Parada, koncert i przyjęcie z okazji Święta Narodowego

2016/06/06

kungahuset.seO 17:50 nadszedł czas na punkt kulminacyjny obchodów Święta Narodowego. Rodzina królewska w uroczystej paradzie udała się na koncert do Skansen. Wcześniej (dokładnie od 1916 roku) uroczystości odbywały się na sztokholmskim stadionie. Późnej uroczystości przeniesiono do Muzeum Skansen, gdzieo odbywają się do dzisiaj. Wraz ze zmianą lokalizacji uroczystość niemal całkowicie stracila charakter wojskowy. 

Na krótko przed godziną 18:00 rodzina królewska opuściła Zamek Królewski i skierowała się w kierunku Skansen.w pierwszy powozie jechała para królewska, w kolejnym księżniczka Victoria, książę Daniel i księżniczka Estelle, w ostatnim książę Carl Philip, księżna Sofia i księżniczka Madeleine.


Podczas koncertu na scenie pojawiły się największe gwiazdy a szwedzkiej sceny muzycznej, a Król tradycyjnie wręczył również flagi największym szwedzkim korporacją za zasługi w rozwoju kraju.
O 19:15 rodzina królewska była z powrotem na Zamku, aby niedługo potem przewodniczyć przyjęciu z okazji dzisiejszych obchodów. Na bankiet tradycyjnie zaproszono przedstawicieli rządu, parlamentu, najważniejszych dygnitarzy oraz znane osobistości.

7 komentarzy

 1. A czy panie będą miały na bankiecie dalej stroje narodowe czy jakieś inne kreacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia z przyjęcia są od początku w tym poście. Rozpoczęło się ono o 20:00 i Panie nadal były w strojach ludowych.

   Usuń
  2. Dziękuje za wyjasnienie :)

   Usuń
 2. Przepiękny dzień pełen wrażeń :) przepiękny, bo świeciło słonko :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy będą zdjęcia z przyjęcia?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.