Victoria i Daniel udzielili wywiadu południowoafrykańskiej telewizji

2016/06/28


Znany południowoafrykański dziennikarz Siphamandla Goge odwiedził niedawno Szwecję, aby na Zamki Królewskim w Sztokholmie przeprowadzić wywiad z książęcą parą na temat zdrowia dzieci.


Obawiam się, że dziś dla dzieci nie jest naturalne uprawiać sport. Niektóre dzieci uprawiają dużo sportu, ale dla niektórych nie jest to naturalne, wolą zostać w domu i nie są aktywne. W pewnym sensie stają się odizolowane. - mówiła księżniczka Victoria. Cały wywiad w języku angielskim możecie zobaczyć powyżej. Rozmowa z dziennikarzem podzielona została na krótkie klipy, które będą emitowane na kanale eNCA, w związku z trwającą obecnie dyskusja w RPA na temat zdrowia dzieci.


Myślę, że musimy zrozumieć, że to nie łatwe zmienić trendy w dziedzinie zdrowia publicznego. Myślę, że każdy ma obowiązek iść w parze i robić to w czym widzi potencjał w tej dziedzinie. Oczywiście, mamy tu do odebrania swoją rolę. - mówił książę Daniel, ktroy ma duże doświadczenie w kwestii zdrowia i sportu. 


Mój mąż i ja często mówimy o wprowadzeniu pozytywnych nawyków. To nie musi byc trudne, wstać szybciej od czasu do czasu lub przespacerować się przez dziesięć minut, kiedy to tylko możliwe. To nie musi trwać godzinę, bo to może być trochę za dużo.ale musimy mieć świadomość, że to kłopotliwe usiedzieć wiele godzin każdego dnia. - kontynuowała Victoria.

Dziennikarz zdradził, że jest pod ogromnym wrażeniem książęcej pary, która podczas spotkania chciała przedstawić się jak normalna para i rodzina, nie stawiając się na uprzywilejowanej pozycji. Victoria i Daniel uczciwie przedstawili swoje życie i zdradzili jakie nawyki starają się wprowadzić we własnym domu. Jak się okazuje rodziców starają się ograniczyć Estelle przebywanie przed telewizorem do godziny dziennie, aby po tym bawić się z nią, zabrać na spacer albo przejażdżkę rowerami. Książęca para wprowadziła także dietę, regularnie ćwiczy i upewnia się, że Estelle nie je zbyt dużo cukierków.


Jak zdradził Siphamandla Goge w pokoju podczas całego wywiadu obecny był książę Oscar. Na Zamku Królewskim była również księżniczka Estelle, która zajrzała do pokoju sprawdzić jak radzą sobie rodzice. Niestety nie ma żadnych fotografii całej czwórki, ani dzieci. Obecnie książęca rodzina nie korzysta z pomocy niani, dlatego też Oscar był na w pokoju podczas rozmowy. Niania pomaga Victorii i Danielowi tylko kiedy jest to najbardziej konieczne z powodu pracy.

19 komentarzy

 1. To, że Oscar był razem z rodzicami w pokoju i Estelle biegała gdzieś po pałacu świadczy tylko o tym, że to normalna rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To wspaniałe,że angażują się w swoje obowiązki,udzielili wywiadu dziennikarzowi z RPA,choć wcale nie musieli tego robić.
  Victoria wyglądała pięknie.W takich prostych,pastelowych sukienkach jej najładniej.Tylko jak zaczyna eksperymentować to się boję: )
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się w Szwecji że tam rodzina królewska żyje jak normalna rodzina :)
  A Victoria i Daniel w szczególności ! Wspaniale wiążą macierzyństwo z pracą i jak możemy zauważyć przekazują swoim dzieciom ważne wartości. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że pomimo swojej uprzywilejowanej pozycji zachowują się jak normalni ludzie. Super !

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z komentarzami wyżej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. https://royal-lovestory.blogspot.com/?m=1
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mowa o braku niani dla Oscara, czy niani dla Estelle, bo te ma podobno dwie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oscar nie ma niani, Estelle ma dwie, jedną ze Szwecji, drugą z Australii. Obecnie są ne na "urlopie" i zajmują się dziećmi tylko kiedy obowiązki Victorii i Daniela tego wymagają. Z pewnością jedna z nich wrócić do pracy na 14 lipca, a poznej dopiero po wakacjach. Victoria i Daniel nie zamierzają zatrudniać nowej niani dla Oscara.

   Usuń
 7. Mnie najbardziej ucieszyło sformułowanie, że rodzice pilnują córki by nie jadła za dużo cukierków (z naciskiem na za dużo, bo to oznacza że Estelle w ogóle je jakieś słodycze). jestem mamą nastoletnich dzieci i ze zdumieniem obserwuję jak teraz młode mamy ulegają wręcz jakieś niezdrowej histerycznej fobii, by dziecko nie zjadło cukierka (jakby od jednej sztuki miały wypaść im wszystkie zęby, i przybyć ze 30% nadwagi). Dlatego cieszy mnie umiar w rodzinie książęcej

  OdpowiedzUsuń
 8. Marleno myślałaś kiedyś nad napisaniem książki o SRK ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak Victoria mówiła na początku filmu, to strasznie przypominała mi Królową :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A mam takie pytanie (może nie związane z tematem posta ale mnie dręczy od kilku dni 😊): Kiedy Księżniczka Victoria stanie się królową Victorią to książę Daniel zatrzyma tytuł księcia (tak jak jest z mężem Królowej Elizabeth II) czy przyjmie tytuł króla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie księciem małżonkiem. Tak jak Filip z Anglii czy Henrik z Danii. Mężczyzna jako, mąż królowej, nie może nosić tytułu króla.

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedź

   Usuń
 11. Maddie i Chris są w St. Tropez --> http://blog_real.blogs.sapo.pt/madeleine-e-chris-de-ferias-em-st-3058505 :)
  Ciekawe, czy zabrali ze sobą dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 12. W pierwszej chwili myślałam, że to jakiś zaginiony wywiad z okresu zaręczyn 😂 victoria wygląda, ładnie ej w takich delikatnych kolorach. Razem są tacy uroczy i wyglądają nadal jak w okresie zaręczyn, to uczucie npjest prawie namacalne

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.