaczyć już większego Alexandra, no, ale na pewno nie urośnie nie wiadomo jak, bez przesady. Uważam, że będzie miał chrzestnych z innych RK, może to też spowodowało, że chrzest jest we wrześniu. Wiadomo, lipiec i sierpień to są zwykle te miesiące, w których wszyscy mają urlopy, dlaczego by i SRK i inni nie mogli?
  Ja się bardzo cieszę z takiej daty, mimo, że liczyłam na lipiec/sierpień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wiadomo czy CP przyjaźni się z kimś z innych RK? (chodzi mi o zażyłość jaka jest między Haakonem, Vic i Frederickiem?)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wiem, że mocno wybiegam w przyszłość i może jeszcze nawet tego nie wiadomo, ale czy dzieci Leonore, Nicolasa i Aleksandra też będą miały prawa do tytułów książęcych? (zakładając, że królową będzie już Victoria)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest tak, że to się ciągnie pokoleniami? Niezależnie od tego, czy Victoria będzie królową czy też nie.

   Usuń
  2. Osobiście wątpię, że będą mieli tytuły. Będą bardzo daleko w sukcesji. Może będą nosili niższe tytuły. Dzieci i wyniki sióstr króla nie maj tytułów, chociaż dzieci Birgitty i Desiree mogłyby je nosić.

   Usuń
 6. Już się nie mogę doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że jako że Alexander jest synem niedoszłego Następcy Tronu, CP i Sofia zdecydują się na co najmniej jednego chrzestnego z innej RK wzorem Märthy Louise, czy Joachima. Na pewno jedną z chrzestnych będzie Victoria, drugą Lina lub Sara (stawiam na tą pierwszą raczej), więc może chrzestnym z innej RK będzie mężczyzna? Na razie skłaniam się ku Joachimowi lub Haakonowi, ale mogę jeszcze zmienić zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. O której godzinie zaczyna się Polar Music Prize?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś kiedyś na The Royals Forum trafnie zauważył że w Szwedzkiej Rodzinie królewskiej dziewczynki chrzci się we wtorki a chłopców w piątki ;) oczywiście Madeleine zrobiła pewne odstępstwo od tradycji ale to pewnie dlatego że jej dzieci są daleko od tronu a Chris nie ma tytułu i pracuje zawodowo ;) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 10. Dosyć późno, Alexander będzie miał już prawie 5 miesięcy, tak jak wspomniano wyżej, wątpię żeby zmieścił się z szatę. Już teraz jest chłopcem pokaźnych rozmiarów. Co do rodziców chrzestnych to na 100% Victoria i jedna z sióstr Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety będę wtedy w szkole,ale liczę,że data piątkowa zrekompensuje mi obecność członków zagranicznych rodzin królewskich.Chrzestni :na 100 procent Victoria i Lina,może Frida z PP,Patrick Sommerlath,w końcu Carl jest ojcem chrzestnym jego córki i ten przyjaciel Carla,co szedł z nim do ołtarza podczas ślubu.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 12. jeszcze jedna fotka z tego dnia na Stenhammardagen - król zaglądający do wózka - urocze :)
  https://2.bp.blogspot.com/-2T-xl3VujSw/V2LhDskt9lI/AAAAAAAAJOE/iE-AaYm7UOkfd6tzPJUTc88M6Xh2-QHZQCLcB/s640/tumblr_o8va0elmsh1uvv81to1_540.jpg

  OdpowiedzUsuń
 13. Spodziewałam się końca sierpnia, ale początek września też dobry.
  Piękne to zdjęcie całujących się S&CP <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Chrzest w moje urodziny :) Ale niespodzianka!

  OdpowiedzUsuń
 15. Poźno trochę ale to ich decyzja. Ja bym chciała, zeby chrzestną była Maddie ale to raczej nie możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 16. fajnie widzieć, że Sofia ma dobre relacje z królem
  i kolejne zdjęcia z tego dnia się pojawiły w sieci
  https://2.bp.blogspot.com/-WcpzEQlsVCE/V2MnyMKX9QI/AAAAAAABGZo/w6bY6PT6CHMTUBZBqKcwWBX4qxvDV9vZwCLcB/s600/Princess-Sofia-2.jpg
  https://4.bp.blogspot.com/-Qklf37tgGeI/V2MnyWXnaMI/AAAAAAABGZs/XW_EEwc_k4UdPQ6_Gji9pdefGMjkH8fuwCLcB/s600/Princess-Sofia-3.jpg
  https://4.bp.blogspot.com/-rmvlhH2JObk/V2MnzvsfVGI/AAAAAAABGZ0/mhCrrQSSKtsGZZsc8iq1Cn_qaSvp8mTBwCLcB/s600/Princess-Sofia-7.jpg

  OdpowiedzUsuń
 17. Czemu chrzest tak PÓŹNO???
  Oscar tylko miesiąc starszy, a ochrzczony w maju...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była ich decyzja prywatna, tak więc nic nam do tego. Skoro tak zdecydowali znaczy, że ta data odpowiada RODZICOM Alexandra i Rodzinie Królewskiej. Nicolas został równie późno ochrzczony y i jakoś nikt tego nie "przeżywał" to nie koniec świata, ani błaha decyzja że strony Carla Philipa i Sofii, pary królewskiej i dworu. Decyzja ta musiała zostać przedyskutowana przez rodzinę królewską, pracowników dwpru i doradców. Skoro wybrali taką datę musi być na odpowiednia.

   Usuń
 18. Czemu Hanna Mamlmberg Eriksson nie pracuje już w Project Playground?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.