Weekend na Olandii + kolacja z duńską parą książęcą

2017/05/28

Anna-Lena Ahlström / kungahuset


Księżniczka Victoria i książę Daniel zdecydowali się skorzystać z kilku wolnych dni i razem z dziećmi udać się na Olandię. Książęca rodzina zatrzymała się w swoim prywatnym domu, a wolny czas spędzała w okolicach Solliden.

Aftonbladet

W piątek rano rodzina została zauważona na lunchu w Borgholm. Jörgen Svahn wraz z żoną i córką od razu rozpoznał książęcą rodzinę, kiedy skończyli posiłek i Jörgen odnosił tace znalazł się zaledwie kilkanaście centymetrów od Victorii. Wtedy też postanowił "zaryzykować" i poprosił Victorię o selfie. "Na początku była trochę niepewna, ponieważ trzymała talerze. Ale kiedy zdała sobie sprawę, że chodzi o selfie nie było problemu".Duńska para książęca jest już w Szwecji! Książę Frederik i księżna Mary w ciągu dnia przybyli do Sztokholmu, gdzie już jutro rozpoczną oficjalną wizytę. Jak donoszą media książęca para przywiozła specjalne prezenty dla swoich chrześniaków, księżniczki Estelle i księcia Oscara. Podobno również Victoria przygotowała prezent dla księcia Christiana, który przekażą mu rodzice.

Finalnie duński i szwedzi dwór królewski udostępniły szczegółowy program wizyty. Duńskiej parze książęcej towarzyszą w podróży przedstawiciele 60 duńskich firm, a także minister spraw zagranicznych, Anders Samuelsen oraz minister środowiska i żywności, Esben Lunde Larsen. Oficjalnie wizyta rozpocznie się już o 9.15, kiedy to książęce pary wezmą udział w otwarciu kampanii biznesowej pod hasłem "Liveable Scandinavia" ("Przyjaźni mieszkańcy Skandynawii"). W ciągu całej podróży Mary i Frederikowi towarzyszyć będą księżniczka Victoria i książę Daniel. Następczyni Tronu zabraknie jedynie na wczesnej kolacji na pokładzie Dannebrog w poniedziałek, w tym czasie będzie wręczać nagród ALMA. Pojawi się jednak na późniejszym przyjęciu w Eric Ericssonhallen. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień wizyty zakończą się oficjalnymi kolacjami. Szczegółowy program wizyty znajdziecie tutaj - KLIK.

Kongehuset Facebook

Z kolei dziesiejszego wieczoru duńska para książęca postanowiła zaprosić księżniczkę Victorię i księcia Daniela oraz księcia Carla Philipa i księżną Sofię (która niestety nie czuła się dobrze i zrezygnowała z obecności) na prywatną kolację na pokładzie królewskiego jachtu, Dannebrog. "Mary i Frederik postanowili spędzić dzisiejszy wieczór w gronie przyjaciół i rozluźnić się przed rozpoczynającą się jutro oficjalną wizytą. Program jest bardzo przepełniona,,a książę Frederik i księżna Mary liczą, że wizyta zakończy się zamierzonym sukcesem", podają duńskie media. Najbliższe dwa dni zapowiadają się zdecydowanie bardzo pracowicie dla obu par książęcych.

4 komentarze

 1. Selfie z Victorią, ale zazdroszczę, z tego zdjęcia, aż bije ciepło od strony Vic.

  Na kolacji Mary miała bardzo ciekawą sukienkę, jestem ciekawa jutrzejszych stylizacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak rodzinnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brakuje Sofii, ale miło, że chociaż CP wpadł :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.