Co nowego u Sofii i Carla Philipa?

2017/04/04

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze urodziny księcia Alexandra. Mimo to książęca rodzina nie zwalnia w wypełnianiu swoich oficjalnych zobowiązań. Księżna Sofia codziennie odbywa spotkania, a książę Carl Philip wraz z Oscarem Kylberg podbijają Mediolan.


Wczoraj księżna Sofia zjadła lunch z Idą Backlund w modnej restauracji Strandvägen 1. Backlund na stałe mieszka w Umeå, gdzie pracuje jako inwestor. W poniedziałek odwiedziła Sztokholm i skorzystała z okazji, aby spotkać się z księżną Sofią. O lunchu dowiadujemy się właśnie z jej konta na Instagramie, gdzie opublikowała zdjęcie z księżną, z podpisem "słoneczny dzień w stolicy". Spotkanie miało charakter prywatny, nie wiadomo też od jak dawna panie się znają.

Z kolei dzisiaj księżna spotkała się z Susanną Cederquist, która prowadzi projekt "Obraz z dysleksją". Dwór jak na razie nie podzielił się żadnym zdjęciem ze spotkania. Cederquist napisała na swoim koncie na Facebooku "Ponownie miałam zaszczyt zostać zaproszoną na Zamek Królewski i przeprowadzić szkolenie/wykład dla członka rodziny królewskiej, szefa fundacji i innych. Tyle zabawy, rozmów i dyskusji w tym ważnym temacie".

Już za kilka dni książę Alexander będzie świętował swoje pierwsze urodziny. Dzisiaj rzeczniczka dworu potwierdziła, że księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill planują już wtedy przybycie do Szwecji. Rodzina powinna zostać w kraju, aż do urodzin króla. Oświadczenie zostało wydane, ponieważ dzisiaj, w porze lunchu, Christopher został zauważony w centrum Sztokholmu. Jak poinformowała rzeczniczka dworu Chris miał dzisiaj spotkanie biznesowe w stolicy i dlatego przybył na kilka godzin do Szwecji. Księżniczka Madeleine została w Anglii z dziećmi. Razem z mężem księżniczki rozpoznano jednego z najstarszych przyjaciół Madeleine, hrabiego Jacobsa Cronstedt. 

Bernadotte & Kylberg Facebook
Bernadotte & Kylberg Facebook

Porcelana, szkło, dywany i kurtki zaprojektowane przez księcia i jego wspólnika Oscara Kylberg to już chleb powszedni. Teraz Bernadotte & Kylberg kontynuuje ekspansję, nawiązuje nowe współprace i oferuje całkiem nowe produkty. W ciągu dnia ujawniono, że książę i Oscar zaprojektowali łóżka dla firmy Hästens. Informację ta podano na największych targach meblowych na świecie, które odbywają się obecnie w Mediolanie. Współpracę ze szwedzką firmą Hästens, która od wielu lat projektuje łóżka, rozpoczęli już dwa lata temu jednak zdecydowano utrzymać to w tajemnicy, aż do premiery. Duet projektantów został poproszony o zaprojektowanie nowej interpretacji klasycznego wzoru siarki w nowoczesnym stylu. Oscar Kylberg jest obecnie w Mediolanie, aby reprezentować firmę.

17 komentarzy

 1. Burgundowe łóżko wygląda świetnie, choć chyba zajmuje sporo miejsca...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pracowita księżna z Sofii mam nadzieję na nowe zdjęcia z okazji urodzin Alexa :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilu chrzestnych ma Alex?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brat/siostra Alexa we wrześniu.
   Chrzest jeszcze w 2017? Jakie są przypuszczenia?
   Chrzestne Sara i Mad?

   Usuń
  2. Co do chrzestnych to tak, co do daty chrztu spekulacji jeszcze nie ma. Za wcześnie na to, wszystko będzie zależeć od tego w której części miesiąca urodzi się dziecko. Możliwe, że chrzest odbędzie się w grudniu.
   Na razie wszyscy zastanawiaj się tylko nad imionami, ale o ym będzie oddzielny post już niedługo :)

   Usuń
 4. Nie mogę się doczekać nowych zdjęcia księcia Alexandra. Ciekawe ile zdjęć wyda dwór.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy siostra Sofii, Lina się rozwodzi?
  Ostatni raz widziałam ją z mężem w dniu ich ślubu:(
  Nawet na Te Deum i chrzcie była sama. Jak gdzieś się pokazuje, to tylko z Sarą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Camilla Sundman była na kórewskim ślubie w 2015r.?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiesz Marlenko Czy Liam z Luksemburga już po chrzcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liam nie został ochrzczony, co jest bardzo dziwne.

   Usuń
  2. Na wiki pisze, że Liam juz po chrzcie.
   Jego siostra miała miesiąc jak ją chrzcili. On ma już pieć miesięcy.

   Usuń
  3. To błędna informacja. Nie polecam Wikipedii jako jedynego źródła informacji. Chcąc sprawdzić w wiarygodnym źródle należy wejść na stronę dworu, a tam informacji o tym, że został ochrzczony nie ma ;) rzeczniczka rodziny wielkoksiążęcej potwerdzała prasie, że Liam nie został jeszcze ochrzczony. Wszystkie dzieci w LRWK są bardzo szybko chrzczone, ciekawe dlaczego nie stało się tak tym razem.

   Usuń
 8. Sofia bardzo ładnie wyszła na zdjęciu z Idą.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.