Jak ostatnie tygodnie spędzili Victoria i Daniel z dziećmi?

2017/02/06

Anna-Lena Ahlström / kungahuset.se

Po tym jak książęca rodzina została sfotografowana na spacerze w centrum Sztokholmu w Nowy Rok, ciężko było doszukiwać się jakichkolwiek informacji na temat miejsca pobytu czwórki. Fotografie, które udostępniono w zeszły piątek zostały zrobione w grudniu, a książęca para niemal zniknęła na cały styczeń.


 Co prawda książę miał wyjścia na początku miesiąca, jednak już w połowie stycznia zniknął. Kilka dni po tym pojawiły się dość wątpliwe informacje o tym, że Victoria i Daniel postanowili zabrać dzieci na ferie do USA. Były to bardzo zaskakujące informacje, szczególnie, że rodzina spędzała dotąd ferie zawsze w Norwegii. Dopiero dzisiaj (kiedy rodzina wróciła już do kraju) informacje dalekiej podróży okazują się prawdziwe i pojawia się więcej szczegółów. Bowiem Victoria i Daniel zabrali dzieci na Florydę! Nie wiadomo jak długi był pobyt rodziny w Stanach Zjednoczonych. Czwórka wylądowała na lotnisku w Miami, a podczas rodzinnych wakacji odwiedziła Disney Land i kilka parków narodowych oraz jak normalni turyści wybierali się na wycieczki organizowane przez hotel w którym się zatrzymali.

W minionym tygodniu potwierdziły się również doniesienia o dłuższym urlopie księcia Daniela. Chociaż mąż Następczyni Tronu po narodzinach synka ograniczył na pewien czas obowiązki do względnego minimum, to dopiero teraz w pełni przechodzi na trwający kilka tygodni urlopu tacierzyński. Dwór potwierdził te doniesienia stwierdzając, że w okresie urodzin dzieci nie będzie pełnił oficjalnych obowiązków. Wszystko wskazuje na to, że do normalnej pracy wróci w połowie marca. Z kolei księżniczka Victoria również korzysta z urlopu macierzyńskiego i po raz pierwszy od wielu lat zdecydowała się całkowicie odciąć od obowiązków na cały miesiąc. Nawet po narodzinach synka pojawiała się chociaż kilka razy w miesiącu, teraz zdecydowała, że to idealny czas na spędzenie czasu z dziećmi. Wszystko wskazuje na to, że również luty będzie dla niej spokojnym miesiącem pod względem oficjalnych wyjść. Nie oznacza to jednak, że Victoria i Daniel zaszyją się z dziećmi w domu. W lipcu Następczyni Tronu kończy 40 lat, również większość najlepszych przyjaciółek księżniczki świętuje w tym roku okrągłe urodziny. Caroline Dinkelspiel ponad koniec stycznia świętowała 40 urodziny, a w najbliższym czasie na książęcą parę czekają imprezy urodzinowe u Caroline Nilsson czy Leonie Persson. Zanim dojdzie do uroczystości z okazji urodzin Victorii, w Pałacu Haga rodzina królewska będzie hucznie świętować piąte urodziny Estelle i pierwsze Oscara. Ponadto Victoria i Daniel planują wziąć udział w kilku iście królewski uroczystościach w Norwegii i Holandii.  Do pobliskiego Oslo polecą świętować  80 urodziny króla Haralda i królowej Sonji, a do Holandii, 27 kwietnia, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji 50 urodzin króla Willema Alexandra. Trzy dni później będą już z powrotem w Szwecji na urodzinach króla Carla Gustafa. Miejmy nadzieję, że plany książęcej pary się potwierdzą i rzeczywiście pojawią zarówno w Norwegii jak i Holandii.


tumblr

Od dawna wiadomo, że książę Carl Philip i księżna Sofia udali sie z synkiem do RPA, jak dzisiaj rano podały media, ponad miesięczny pobyt w Kapsztadzie został świetnie skordynowany. Bowiem książęca rodzina mogła wziąć udział w chrzcinach córeczki Fridy Vesterberg, który miał miejsce właśnie w stolicy RPA. Musimy się zgodzić początek roku dla dwóch młodych rodzin był udany. To para królewska zadecydowała, że początek tego roku dla dwóch par książęcych będzie pozbawiony obowiązków, tak aby Victoria i Daniel oraz Carl Philip i Sofia mogli skupić się na swoich rodzinach i spędzić czas z dziećmi.

6 komentarzy

 1. To wspaniałe że mają możliwość odpocząć od obowiązków i spedzic czas na wakacjach w miare prywatnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria i Willem swietnie razem wygladaja. Byliby ladna para :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety obchody w Holandii raczej nie będa takie huczne, jak sobie wyobrażamy. Gdyby miały takie być wiedzielibyśmy o tym. Sądzę, że będziemy musieli obejść się smakiem :/ Poza tym raczej byłoby ciężko czasowo, HRK będzie świętować Dzień Króla w drugim końcu Holandii. Liczę jednak, że nas zaskoczą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytałam planowane jest przyjęcie dla królewskich gości w Holandii, nie miałaby to być jakaś huczna impreza pod publiczkę, ale prywatna na którą zaproszenie mieli już otrzymać Victoria i Daniel czy Mary i Frederik. Ciekawe czy doniesienia się sprawdzą, dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy będą zdjęcia czy nie, ale sam fakt, że się spotkają w końcu się przyjaźnią a to jak najbardziej odpowiednia okazja.

   Usuń
 4. Ile nowych wiadomości, zabieram się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.