Co nowego u szwedzkiej rodziny królewskiej? - czyli wydarzenia ostatniego tygodnia

2017/08/17

Wczoraj minął dokładnie miesiąc od obchodów urodzin przyszłej królowej, a tym samym równy miesiąc wakacji. Do swoich obowiązków rodzina królewska powróci wraz z końcem przyszłego miesiąca. Jednak już teraz para królewska ma zapełniony kalendarz, bardziej luźnymi spotkaniami i wyjściami. Król spotkał się z harcerzami, a razem z żoną obejrzeli wystawę w ogrodach Pałacu Solliden.

Embed from Getty Images

5 sierpnia księżniczka Victoria i królowa Silvia uczestniczyły w ślubie Heleny Sommerlath (bratanicy i chrześnicy królowej). Ceremonia ślubna miała miejsce w katedrze w Palma de Mallorca.Książęca rodzina została zauważona na spacerze niedaleko Stallmästaregården Hotel & Restaurang w miniony weekend. W sieci pojawiły się również zdjęcia Victorii z synkiem wykonane w pierwszej połowie roku w Sztokholmie. Miniony weekend rodzina spędziła już w Sztokholmie, w sobotę pojawili się na przyjęciu z okazji 40 urodzin Cristiny Stenbeck. Jest to wspólna przyjaciółka książęcej pary, pracuje także jako jeden z ekspertów w Prince Daniel's Fellowship i CS Stiftelse för nästa generation, a także jednym z partnerów nowej organizacji Victorii i Daniela - GEN-PEP.

W sieci pojawilo się zdjęcie księżnej Sofii z synkiem wykonane w jednej z restauracji w Bastad około 5 sierpnia.


Z całą pewnością najważniejsza informacja z minionego tygodnia. Zaproszenia na Te Deum z okazji narodzin drugiego dziecka księcia Carla Philipa i księżnej Sofii zostały już rozesłane! Te Deum - czyli msza dziękczynna odbędzie się na dzień po narodzinach nowego członka rodziny królewskiej, chyba, że dziecko przyjdzie na świat w sobotę, w takim wypadku odbędzie się w poniedziałek.

10 komentarzy

 1. na ile przed rozwiązaniem poprzednich ciąż wysyłano zaproszenia?
  na podstawie tego da sie oszacować na kiedy wypada termin? początek czy koniec września?

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże, na przedostatnim zdjęciu Alex jest po prostu przeogromny :D nie wygląda na prawie 16-miesięczne dziecko :) coś mi sie wydaje że będzie rosłym młodzieńcem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może tak sie wydawać bo Sofia jest niska i drobna :)

   Usuń
 3. Wreszcie jakieś zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Marleno znowu błędu w tekście? Mam wrażenie, że Ty nie czytasz swoich postów przed publikacją. Literówek jest mnóstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestań się czepiać prawie nikt jakoś tego nie zauważa tylko chyba ty chodzi o informacje aby nam przekazać, a ty masz problem. Jak nie podoba ci się to nie czytaj albo czytaj z pierwszej ręki czyli po szwedzku

   Usuń
 5. Dobrze, że wróciłaś i zaległości są uzupełniane :) Marleno, popraw literówki w tekście.

  OdpowiedzUsuń
 6. "bratanicy u chrześnicy królowej". Co to jest? Widzę, że nie tylko mi takie błędy przeszkadzają w odbiorze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Owszem, literówki nie są napisane perfekcyjnie, ale czy ktokolwiek na tym świecie, kto napisał podobną ilość postów jak Marlena nie popełnił w nich ani jednego błędu i nigdy nie przeoczył jakiejkolwiek źle wpisanej litery. Ja uważam, że Marlena pisze bardzo dobrze, a nawet jeśli zdarzają się jakieś pomyłki, to nie należy jej krytykować, a docenić jej pracę włożoną w ten blog z wielką pasją, którą widać na pierwszy rzut oka.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.