Książę Carl Philip, księżna Sofia i książę Alexander otwierają bramy Zamku Królewskiego! + Para królewska w Skanii

2016/06/06

Embed from Getty Images


Punktualnie o 10:00 książęca rodzina pojawiła się przed głównym wejściem do Zamku Królewskiego, aby oficjalnie otworzyć bramy królewskiej rezydencji na najbliższe siedem godzin. Zgodnie z tradycją pomiędzy 10:00 a 17:00 Szwedzi mogą skorzystać z "Otwartych drzwi" i za darmo zwiedzić Zamek.

Śladem księżniczki Madeleine i Christophera O'Neill książęca para postanowiła wykorzystać tą wspaniałą okazję do zaprezentowania urodzonego 19 kwietnia, synka, księcia Alexandra. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy pierwszych informacji na temat chrztu chłopca, a tymczasem możemy sie cieszyc jego nowymi zdjęciami. Jak podaje rzeczniczka dworu, wszystko dotyczące książęcego chrztu jest dopiero ustalane. Pojawiły się również plotki o tym, iż odbędzie się on dopiero we wrześniu. Po zakończeniu wakacji rodziny królewskiej. Inne media twierdzą, że w okresie urodzin księżniczki Victorii w jednym z pięknych kościołów na Olandii. Jest to jednak mało prawdopodobne, jeśli planowano by chrzest na przyszły miesiąc musielibyśmy znać już jego datę.


W trakcie otwierania bram głos zabrali zarówno Sofia jak i Carl Philip. Książę powitał wszystkich przybyłych pod Zamkiem i zaprosił do odwiedzenia królewskiej rezydencji. Z kolei księżna Sofia dodała, to piękny dzień. Nie omieszkała dodać jajko szczególnyn miejscem jest dla niej Zamek Królewski i wyraziła nadzieję, że wszystkim się tam spodoba.


Księżna Sofia wystąpiła w tradycyjnym stroju narodowym. Wieczorem po raz pierwszy będzie miała okazję założyć tradycyjny czepek, który mogą nosic jedynie mężatki. Książę Alexander smacznie spał w ramionach mamy przykryty niebieskim kocykiem.

W tym samym czasie para królewska dotarła do Skanii na uroczyste obchody Święta Narodowego i otwarcie jubileuszowej wystawy z okazji 150-lwcoa Zamku Sofiero. Niespodziewanie królowi i królowej towarzyszy hrabina Marianne Bernadotte af Wisborg.


 Wystawa na Zamku Sofiero pod tytułem "Królewski Artyzm" ukazuje dzieła plastyczne członków rodziny królewskiej na przestrzeni 150 lat. Znalazły się tam prace księżnej Margarethy Connaught, Sigvarda Bernadotte(stąd obecność hrabiny M), duńskiej królowej Małgorzaty, a nawet księcia Carla Philipa!

11 komentarzy

 1. Ale sie cieszę, idelane święto narodowe, wspaniale, że Sofia i Carl Philip pokazali synka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak nie do końca, bo twarzy nie widzieliśmy.
   Jak Leonore była przedstawiana, to Maddie trzymała ją tak, że mogliśmy ją widzieć
   ale i tak fajnie, że zrobili to w trójkę :)

   Usuń
 2. Sofia trzyma małego tak jakby go miała za chwilę upuścić

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście szkoda, że Alexandra lepiej nie widać

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofie oszpecila sie fryzura i ombre,fatalna stylizacja wlosow,niekorzystnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie wygląda bardzo ładnie, pasuje jej taka fryzura według mnie najlepiej wygląda w rozpuszczonych włosach.

   Usuń
 5. nie wiem czy mi sie wydaje, czy to kwestia tego że Sofia jest drobniejsza od Vic, ale Aleksander wydaje się być dużym dzieckiem (w stosunku do Oskara z urodzin króla)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sofia taka uśmiechnięta, śliczna rodzinka :)
  Jedna sprawa nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Czy członkinie RK mogą mieć wymalowane paznokcie, czy to zależy od państwa? Nigdy nie spotkałam się, żeby członkinie innych RK miały wymalowane paznokcie, nie przypominam sobie też Vic i Maddie w manikiurze, a Sofia chyba po raz drugi ma lakier na paznokciach.
  Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Victoria i Madeleine bardzo często mają pomalowane paznokcie na mocne kolory. Victoria często maluje paznokcie na czarno czy pomarańczowo, a Madeleine bordowo (chociażby Noble). Nie ma jakiegoś zakazu, a jeśli jest to od ponad 10 lat Madeleine i Victoria regularnie go łamią :) księżna Mary z Danii też maluje paznokcie na różne kolory, ale nie tak często jak Victoria i Madeleine.

   Usuń
  2. Dziękuję :) Nie zwróciłam jakoś uwagi na Vic, Maddie czy Mary, a paznokcie Sofii rzuciły mi się w oczy, więc dlatego spytałam. Wolałam się upewnić :)

   Usuń
 7. Śliczna szcześliwa rodzinka :* Fajnie, że wzieli ze sobą Alexa.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.