"Za drzwiami Pałacu " Cay Garcia

2016/04/14Wydawnictwo Znak Literanova szykuje dla Nas kolejne wrażenia! Z angielskiego dworu królewskiego przeniesiemy się do dalekiej... Arabii Saudyjskiej. Przeczytajcie sami:

„Jeśli jesteś zajęta, a zbliża się do ciebie członek rodziny królewskiej, przerwij wykonywaną czynność, zatrzymaj się i poczekaj na pozwolenie, by kontynuować”.

My natomiast prosimy o przerwanie wykonywanej czynności, ponieważ zbliża się data premiery książki tak kontrowersyjnej, że jej autorka – pełna uzasadnionych obaw – ukrywa się pod pseudonimem i pilnie strzeże swojej prywatności. Nie ukrywa się jednak przed światem na tyle, aby pozbawić czytelników wiedzy o najskrytszych sekretach i nieznanych obcokrajowcom tajemnicach saudyjskiej rodziny królewskiej.

Cay Garcia zdradza w swojej książce opartej w całości na faktach, jak powinna się zachowywać osobista asystentka saudyjskiej księżniczki i jaka powinna być:

„Pozytywnie nastawiona. Wyrozumiała. Empatyczna. Łagodna. Troskliwa. Oddana. Współczująca. Powściągliwa. Cierpliwa. Stabilna emocjonalnie. Wyważona. Spokojna i odprężona. Niewybuchowa. Niehumorzasta. Zabawna. Dowcipna. Znająca swoje miejsce. Niearogancka. Niesnobistyczna. Zorganizowana. Nowoczesna. Stylowa. Z klasą. Kreatywna. Dobrze poinformowana”.

Tak się składa, że osoba, jaką powinna być królewska służąca, jest zupełnym przeciwieństwem tej, której ma służyć – arabskiej księżniczki. Rozkapryszonej, infantylnej, złośliwej, a przede wszystkim okrutnej i zdolnej do wszystkiego…

Poznajcie je obie, a także wiele innych kobiet po obu stronach tej barykady. Poznajcie saudyjskie arystokratki, ale też służące im kobiety pochodzące z krajów zachodnich, które nierzadko przetrzymywane są w Arabii Saudyjskiej wbrew ich woli dłużej niż przewidują to intratne kontrakty – obiecujące wolność finansową, lecz odbierające podstawową wolność każdego człowieka…

Cay Garcia wyrzekła się swojej wolności na czas służby u arabskiej księżniczki. Zobaczcie, jak skończyła się jej historia. Poznajcie też losy jej pracodawczyni - uwięzionej w złotej klatce i nieszczęśliwej, choć z garderobą, z której wysypują się abaje od Chanel, drogie torebki i brylantowa biżuteria...

Cay Garcia, Za drzwiami pałacu

Premiera 11 maja

Ja ponownie we współpracy z wydawnictwem szykuję dla Was specjalną niespodziankę :)

7 komentarzy

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam o niej i zapowiada się bardzo ciekawie! Zaraz po premierze ją sobie zamówię

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje klimaty, super się zapowiada. Dzięki za informacje o książce, nie wiedziałam o niej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo pewnie znowu będzie konkurs :) Ciekawe czy w końcu wygram :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Opis mnie zachwycił, muszę ją mieć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie, też przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest bardzo ciekawa, to chyba jedna z lepszych książek, jakie miałam okazję ostatnio czytać. mocno wciąga, zaskakuje, można lepiej poznać i zrozumieć ten nieznany i obcy nam świat.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.