Księżniczka Victoria i książę Daniel w Nacka

2016/06/06Obchody Święta Narodowego nadal trwają, powoli zbliżamy się do tradycyjnego punktu kulminacyjnego, jakim jest parada ulicami Sztokholmu i koncert w Skansen. Tymczasem księżniczka Victoria i książę Daniel jak co roku dotarli do Nacka aby wziąć udział w uroczystym wręczeniu szwedzkich obywatelstw.

kungahuset.se

Jesteśmy bardzo dumni z ludzi żyjących w Nacka, których teraz możemy powitać jako nowych obywateli Szwecji. To wyjątkowe, kiedy możemy to zrobić z parą książęcą. - mówił Kard Stenholm, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Nacka to pierwsza w Szwecji gmina, która rozpoczęła ceremonię nadawania obywatelstw lokalnym mieszkańcom, którzy mieszkają w Szwecji od 15 lat i otrzymali wcześniej od państwa obywatelstwo szwedzkie. Od tamtej pory robi tak wiele gmin. Około 100 osób, które otrzymały szwedzkie obywatelstwo w ubiegłym roku zgłosiło się do dzisiejszej ceremonii. Nowi obywatele otrzymali pamiątkowy dyplom i prezent z rąk samej Victorii. Ceremonia w Nacka stanowi pewnego rodzaju dopełnienie otrzymania obywatelstwa w Szwecji, każdy nowy obywatel kraju, mieszkający w gminie Nacka może zgłosić do wzięcia udziału w tej szczególnej uroczystości.

Z całą pewnością dla nowych obywateli Szwecji jest to niesamowite doświadczenie. Szczególnie, że w ostatnim sondażu, przeprowadzonym przez media w związku ze Świętem Narodowym, Szwedzi wybrali Victorię drugim najpopularniejszym Szwedem. Przebił ją tylko Zlatan Ibrahimovic. Sondaż miał przedstawić, kto według Szwedów jest najpopularniejszym człowiekiem w kraju i najlepiej reprezentuje ojczyznę. Na liście znalazł się również król Karol Gustaw, który zajął 4 miejsce.

Victora wybrała piękną sukienkę w kwiaty od Oscara de la Renta, którą nosiła na EAT Forum w ubiegłym roku. Książęcą parę zobaczymy ponownie już za kilka godzin, o 17:50, wraz z córeczką na paradzie. Następnie Victoria i Daniel wraz z resztą rodziny wezmą udział w koncercie w Skansen.

O 17:30 zapraszam na LIVE Blog z parady tutaj - KLIK.

7 komentarzy

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.