Kronprinsessan Victoria 40 år - pierwsza część programu z okazji urodzin księżniczki Victorii

2017/05/25

Aktualizacja
tv4 screen

Dzisiaj swoją premierę ma najnowsza produkcja TV4 Ebby von Sadow. Tym razem królewska ekspertka i dziennikarka udała się do Pałacu Haga, aby spotkać się z przyszłą królową i przeprowadzić z nią wywiad z okazji zbliżających się 40 urodzin. Ebba od dawna nie ukrywa, że jest zafascynowa postacią Następczyni Tronu, którą uważa za "bardzo ambitną, punktualną i kompetentną (...) Naprawdę interesuje się ludźmi i rozmawia ze wszystkimi, sprawiła, że praca była dla nas bardzo przyjemna".

Dla Ebby von Sadow była to druga okazja do przeprowadzenia wywiadu z księżniczką. Po raz pierwszy rozmawiały przy okazji poprzedniej produkcji TV4 "Kungahuset 9-5". Pracując jeszcze dla SVT przeprowadziła wywiad przedślubny z księciem Carlem Philipem i Sofią Hellqvist. W dzisiejszym programie pojawią się również były premier, Frederik Reinfeldt, były przewodniczący dworu królewskiego i dyrektor departamentu prasy oraz przede wszystkim Elizabeth Tarras-Wahlberg, jedna z najbliższych osób Victorii i jej rodzeństwa na dworze królewskim.


O pobycie w USA

"Byłam przez pewien czas że sobą, potrzebowałam czasy, aby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i znaleźć równowagę, a może poznać siebie i swoje granice, a nie ciągle wymagać od siebie zbyt wiele. Zawsze chciałam dać z siebie o wiele więcej niż byłam w stanie".

O ślubie, małżeństwie i Danielu

Wraz z poznawaniem Daniela, narastała silna przyjaźń, która rosła i stała się podstawą naszej miłości dzisiaj. Jest osobą, która jest bardzo rozważna i ma wspaniałą energię. Daniel ma niewiarygodnie piękną energię, którą czasem trzeba studzić. Jest mądrym człowiekiem, gdy jest obok mnie czuję się bardzo dobrze.

To (przyp. ślub) była ogromna radość i prawdziwa euforia, poślubić osobę, którą kochasz. Życzę, żeby każdy tego doświadczył. To był dla nas wielki dzień i czułam ciepło płynące do nas, to było wspaniałe.

Księżniczka docenia męża, którego opisuje jako troskliwego, mądrego i pełnego energii. Ponadto jest jej najbliższym kolegą i połową "bardzo dobrego zespołu". "To właśnie nas rozwija i napędza do pracy. Wierzę, że reprezentujemy Szwecję we właściwy i dobry sposób".

Daniel to był mój wybór, ale jestem szczęśliwa, że ludzie w Szwecji przyjęli go tak ciepło, to było wspaniałe.

O księżniczce Estelle

"Ona jest bardzo nieustraszona i społeczna, a to są dobre cechy w życiu, a być może szczególnie w roli, jaką ma. Jest bardzo ciekawa ludzi." Opowiada Victoria i przyznaje, że widzi w tym samą siebie. Ebba zapytała więc, czy Estelle ma te cechy po mamie: "Mam bardzo otwartego społecznie i zaangażowanego męża, więc myślę, że ma to obu z nas" 


Link do programu - KLIK.

Aby móc obejrzeć program należy założyć bezpłatne konto na stronie TV4. Należy wejść pod ten link - KLIK i na stronie kliknąć Skaffa konto, po czym wyświetli się formularz do wypełnienia:

e-post - adres e-mail
Lösenord - hasło 
Förnamn - imię
Efternamn - nazwisko
Postnumer - kod pocztowy (wystarczy podać ciąg pięciu liczb bez myślnika)
Födelseår - rok urodzenia
Na koniec nacisnąć Börja titta w naszej skrzynce mailowej po chwili powinien pojawić się link aktywacyjny konta, po tym od razu można rozpocząć oglądanie. Program będzie dostępny online przez 30 dni od premiery.

Powyżej znalazło się tylko kilka wybranych fragmentów, więcej słów Victorii pojawi się w kolejnych postach z okazji zbliżających się 40 urodzin księżniczki.

11 komentarzy

 1. Czy program będzie dostępny w języku polskim??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To program emitowany w szwedzkiej telewizji, po szwedzku, musiałby zostać wyemitowany w Polsce żeby znalazło się polskie tłumaczenie, a na to się na razie nie zanosi.

   Usuń
 2. Czekam na post oo programie o ciekaeostkach na temat ksiezniczki :) nie moge sie doczekac!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy program jest po szwedzku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czyt takie oczywiste, angielski tez wchodzi w grę.

   Jest na blogu notka o Kungahuset 9-5 i Aret med Kungafamiljen z tego roku?

   Usuń
  2. Czy ja wiem, to szwedzka telewizja, a program nagrywany typowo dla szwedzkich odbiorców. Zawsze wywiady są przeprowadzane do takich programów po szwedzku i co najwyżej tłumaczone na angielski jeśli emitowane są w krajach anglojęzycznych. Nigdy dla szwedzkiej telewizji nie przeprowadzono wywiadów z SRK po angielsku stąd moje stwierdzenie, że to "oczywiste". Zresztą nigdy nie spotkałam się z czymś takim, żeby przeprowadzać wywiady czy emitować programy w innym języku niż ten w jakim kraju jest emitowany :)

   Co roku pojawiają się posty z programów poświęconych rodzinie królewskiej. Żaden nie został pominięty.

   Usuń
 4. Później można usunąć to konto na TV4?

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż chce się więcej dowiedzieć z tego wywiadu! Jestem ciekawa co ludzie wymienieni na początku postu, myślą na temat Victorii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.